TurkNet sadece 1 odada çekiyor

Bu mu?
Aynısını bende kullanıyorum bir sorun yok.Eki Görüntüle 1158017

2 tane cihaz getirdiler fotograflarini simdi yukluyorum.

TT tarafından verilen bazı modemler kötü olabiliyor. Modemi değiştirmeyi talep edin. Olmadı router alıp sorunu çözebilirsiniz.

Sorunun TurkNet ile alakası yok gibi duruyor.

TurkNet'te sorun var demiyorum hatta çok memnunum fakat modem sadece salonda cekiyor diger odalarda sinyal cok dusuk ev 90 m2. 2 tane cihaz getirdiler biri 2.4GHz mis digeride 5GHz mis galiba.

Başka yedek bir modem var ise köprü modunda ya da extender modunda onu bağlayıp Wi-Fi'ı ondan kullanabilirsiniz. Konunun TurkNet'le bir alakası yok.

Konunun turknettle ilgisi yok kotulemiyorum zaten hatta cok seviyorum ve degimek istemiyorum 100Mbps sabit aliyorum hatta Ethernet'le 110 aldigim oluyor. Fakat ben mi hata yapiyorum aca onu merak ettim 2 cihaz bagladilar fotografini yukledim.

Dosya Ekleri

• 20210905_105645.jpg
    20210905_105645.jpg
    41,8 KB · Görüntüleme: 55
  • 20210905_105651.jpg
    20210905_105651.jpg
    45,2 KB · Görüntüleme: 45

TurkNet'te sorun var demiyorum hatta çok memnunum fakat modem sadece salonda cekiyor diger odalarda sinyal cok dusuk ev 90 m2. 2 tane cihaz getirdiler biri 2.4GHz mis digeride 5GHz mis galiba.

Konunun turknettle ilgisi yok kotulemiyorum zaten hatta cok seviyorum ve degimek istemiyorum 100Mbps sabit aliyorum hatta Ethernet'le 110 aldigim oluyor. Fakat ben mi hata yapiyorum aca onu merak ettim 2 cihaz bagladilar fotografini yukledim.
Bu internet fiber.
Yanındaki ont cihazı.
1000 mbs almadığınıza emin misiniz ?
İnternet Altyapı Sorgulama - Fiber Altyapı - TurkNet
Bu altyapı sorguda ne çıkıyor ?
urkNet'te sorun var demiyorum hatta çok memnunum fakat modem sadece salonda cekiyor diger odalarda sinyal cok dusuk ev 90 m2. 2 tane cihaz getirdiler biri 2.4GHz mis digeride 5GHz mis galiba.
Soruna gelince koridora bir yere diğer odalara yakın yere kablo çekin.
Bir adet Router alın kabloyu da router'a bağlayın.
Kurulumunu yapın.
Bütçe belirtirseniz Router konusunda yardımcı olabilirim.

1000 Mbs almadığınıza emin misiniz ?
1000 alamaz çünkü TT üzerinden TurkNet kullandığı için en yüksek paket 100 Mbps olarak sınırlı.

@Mirzy aynı modemi kullanıyorum. 2.4GHz ağı için kanal ayarı yapmanızı öneririm. 5GHz zaten bulunduğu oda içerisinde anca çekiyor ya da çekmiyor gibi oluyor.

Kanal ayarına rağmen sorun devam ediyorsa modemde bir sıkıntı var.

1000 alamaz çünkü TT üzerinden TurkNet kullandığı için en yüksek paket 100 Mbps olarak sınırlı.

@Mirzy aynı modemi kullanıyorum. 2.4GHz ağı için kanal ayarı yapmanızı öneririm. 5GHz zaten bulunduğu oda içerisinde anca çekiyor ya da çekmiyor gibi oluyor.

Anladım. Turknet'in kendi altyapısı olaması gerekiyor yani.

Yanlış yazmışım 100 olacaktı hatalı yazmışım.

Bu internet fiber.
Yanındaki ont cihazı.
1000 Mbps almadığınıza emin misiniz?

Bu altyapı sorguda ne çıkıyor?

Bir adet router alın kabloyu da Router'a bağlayın.
Kurulumunu yapın.
Bütçe belirtirseniz router konusunda yardımcı olabilirim.

100 olacaktı o kısmı yanlış yazmışım.
Bu internet fiber.
Yanındaki ont cihazı.
1000 Mbps almadığınıza emin misiniz?

Bu altyapı sorguda ne çıkıyor?

Bir adet router alın kabloyu da Router'a bağlayın.
Kurulumunu yapın.
Bütçe belirtirseniz router konusunda yardımcı olabilirim.

Ev o kadar küçük ki kolidor da bir kabloluk yer yok maalesef.

Kanal ayarını nasıl yapabilirim?

Bu şekilde erişebilirsiniz.
Eki Görüntüle 1161142

Modem arayüzüne girmek için tarayıcı adres çubuğuna 192.168.1.1 yazmanız yeterli. Kullanıcı ve şifresi "admin" olmalı.

Hocam kullanıcı ve şifresi her zaman admin olmuyor routerin arkasında yazıyor admin olabilir TTNET olabilir değişebiliyor kısaca.

Yeni konular

Geri
Yukarı