TurkNet ping değeri ne kadar olmalı?

@Frodex geçiş yaptıysanız port değişmez. Önceki sağlayıcıda daha düşük ping alıyorsanız bu TurkNet'in sorunu. Peering ve CGNAT problemi TurkNet'te çok fazla var. Umarım sorununuz çözülür.
Aynı kablodan daha düşük ping alıyorsanızda aynı şekilde bu başka bir sorundur.

Çok fazla seçenek var acaba hangisi gerçekten bir sorun kafam karışmaya başladı bir de saha dolabına uzaklık 350 metre gözüküyor normalde 190 metre gözüküyordu yani VDSL'e geçtikten 2 gün dona değişti.
@Çağrı SANSAR kullandığım kabin 2007 veya 2008 model çok büyük bir kabin. Bende şaşırdım doğrusu, ama kabini bizzat görünce normal olduğunu anladım.

Benim kullandığım kabin daha 3 ay olmadı yeni kuruldu ama bu sonuçlar cidden şaşırtıyor beni.

Çok fazla seçenek var acaba hangisi gerçekten bir sorun kafam karışmaya başladı bir de saha dolabına uzaklık 350 metre gözüküyor normalde 190 metre gözüküyordu yani VDSL'e geçtikten 2 gün dona değişti.

Benim kullandığım kabin daha 3 ay olmadı yeni kuruldu ama bu sonuçlar cidden şaşırtıyor beni.
190 metre uzaklıktaki dolaba bağlısınız muhtemelen çünkü hattınız maks 98 Mbps destekliyor ki bu uzaklığa gayet iyi. Sorununuz ISS ile alakalı.

Statik IP deneyebilirsiniz, ihtimal dahilinde ping düşebilir.

190 metre uzaklıktaki dolaba bağlısınız muhtemelen çünkü hattınız maksimum 98 Mbps destekliyor ki bu uzaklığa gayet iyi. Sorununuz ISS ile alakalı.

Statik IP en son deneyeceğim bende ISS kaynaklı olduğunu düşünüyorum.
190 metre uzaklıktaki dolaba bağlısınız muhtemelen çünkü hattınız maksimum 98 Mbps destekliyor ki bu uzaklığa gayet iyi. Sorununuz ISS ile alakalı.

Yeni kablo çekildi CAT 6 23awg hat değerlerimi bırakayım kontrol edersiniz.
bu da eski değerleri

Dosya Ekleri

• adada.png
    adada.png
    24,2 KB · Görüntüleme: 22
  • sadasda.png
    sadasda.png
    42,4 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:
Statik IP en son deneyeceğim bende ISS kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

Yeni kablo çekildi CAT 6 23awg hat değerlerimi bırakayım kontrol edersiniz.
bu da eski değerleri
Çok fark etmemiş ama güzel olmuş değerler, hayırlı olsun. Ben de geçtim ama hattım 83 Mbps destekliyor 193 metreye göre, anlayamadım.

Benim şu an VDSL port 345 metrede gözüküyor ve böyle değerler geliyor anlayamadım garip.
Gerçekten garip bu internet işi. Siz daha yakın dolaba bağlısınız emin olabilirsiniz, aman diyim portunuzu kaptırmayın.😀

Yeni konular

Geri
Yukarı