TurkNet mi Kablonet mi?

Hocam şunu söylemeliyim ki Kablonet pek iyi değil altyapınınız altında hız alırsınız ama TurkNet'e göre stabil bir interneteniz olur TurkNet biraz dalgalı tabii sizin kararınız ben internet kesilmesini hiç sevmeyen biriyim bu yüzden Kablonet'e geçerdim zaten önceden kullanmışlığım var hiçbir sorun yaşamadım.

Şu an TurkNet kullanıyorum ama 2-3 aydır illallah ettirdiler 3 gündür de internetim yok. Binada Kablonet fiber altyapısı olduğunu öğrendim. 100Mbps'lik Kablonet tarifesine gecesim var. Sizce mantıklı mı?

Ben olsam TurkNet'e geçerdim IPv6 desteğinden yararlanabilmek için.

Ben TurkNet kullanıyorum. Denildiğini gibi tam bir kumar işi. Ben 100 Mbps'lik paket ile 110-130 arası alıyorum ping olarak 3 ms internet kopması vs. hiçbir şey olmuyor.(TTNET fiber altyapısı var.) Ama iş yerimdeki arkadaşım benim 3 sokak ötemde oturuyor oda TTNET fiber altyapısına sahip TurkNet'e benim değerlerimi görünce geçti kendisi 40 Mbps üstüne çıkamadı üstü pingi genelde 30-40 ms arasındaydı ve 2 haftada 1 kopma yaşıyordu.Kumar ve sanş işi

Şu an TurkNet kullanıyorum ama 2-3 aydır illallah ettirdiler 3 gündür de internetim yok. Binada Kablonet fiber altyapısı olduğunu öğrendim. 100Mbps'lik Kablonet tarifesine gecesim var. Sizce mantıklı mı?

Al, kullandım çok iyidir ama Ethernet kablosu kullanmayacaksan sinir eder çünkü 1-2 oda uzağa gidince çekmiyor. Bu arada ücretsiz olarak isteğe bağlı televizyonunu KabloTV yapıyorlar onu sakın isteme hiç iyi değil ve kumanda çizilse -200 TL.

TurkNet tam kumar işi. 100'lük paketle başlarsın sonra kopma sorunu olunca 50ye indirelim SNR değerleriniz çok yüksek derler. Ama kopma sorunları devam eder. Benim altyapıyı güçlendirin dersin biz karışamayız Türk Telekom altyapısı derler falan filan uzar da gider. Ha bunlar hiç olmayabilir de. Tamamen bulunduğun yerin altyapısıyla alakalı.
Kablonet televizyon altyapısı kullandığından dolayı kopma vs. sorun çok çok nadir oluyor onda da evvelinde haber verıyorlar şu saatte çalışma olacak internet kopacak diye. Senin durumunu tam olarak bilmiyorum ama biz Kablonet'i hem TV hem internet için kullanıyoruz. 2 yıl taahhüt imzaladık 125₺ veriyoruz aylık. Hizmetten memnunuz.
Son olarak şunu söylemeliyim; TurkNet'in sizin binaya fiber internet getirme ihtimali varsa gigabit internet kullanabilirsin belki ileride. Kablonet'te öyle bir durum yok.

Gigabit internet derken 1000 Mbps mi?

Al, kullandım çok iyidir ama Ethernet kablosu kullanmayacaksan sinir eder çünkü 1-2 oda uzağa gidince çekmiyor. Bu arada ücretsiz olarak isteğe bağlı televizyonunu KabloTV yapıyorlar onu sakın isteme hiç iyi değil ve kumanda çizilse -200 TL.

Gigabit internet derken 1000 MB mi?
Evet.

Kablonet'ten 100Mbps paket alırsan 50Mbps verilir hatta altyapı yoksa onu bile alamazsın. Yaşadığım bölgeden şehrin en sağlam altyapısı olmasına rağmen çok düşük indirme ve yükleme hızları aldım fakat herhangi bir kopma veya ping yoktu. Superonline gibi alternatifler varken Kablonet mantıksız geliyor.

100 Mbps paketi neye göre seçiyorsunuz. Alt yapınızda fiber Kablonet varsa veya altyapınız destekliyorsa seçersiniz. Onun dışında seçsenizde destekleyeni verir. Ben kendim geçtim yeni 100 Mbps paket aldım 120'yi gördüm. Upload 8 9 arası.

Geri
Yukarı