TurkNet Özgür İletişim 75 paketinde yüksek ping

ExodiusS

Kilopat
Daha fazla  
Bugün itibarıyla Türk Telekom taahhüt bitince hemen TurkNet geçtim, ilk deneyimimde 2 yıl önce, 2 ay internetsiz kaldım ve bazı sorunlar yaşadım... Kullanmadıgım internetin faturasını ödesem de vazgeçmedim. Tekrar başvurdum ve 1 gün sonra port açtılar ve kurulumunu yaptım. Sorun şu ki, ping çok fazla. Türk Telekom 28 ping sabit arası alırken, TurkNet 45-50+ ping alıyorum. Yarın TurkNet ekipleri gelecek. Düzeltebilirler mi?
Paket: Özgür İletişim 75.

Screenshot_2.png

Screenshot_1.png

Screenshot_1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum hattın FastPath modunda çalışıyor altyapısal bir sıkıntı yok. Sadece paket hızının tamamını alamıyorsun onu yarın gelen ekip bakar.

Bu ping sorununu saha ekibi çözemez. TurkNet'in network ekibleri çözmesi gerekiyor. Arıza kaydı açıp tracert testlerini onlara atıp şikayet etmen gerekli. LoL sunucusu İstanbul'da fakat aldığım ping yüksek diye şikayet edebilirsin.

CMD'ye girip tracert 104.160.143.212 yazıp. Sonuçları buraya atar mısın?

Dostum hattın FastPath modunda çalışıyor altyapısal bir sıkıntı yok. Sadece paket hızının tamamını alamıyorsun onu yarın gelen ekip bakar.

Bu ping sorununu saha ekibi çözemez. TurkNet'in network ekibleri çözmesi gerekiyor. Arıza kaydı açıp tracert testlerini onlara atıp şikayet etmen gerekli. LoL sunucusu İstanbul'da fakat aldığım ping yüksek diye şikayet edebilirsin.

CMD'ye girip tracert 104.160.143.212 yazıp. Sonuçları buraya atar mısın?
Sorun şu ki altyapım iyi yönde çok degişken. 70mbps-89mbps arasında gidip geliyor. 'Bu haftalık değerler'. Yeni port açtılar bugün 85 olmuştu. Modem restart atınca 65mbps dönüştü.
Screenshot_1.png

Sorun şu ki altyapım iyi yönde çok degişken. 70MBPS-89Mbps arasında gidip geliyor. 'bu haftalık değerler'. Yeni port açtılar bugün 85 olmuştu. Modem restart atınca 65Mbps dönüştü.
Eki Görüntüle 1133138

TurkNet'e arıza kaydı açıp. IP adresleri ile birlikte tracert testini TurkNet'e gönder ve iyileştirme yapmalarını iste. Adana için 44 ms fazla ping istanbula.

Senin o test sonunda 37 ms aldığın yerde Bursa'da 4 ms alıyorum. Almanya sunucusuna 34-36 arası alıyorum Valorant için. LoL EUW 47-49 arası.

Eğer download hızı senin için Ping'den daha önemli değilse destek kısmına tracer testini atıp hattını 50 Mbps'e çekmesini isteyebilirsin pingde ciddi düşüş olur yüksek ihtimalle. Çünkü hat zayıflaması bir tık fazla gibi.

Artı -1 Eksi
Eğer download hızı senin için Ping'den daha önemli değilse destek kısmına tracer testini atıp hattını 50 Mbps'e çekmesini isteyebilirsin pingde ciddi düşüş olur yüksek ihtimalle. Çünkü hat zayıflaması bir tık fazla gibi.
Hat zayıflaması yeni port açılınca oldu. 50 Mbps download sabitleyince ping düzelecektir, muhtemelen. Ama dedigim gibi çok degişken altyapı'ya sahibim... TurkNet ekipleri sonrası, ping sonuçlarını konuya tekrar yazarım.
Sonuç: TurkNet'e destek talebi oluşturdum ve 50 Mbps sabitlediler ve sonuç aynı 49-50 ping hala. Neyse'ki fiber eve taşınacağım eğer orada'da aynı sorunu yaşarsam işte şimdi başlıyorum...

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı