TurkNet mi Kablonet mi?

10 senedir kablo net kullanıyorum, fiber alt yapım olduğu gibi bir sıkıntı olduğunda ben aramadan kendileri gelip kontrol ediyorlar. (Kayseri'de yaşıyorum) illa bir problem bulamam gerekirse upload hızı olurdu. Her pakette 5mbs upload hızı veriyorlar ve bu çok az.

KabloNet'in bu paketleri de var:

Sadece internet ve düz TV (GPON altyapıda):
1657973354781.png

İnternet ve KabloTV paketleri (100 Mbps üstü GPON altyapıda):

GPON:
1657973686363.png

Kablo ve GPON:
1657973315528.png

Şu an TurkNet kullanıyorum ama 2-3 aydır illallah ettirdiler 3 gündür de internetim yok. Binada Kablonet fiber altyapısı olduğunu öğrendim. 100Mbps'lik Kablonet tarifesine gecesim var. Sizce mantıklı mı?

Kanka ben de TurkNet kullanıyordum ama hep bir internet sorunu yaşadım. Ping sorunları, bağlantı kopma sorunları çok yaşadım. Sonra GIBIRNet'i buldum, ilk başta adı çok garip ve komik gelmişti bu yüzden çok güvenmedim ama denemekten zarar gelmez dedim ve geçtim. 5 aydır kullanıyorum gayet de memnunum. Hiç ping sorunu veya bağlantı kopma sorunu yaşamadım, zaten WhatsApp müşteri hizmetleri var hemen dönüş yapıyorlar kule TurkNet'teki gibi destek kaydı açıp beklemiyorsun. Tabii ki bunun sebebi TurkNet'in çok müşterisi olmasıdır ancak GIBIRNet'i dene derim.

Kablonet'ten 100Mbps paket alırsan 50Mbps verilir hatta altyapı yoksa onu bile alamazsın. Yaşadığım bölgeden şehrin en sağlam altyapısı olmasına rağmen çok düşük indirme ve yükleme hızları aldım fakat herhangi bir kopma veya ping yoktu. Superonline gibi alternatifler varken Kablonet mantıksız geliyor.

İnsanları yanlış bilgilendirmeyin. Öncelikle Kablonet'in altyapı geleneği standarttır. 100 Mbps paket alırsanız 100 kullanırsınız. "hatta altyapı yoksa onu bile alamazsın" ki bu cümleniz ayrı bir garip. Türksat geleneksel ISS'lerden farklı olarak kablo internet hizmeti sunuyor. Bu yüzden altyapısının olmadığı yerde farklı bir firma aracılığı ile kendilerinden hizmet alamazsınız. Bana bir tık markayı karalıyorsunuz gibi geldi. Şahsen yıllardır kullanırım. Tek bir defa hız, kopma, ping gibi vs. problemler yaşamadım.

ikisini de uzun süre kullanmis biri olarak hic dusunmeden rahatlikla soyleyebilirim ki kablonet. Turknetten sonra kablonete geçince internetin ne olduğunu baştan öğrendim. Buraya yazacagim tonlarca yasadigim olay ve verebilecegim tavsiye var ama hep yazmaktan yoruldum. Kablonet al uzulmezsin, 100 mbps fiber akilli kullaniyorum inanilmaz memnunum cok güzel..

Kanka ben de TurkNet kullanıyordum ama hep bir internet sorunu yaşadım. Ping sorunları, bağlantı kopma sorunları çok yaşadım. Sonra GIBIRNet'i buldum, ilk başta adı çok garip ve komik gelmişti bu yüzden çok güvenmedim ama denemekten zarar gelmez dedim ve geçtim. 5 aydır kullanıyorum gayet de memnunum. Hiç ping sorunu veya bağlantı kopma sorunu yaşamadım, zaten WhatsApp müşteri hizmetleri var hemen dönüş yapıyorlar kule TurkNet'teki gibi destek kaydı açıp beklemiyorsun. Tabii ki bunun sebebi TurkNet'in çok müşterisi olmasıdır ancak GIBIRNet'i dene derim.
Gıbırnet zaten yaşadığım şehir ve ilçede kurulmuş bir firma. Bende bir ara düşündüm ama pek güvenemedim.

Şu an TurkNet kullanıyorum ama 2-3 aydır illallah ettirdiler 3 gündür de internetim yok. Binada Kablonet fiber altyapısı olduğunu öğrendim. 100Mbps'lik Kablonet tarifesine gecesim var. Sizce mantıklı mı?

Ben 140 TL'ye 1000'e 1000 TurkNet hizmeti alıyorum ve hiç kesinti yaşamıyorum ama sizi bilemrm 140 TL'ye bu hizmet çok zor.

TurkNet e fiber altyapı yoksa geçmeyin. Yapamıyorlar VDSL de. Zaten ADSL vermiyorlar. Fiber e Kablonet fiber de dahil. Bende de o var şuan ve mis gibi TurkNet.

Yeni konular

Geri
Yukarı