TurkNet PoP noktaları mı patladı?

Prism

Hectopat
Makaleler
1
TurkNet kullanan arkadaşlar, CMD açıp 1.1.1.1 adresine ve vie.valve.net adresine Tracert atabilir mi? Anlık olarak özellikle yurt dışı çıkışlarında sorun yaşıyorum. Tüm sitelerde aşırı yavaşlama var. CF DNS kullanıyorum.
1.1.1.1:
1611169478289.png

Viyana:
1611169617098.png

TurkNet kullanan arkadaşlar, CMD açıp 1.1.1.1 adresine ve vie.valve.net adresine Tracert atabilir mi? Anlık olarak özellikle yurt dışı çıkışlarında sorun yaşıyorum. Tüm sitelerde aşırı yavaşlama var. CF DNS kullanıyorum.
1.1.1.1:
Eki Görüntüle 845207
Viyana:
Eki Görüntüle 845209

Hocam senin bölge sunucunda sıkıntı olabilir. Bir arkadaşa yaptırdım sonuçlar böyle çıkmadı açıkçası. İşine yarar mı bilmem ama bende Türk Telekom kullanıyorum test ettirdiğim arkadaş ile kıyasladık aynı çıktı sonuçlar.

Büyük ihtimal bölge bazlı bir sorun var. Network birimine bu sorunu iletsem iyi olacak.

Benim nette de sıkıntı var. Öğlen 2 gibi sınavdayken internet gitti geldi. Geldi ama internete çıkış yapmıyordu. Telefonun internetiyle OIM girip baktım; modem VDSL olarak buluyor yazıyordu. Bağlantıyı sürekli yenileyip internetin gelmesi için uğraştım. 100 ile başlayan IP alınca bağlandı ama var ile yok arasındaydı. 5 dk geçmeden statik IP tanımlanıyordu. Statik IP ile internete çıkış yapmıyor. Statik IP iptal ettim ping ve lag dışında problem yok fakat eskisine nazaran hantal çalışıyor.
Ayda sadece kere statik IP alabiliyormuşuz. O yüzden 1.5 hafta katlanacağız gibi.
Benim problemi de iletir misin? Ping değerleri iyileşti ama bu sorun canımı sıktı.

Benim nette de sıkıntı var. Öğlen 2 gibi sınavdayken internet gitti geldi. Geldi ama internete çıkış yapmıyordu. Telefonun internetiyle OIM girip baktım; modem VDSL olarak buluyor yazıyordu. Bağlantıyı sürekli yenileyip internetin gelmesi için uğraştım. 100 ile başlayan IP alınca bağlandı ama var ile yok arasındaydı. 5 dk geçmeden statik IP tanımlanıyordu. Statik IP ile internete çıkış yapmıyor. Statik IP iptal ettim ping ve lag dışında problem yok fakat eskisine nazaran hantal çalışıyor.
Ayda sadece kere statik IP alabiliyormuşuz. O yüzden 1.5 hafta katlanacağız gibi.
Benim problemi de iletir misin? Ping değerleri iyileşti ama bu sorun canımı sıktı.
Yanlış anlaşıldım galiba, destek kaydı açarak sorunu detaylı olarak anlatıp sonuna network biriminin destek kaydımı inceleyip cevap vermesini istiyorum diye eklerseniz network birimi kaydınıza bakar. MH bir şeyden anlamadığından satürasyon sorunumu network birimine zorla baktırarak çözdürmüştüm.
Bendeki sorun aşırı garip. CF DNSe normalde 9 ping atarken artık 40-50 atıyor. Siteleri ise bazen çok geç yüklüyor. Bazen WP'de mesajlar gitmemezlik yapıyor.

Destek kaydı açtım. Fakat 3 saattir bağlantı kopmadığı için destek kaydı kapatılmıştır yazıyor. Şu an bile ping sorunlarım var fakat derdimi anlatabileceğim kişi yok. Tekrardan destek kaydını açacağım bakalım ne tür maceralar beni bekliyor

Destek kaydı açtım. Fakat 3 saattir bağlantı kopmadığı için destek kaydı kapatılmıştır yazıyor. Şu an bile ping sorunlarım var fakat derdimi anlatabileceğim kişi yok. Tekrardan destek kaydını açacağım bakalım ne tür maceralar beni bekliyor
Destek kaydı konusunu hızım düşük olarak açın derim. Ben öyle yaptım.
Sorun saat 7 itibari ile yeniden başladı. Cidden can sıkmaya başladı artık. Dün attığım destek kaydına aşağıdaki cevabı vermişler ama sorunum falan çözülmedi.
Sorun satürasyona çok benziyor fakat değil. Hızım ve pingimde sorun yok. Bazı sayfalara bağlanma/yüklenme süreleri çok uzun sürüyor, örneğin Technopat'ta hiç bir sorun yaşamıyorum fakat TurkNet sitesine bağlanmak için 5 dakika bekledim. DNS değiştirmeyi denedim fakat hiç bir işe yaramadı.
@Ulunay siz ne düşünüyorsunuz hocam?
1611253722326.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı