TurkNet nasıl bir operatör?

EkmekArasiHDD

Megapat
Makaleler
3
Yer
Ordu/Perşembe
Merhaba arkadaşlar. Türk Telekom tahhütümün bitmesine tam 6 ay kaldı. TurkNet düşünüyorum ama yorumlara baktığımda o kadar çok seveni olduğu gibi nefret eden bir kesim de var. Şimdi bu TurkNet iyi mi kötü mü? Nakil süreci nasıl oluyor? Nakil yaptırdığımızda kurulum ücreti alıyor mu? TurkNet değilse hangi firmayı önerirsiniz? Neden? Altta hat değerlerim.
IMG-20201219-WA0034.jpeg

Bende Millenicom'dan cuma günü TurkNet'e geçtim kagoya belgeler vermen gerekiyor e postadan yazdırıp imza ile sokağa çıkma yasağı dolayısıyla daha ellerine ulaşmamış belgelerim o sebeple halen Millenicom interneti kullanıyorum altyapım fiber 100Mbps fakat Millenicom'un 35Mbps tarifesindeyken çektiğim sorunlar çekilir cinsden değildi. Bende madem 100Mbps var paramın hakkını alayım diye geçtim ilk ay bedavaymış deneyip beğenirsek kullanıyoruz bakalım göreceğim nasıl bir internet olduklarını salı veya pazartesi günü dönüp tekrar mesaj atarım. Genelde nefret eden kısım arıza yaşayıp müşteri hizmetlerine ulaşamadıklarını söylüyorlar doğruluk payı çok çünkü daha aboneliğim henüz tamamlanmamış, sorularımı sormak için telefonlarını çevirdim telesekretere attı. Türkiye'de internet şans işi hocam

Merhabalar, bende türk telekom kullanıyorum ve şuanki internet hızım (görsel 1) bu şekilde. 35mbps hıza çıkarma sonucu bana 140tl fatura çıkartıyor türk telekom. Hangi operatöre geçsem bana sıkıntı çıkarmaz?

Dosya Ekleri

• 2.PNG
    2.PNG
    14,5 KB · Görüntüleme: 38
  • 1.PNG
    1.PNG
    10,1 KB · Görüntüleme: 42
Hocam malesef altyapınızın durumu vasat gözüküyor. VDSL port yok bölgenizde santrale mesafeniz baya uzak. ADSL olduğunuz için max 15 mbps hız alabilirsiniz bu altyapıda. Türknete geçmeyin bu altyapıyla önermem interneti kullanamayabilirsiniz çünkü. ADSL altyapıda türknete bulaşılmaz.

Hocam malesef altyapınızın durumu vasat gözüküyor. VDSL port yok bölgenizde santrale mesafeniz baya uzak. ADSL olduğunuz için max 15 mbps hız alabilirsiniz bu altyapıda. Türknete geçmeyin bu altyapıyla önermem interneti kullanamayabilirsiniz çünkü. ADSL altyapıda türknete bulaşılmaz.
Hocam ben millenicomdan turkente geçtim işte pazartesi günü interneti millenicomdan üstlerine devralacaklar netspeed altyapım 75mbps gözüküyor turknet 100mbps veriyor hangisini tavsiye edersiniz?

Dosya Ekleri

• resim_2020-12-20_133141.png
    resim_2020-12-20_133141.png
    49,1 KB · Görüntüleme: 40
Bende Millenicom'dan cuma günü TurkNet'e geçtim kagoya belgeler vermen gerekiyor e postadan yazdırıp imza ile sokağa çıkma yasağı dolayısıyla daha ellerine ulaşmamış belgelerim o sebeple halen Millenicom interneti kullanıyorum altyapım fiber 100Mbps fakat Millenicom'un 35Mbps tarifesindeyken çektiğim sorunlar çekilir cinsden değildi. Bende madem 100Mbps var paramın hakkını alayım diye geçtim ilk ay bedavaymış deneyip beğenirsek kullanıyoruz bakalım göreceğim nasıl bir internet olduklarını salı veya pazartesi günü dönüp tekrar mesaj atarım. Genelde nefret eden kısım arıza yaşayıp müşteri hizmetlerine ulaşamadıklarını söylüyorlar doğruluk payı çok çünkü daha aboneliğim henüz tamamlanmamış, sorularımı sormak için telefonlarını çevirdim telesekretere attı. Türkiye'de internet şans işi hocam
Bakıcaz deneyip artık. Altyapım sağlam en son kopukluk sorunu 3 sene önce mi neydi.

Hocam ben millenicomdan turkente geçtim işte pazartesi günü interneti millenicomdan üstlerine devralacaklar netspeed altyapım 75mbps gözüküyor turknet 100mbps veriyor hangisini tavsiye edersiniz?
100 mbps alabiliyorsanız kesinlikle türkneti öneririm. Bölgeniz fiber gözüküyor. Türknette sıkıntı yaşamazsınız o yüzden. Netpeed internet hızı olarak iyi bi İSS ama ciddi anlamda fazla bi kesim oyunlarda inanılmaz ping olduğunu paket kaybı olduğunu söylüyor. O yüzden riske atmayın fiber altyapınızda varmış zaten. Türknete geçin derim. İlk ay bedava zaten beğenmezseniz iptal edebilirsiniz üyeliğinizi.

İyi de modemimde kararlılık ayarı var. Eğer hız yüzünden kopmalar yaşarsam kararlılık ayarını arttırıp SNR ve DSL hız oranımı ayarlayabilirim. Zaten Hızımı 16384 KBPS'ye yükseltmeleri için Türk Telekom'a mail dahi attım yani. Ama hafta sonu ve yasak dolayısıyla dönmediler. Bu tamamen benim tecrübem. Yani ordaki orana bakarak şu anki hattıma haksızlık ediyorsunuz bence.

Geri
Yukarı