TurkNet modemi yerine Türk Telekom'un modemi verildi

ple4se

Centipat
Daha fazla  
Merhaba,

TurkNet'e geçiş için başvuruda bulundum. Altyapım 100Mbps'ye uygun denildi ve ona göre bir kampanya verip modemi ücretsiz vereceklerini söylediler. İnternet sitelerinde olan modem şu:

Fakat bugün Türk Telekom'dan kurulum işlemleri için gelen ekipler farklı bir modem getirdi. Üstünde de Türk Telekom yazıyor. TurkNet'i aradım sordum. Fiber kullandığınız için bu modemi yolladık bir sorun yaşanmaz merak etmeyin dediler. Modem de şu:

İki modemden hangisi daha iyidir acaba? Bir sıkıntı çıkarır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
TP-Link cihazın modem arayüzü ve stabilitesi Zyxel'den daha iyidir. Güvenle kullanabilirsiniz. Ayrıca TP-Link gelen hat üzerinde daha az direnç oluşturuyor, bu sayede potansiyel olarak alabildiğiniz maksimum hız artmış oluyor. Şaka yapmıyorum en dandik Türk Telekom logolu TP-Link W9970'in alabildiği hat değeri ile son tüketici ürünü olan Zyxel VMG1312-T20B arasında 10Mbps kadar kayıp mevcut. Hat zayıflama değerlerinde ise Zyxel kesinlikle daha kötü sonuç veriyor. Tecrübeyle sabit.

TP-Link cihazın modem arayüzü ve stabilitesi Zyxel'den daha iyidir. Güvenle kullanabilirsiniz. Ayrıca TP-Link gelen hat üzerinde daha az direnç oluşturuyor, bu sayede potansiyel olarak alabildiğiniz maksimum hız artmış oluyor. Şaka yapmıyorum en dandik Türk Telekom logolu TP-Link W9970'in alabildiği hat değeri ile son tüketici ürünü olan Zyxel VMG1312-T20B arasında 10Mbps kadar kayıp mevcut. Hat zayıflama değerlerinde ise Zyxel kesinlikle daha kötü sonuç veriyor. Tecrübeyle sabit.
Merhaba, söylediğiniz Zyxel modemi almayı düşünüyordum. ADSL'den VDSL'e geçeceğim. Ping spike sorunları yaşadığım için ve vdsl için modem almam gerekiyor. Ethernet kablosuyla bağlanıyorum, ve bu modemin fiyatı'da uygun geldi. Geçeceğim paket 75mbps 8Upload yayında açmayı düşünüyorum. Sizce bu modem yerine biraz daha para verip kaliteli bir modem mi alayım ? Yoksa Zyxel model işimi görür mü ? F/P midir ?

Merhaba, söylediğiniz Zyxel modemi almayı düşünüyordum. ADSL'den VDSL'e geçeceğim. Ping spike sorunları yaşadığım için ve VDSL için modem almam gerekiyor. Ethernet kablosuyla bağlanıyorum, ve bu modemin fiyatı da uygun geldi. Geçeceğim paket 75mbps 8Upload yayında açmayı düşünüyorum. Sizce bu modem yerine biraz daha para verip kaliteli bir modem mi alayım? Yoksa Zyxel model işimi görür mü? F/P midir?
Öncelikle ilk kurulumu oldukça zahmetli. Hiç VDSL kurulum yapmamış bir kullanıcı için otomatik ayarlanabilecek tüm parametrelerin elle tek tek girilmesi gerekiyor. Ayrıca dediğim gibi hat değerlerini verimli kullanmıyor. WiFi çekim kapasitesi tatmin edici. Kablo ile bağlantıda 100mbps çıkış verdiği için şahsen beni tatmin etmiyor ama birçok kullanıcının işini görecektir.

Tavsiye biraz daha para ayırıp Gigabit portları olan ve AC desteği olan güncel bir modem almanız. Faydasını kesinlikle göreceksiniz.

Öncelikle ilk kurulumu oldukça zahmetli. Hiç VDSL kurulum yapmamış bir kullanıcı için otomatik ayarlanabilecek tüm parametrelerin elle tek tek girilmesi gerekiyor. Ayrıca dediğim gibi hat değerlerini verimli kullanmıyor. WiFi çekim kapasitesi tatmin edici. Kablo ile bağlantıda 100mbps çıkış verdiği için şahsen beni tatmin etmiyor ama birçok kullanıcının işini görecektir.

Tavsiye biraz daha para ayırıp Gigabit portları olan ve AC desteği olan güncel bir modem almanız. Faydasını kesinlikle göreceksiniz.
100mbps'den daha fazla bir hız alamıyorum. Fark olarak ne farkı var. Onu açıklayabilirseniz detaylarıyla biraz daha pahalı bir modem alabilirim.

Son düzenleme:
100mbps'den daha fazla bir hız alamıyorum. Fark olarak ne farkı var. Onu açıklayabilirseniz detaylarıyla biraz daha pahalı bir modem alabilirim.
Gigabit çıkışa sahip portlar ağ içerisinde kablo ve kablosuz üzerinden bağlı cihazlar arasında daha hızlı veri alışverişi yapmanızı sağlar. Ayrıca günün birinde olurda Fiber altyapıya geçerseniz elinizdeki cihazı Fiber altyapı ile tam kapasitede kullanma imkanı da tanır. Yani yapacağınız yatırım geleceği de kapsamış olur. Tabi daha yüksek hız imkanı sunan donanımların daha kaliteli haliyle daha uzun ömürlü olması gerektiğini söylememe ise gerek yok. :)

Gigabit çıkışa sahip portlar ağ içerisinde kablo ve kablosuz üzerinden bağlı cihazlar arasında daha hızlı veri alışverişi yapmanızı sağlar. Ayrıca günün birinde olurda Fiber altyapıya geçerseniz elinizdeki cihazı Fiber altyapı ile tam kapasitede kullanma imkanı da tanır. Yani yapacağınız yatırım geleceği de kapsamış olur. Tabi daha yüksek hız imkanı sunan donanımların daha kaliteli haliyle daha uzun ömürlü olması gerektiğini söylememe ise gerek yok. :)
Peki son olarak Zyxel marka modemle ilgili ne gibi bir sıkıntınız vardı ? Onuda öğrenebilirsem sevinirim, kablosuz benim için o kadar önemli değil kablolu kullanacağım. Dual özelliğinin olmaması beni ilgilendirmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı