TurkNet neden tercih edilmez?

Hiçbir avantajı kalmadı TurkNet'in. Belli ki bir menfaaetin var yoksa bu kadar ateşli savunmazsın. Evet bazı şirketlerin politikası insanlardan nasıl daha kopartırız düşüncesi üzerine kurulu.

Kod:
koyun gibi

1. budala, şaşkın.

2. karar ve davranışlarında başkasına bağımlı olan, başkasına uyan:
 "Bizim damat da sessiz sedasız, koyun gibi adam." - Ahmet Ümit

Aynen menfaatim var. Yıllarca Superonline fiber kullandım. Şu an taşındığım yerde altyapı yok diye Turknet’e geçtim. Altyapı olsa yine Superonline kullanırdım. Ama Superonline zam yaptı diye eleştirilse yine aynı şeyleri söylerdim. Zam yaptı diye tercih etmeyebilirsin ama tercih edilmesi sanki çok ilginç bir şey gibi davranman garip.

TurkNet kullanıyorum. 27ms ping dışında sorun yok.

resim_2022-07-22_122755729.png

Nperf'den test yaptığımda bu değerleri alıyorum ben sizde ping niye bu kadar yüksek anlayabilmiş değilim(int hızı 80Mbps ama peket 75Mbps olduğundan ötürü test sitelerinde Max 75 gösteriyor).

Fiyatı çok gereksiz pahalandı.

Türk Telekom altyapısı üzerinden internet verdiğinden ötürü böyle bir durum oldu. Türk Telekom port bilmemnesine %67 zam yaptığından ötürü zorunlu olarak yaptı. GigaFiber kullananda fiyat yükselişi olmayacak tabii ki de.

Nperf'den test yaptığımda bu değerleri alıyorum ben sizde ping niye bu kadar yüksek anlayabilmiş değilim(int hızı 80Mbps ama peket 75Mbps olduğundan ötürü test sitelerinde Max 75 gösteriyor).

Evet 1 yıl 3 ay önce 27ms alıyordum. Ama artık aynı adreste 13ms ping almaktayım. (100 Mbps/8 Mbps VDSL kullanıyorum) Speedtest sonucunu ekledim.

13441033218.png

VDS'den hız testi yapıp gelip burada insanları yanlış yönlendirmeyin.
Bunu Türknet in kendi sitesinden yaptım. İstediğiniz başka yer varsa oradan da yapabilirim.

Bir düzeltme ve özür bekliyorum. Hem kötü emoji bıraktığınız için hem de yalancılıkla suçladığınız için

Dosya Ekleri

• 2022-07-23_163549.png
    2022-07-23_163549.png
    77 KB · Görüntüleme: 27
Bunu TurkNet'in kendi sitesinden yaptım. İstediğiniz başka yer varsa oradan da yapabilirim.

Bir düzeltme ve özür bekliyorum. Hem kötü emoji bıraktığınız için hem de yalancılıkla suçladığınız için

Düzeltiyorum ve özür diliyorum. Herkes sizin gibi TurkNet'in kendi alyapısındaki şanslı % 0.1'lik kesimden değil maalesef.

Geri
Yukarı