TurkNet modem değişimi

Nicksizfury

Hectopat
Makaleler
12
Daha fazla  
Merhabalar, TürkNet'ten gelen ZyXEL VMG8623-T50B modem bozuk çıktı. Türk Telekom'dan gelen kişi hat değerlerinin gayet normal ama modemin DSL ışığı sabitlenmiyor dedi. Başka şeylerden olabileceğini de düşündüm ama dün sorunun modem kaynaklı olduğuna emin oldum. Dün ne oldu derseniz, kablolarla biraz oynadım. Birdenbire sinyal sabitlendi. Hiç ellemedim ayarlarını yaptım. Ve kullanmaya başladım. Hız testi yaptım. 31 Mbps hız alıyorum. Normaldi her şey ve 2 saat kullandım. Sorunun düzeldiğini düşündüm ama modemi kapatıp açınca DSL sinyali yine sabitlenmemeye başladı.

Yani modem bozuk kısacası. Şimdi TürkNet'i aradım. Modem size geleli 14 ya da 15 dedi sanırım neyse o kadar geçmediyse koşulsuz şartsız iade ediyor ZyXEL dedi. Siz modemi bize gönderin biz ZyXEL'e göndereceğiz dedi. Şimdi kontrol ettim modem bana ayın 4'ünde ulaşmış. Yarın kargoya vereceğim yarın ayın 17'si 13 gün olmuş. Şimdi sorum şu, bana 14 ya da 15 gün dediler tam hatırlamıyorum. Şimdi ben yarın kargoya vereceğim ve onlara 2 günde ulaşır. Onların ZyXEL'e iletmesi de 16 17 günü geçer. Peki bunlar bu süreyi geçirdim diye modemi değiştirirler mi? Üründen garanti falan hiçbir şey çıkmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı