TurkNet modem nasıl?

Akfortisev

Kilopat
Daha fazla  
Selam dostlar, şu an Kablonet 100/5 fiber internet kullanıyorum, taahhüdümün son ayı, Kablonet'ten memnunum ancak verdikleri Kablonet Infinity401 modem çok kötü. Modem benim odamda, arka odada internet neredeyse hiç çekmiyor. TurkNet'e geçmeyi düşünüyorum, geçersem orada da böyle bir sıkıntı yaşar mıyım?

Selam dostlar, şu an Kablonet 100/5 fiber internet kullanıyorum, taahhüdümün son ayı, Kablonet'ten memnunum ancak verdikleri Kablonet Infinity401 modem çok kötü. Modem benim odamda, arka odada internet neredeyse hiç çekmiyor. TurkNet'e geçmeyi düşünüyorum, geçersem orada da böyle bir sıkıntı yaşar mıyım?
Verilecek modem o an sizin bölgenizdeki ekiplerin elindeki modele göre değişir. Sattıkları modem ise fena değil, iş görür ama onu satın almak yerine tabi ki modemi kendiniz alın. Altyapınız nedir?

Türknet Gigafbier'e geçersen onlar Wi-fi 5 destekli bir modem veriyorlar. Kablo ile 1000 görürsün 2.4 ile 100 civarını, 5Ghz ile ise 300 civarı görürsün telefonda. Gigafiber'de kullanım süresi boyunca modem ücretsiz. Ancak Türk Telekom altyapısı ile internet kullanacaksan onlar ücretsiz değil para ile veriyor. Bu durumda şahsen kendi modemimi kendim alırdım.

TurkNet Gigafbier'e geçersen onlar Wi-Fi 5 destekli bir modem veriyorlar. Kablo ile 1000 görürsün 2.4 ile 100 civarını, 5GHz ile ise 300 civarı görürsün telefonda. GigaFiber'de kullanım süresi boyunca modem ücretsiz. Ancak Türk Telekom altyapısı ile internet kullanacaksan onlar ücretsiz değil para ile veriyor. Bu durumda şahsen kendi modemimi kendim alırdım.

Hocam altyapım VDSL değil fiber, kendileri ücretsiz modem veriyormuş. Mahallemde GigaFiber vermeye başlamışlar sokağa kablo çekildi ama hala binama hala gelmedi, arasam getirme şansları var mı acaba?

Verilecek modem o an sizin bölgenizdeki ekiplerin elindeki modele göre değişir. Sattıkları modem ise fena değil, iş görür ama onu satın almak yerine tabii ki modemi kendiniz alın. Altyapınız nedir?

Fiber altyapı mevcut, yakında GigaFiber altyapı gelecek sanırsam, bu yüzden modem almak istemiyorum açıkçası, şu anlık iş görür mü diye sormuştum.

Hocam altyapım VDSL değil fiber, kendileri ücretsiz modem veriyormuş. Mahallemde GigaFiber vermeye başlamışlar sokağa kablo çekildi ama hala binama hala gelmedi, arasam getirme şansları var mı acaba?

Fiber altyapı mevcut, yakında GigaFiber altyapı gelecek sanırsam, bu yüzden modem almak istemiyorum açıkçası, şu anlık iş görür mü diye sormuştum.
Ara iletişime geç muhtemelen sizin mahalle içinde süreç başlamıştır. Kendileri modem veriyorsa uğraşma o iş görür.

Bende fiberdeyim, Türknet kullanıyorum, verdikleri modemi kullanıyorum 1 aydır, sorun görmedim. Modelini eve geçince atarım. Aynı model gelecek diye bir şart yok tabi. Bana Telekom ekibi geldi kurdu, modem Telekom'un.

Geri
Yukarı