TurkNet PON ışığı yanıp sönüyor

AfterClap

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Yaklaşık 4 5 saat önce GigaFiber'e geçiş yaptım ilk 1 saat sıkıntısızdı sonra birden kesildi müşteri hizmetlerini aradım. fiber kablosunu çıkartıp taktırdı kapatıp açtırdı düzeldi sonra yine kesildi yine aynı işlemleri yaptım ve aradım bir daha kesilirse kayıt açarız dediler şimdi bir kez daha kesildi. Fiber kablosunu çıkartıp takarken kabloya zarar vermiş olma ihtimalim yüksek mi? Bunu tetikleyen sebepler ne olabilir sizce benzer bir şey yaşayan var mı? Turknet'te VDSL kullandığımda hiç sorunla karşılaşmamıştım kendi altyapılarında böyle bir şey olması garip cidden.

Yaklaşık 4 5 saat önce GigaFiber'e geçiş yaptım ilk 1 saat sıkıntısızdı sonra birden kesildi müşteri hizmetlerini aradım. Fiber kablosunu çıkartıp taktırdı kapatıp açtırdı düzeldi sonra yine kesildi yine aynı işlemleri yaptım ve aradım bir daha kesilirse kayıt açarız dediler şimdi bir kez daha kesildi. Fiber kablosunu çıkartıp takarken kabloya zarar vermiş olma ihtimalim yüksek mi? Bunu tetikleyen sebepler ne olabilir sizce benzer bir şey yaşayan var mı? TurkNet'te VDSL kullandığımda hiç sorunla karşılaşmamıştım kendi altyapılarında böyle bir şey olması garip cidden.

Hocam kabloyu çıkarıp taktığınızda geliyor ve geri gidiyor sonuçta demek ki kablo sağlam siz kabloyu takında DSL yanıyor mu?

Yaklaşık 4 5 saat önce GigaFiber'e geçiş yaptım ilk 1 saat sıkıntısızdı sonra birden kesildi müşteri hizmetlerini aradım. fiber kablosunu çıkartıp taktırdı kapatıp açtırdı düzeldi sonra yine kesildi yine aynı işlemleri yaptım ve aradım bir daha kesilirse kayıt açarız dediler şimdi bir kez daha kesildi. Fiber kablosunu çıkartıp takarken kabloya zarar vermiş olma ihtimalim yüksek mi? Bunu tetikleyen sebepler ne olabilir sizce benzer bir şey yaşayan var mı? Turknet'te VDSL kullandığımda hiç sorunla karşılaşmamıştım kendi altyapılarında böyle bir şey olması garip cidden.
İlk geçtiğimde ben de aynı sorunu yaşamıştım, BTK'ya yazdım ertesi gün hallettiler.

Hocam kabloyu çıkarıp taktığınızda geliyor ve geri gidiyor sonuçta demek ki kablo sağlam siz kabloyu takında DSL yanıyor mu?

GPON üstünde PON ışığı yanıp sönüyor sürekli en başlarda çıkarıp takmak işe yarıyordu ancak şimdi stabil bir sinyal alamıyor sanırım fazla bilgim yok bu konularda ama.

İlk geçtiğimde ben de aynı sorunu yaşamıştım, BTK'ya yazdım ertesi gün hallettiler.

Destek kaydı oluşturdum ben de çözerler umarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı