TurkNet modem verirken fibere geçişte ayrı ücret alır mı?

Shalashaskaa861

Hectopat
Aklıma bir soru takıldı. 2 ay sonra mevcut operatörümün tahhüttü bitiyor TurkNet'e geçmeyi düşünüyorum. Şu anki operatörüm Fiber'e geçmem durumunda faturaya ek modem ücreti alıyor. TurkNet'te böyle bir durum var mı? Varsa kendim modem satın alıp modem ücreti ödemeden kullanabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçen yaz var olan Turknet VDSL aboneliğimi fiber'e geçirmek istediğimde ücretli modem vermişlerdi. Eğer sen temin edersen gerek yok tabi.

Aklıma bir soru takıldı. 2 ay sonra mevcut operatörümün tahhüttü bitiyor TurkNet'e geçmeyi düşünüyorum. Şu anki operatörüm Fiber'e geçmem durumunda faturaya ek modem ücreti alıyor. TurkNet'te böyle bir durum var mı? Varsa kendim modem satın alıp modem ücreti ödemeden kullanabilir miyim?

TurkNet tüm abonelerine hem fiber hem de DSL destekli olan WMG3625 modemi veriyor.
Abonelik boyunca ücretsiz kullanıyorsunuz.

Sanmıyorum fiber modem hediye diyor çünkü ve 140 TL'den fazla gelirse faturaya yansıyor demektir zaten.

TurkNet tüm abonelerine hem fiber hem de DSL destekli olan WMG3625 modemi veriyor.
Abonelik boyunca ücretsiz kullanıyorsunuz.
Hocam eğer yakın zaman içerisinde değişmediyse ;

VDSL için yanlış FTT H/B hizmetler için de kısmen yanlış bir bilgi.

VDSL için yanlış çünkü Türknet, aynı SoL, Vodafone, Türk Telekom gibi xDSL hizmetlerde parayla VMG 3625 T50B modemi satıyor. Kiralama söz konusu değil. Bu modemi kiralayan VDSL modem kiralayan tek firma Kablonet VDSL hizmetidir.

FTT H/B için modem bilgisi yanlış. Türk Telekom'un sağladığı Archer C5V olsun ZTE H168 olsun Türk Telekom'un HGW router modemlerini veriyor. Netspeed ve Türknet'te FTTx modem kiralama ücretsiz. Turkcell, Türk Telekom, Kablonet, Vodafone gibi sağlayıcılar kira bedeli alıyor.

Hocam eğer yakın zaman içerisinde değişmediyse;

VDSL için yanlış ftt h/b hizmetler için de kısmen yanlış bir bilgi.

VDSL için yanlış çünkü TurkNet, aynı sol, Vodafone, Türk Telekom gibi xDSL hizmetlerde parayla vmg 3625 T50b modemi satıyor. Kiralama söz konusu değil. Bu modemi kiralayan VDSL modem kiralayan tek firma Kablonet VDSL hizmetidir.

Ftt h/b için modem bilgisi yanlış. Türk Telekom'un sağladığı Archer C5v olsun ZTE H168 olsun Türk Telekom'un hgw router modemlerini veriyor. Netspeed ve TurkNet'te fttx modem kiralama ücretsiz. Turkcell, Türk Telekom, Kablonet, Vodafone gibi sağlayıcılar kira bedeli alıyor.

Ben TurkNet ile bu modeli kullanıyorum fiber bağlantıda.
Gelen teknisyenler VDSL yede aynı modemi abonelik boyunca ücretsiz verdiklerini söylediler.
Cihazdada zaten DSL desteği mevcut.

Yeni konular

Geri
Yukarı