TurkNet sık sık internet kopuyor

Saikaesu

Kilopat
Daha fazla  
İnternet sık sık kopuyor. Yaklaşık bu sorun 2-3 aydır devam ediyor. TurkNet ile iletişim halindeyim destek kayıtları olsun vs. hiçbir çözüme varılamadı. Cevapları genellikle kullanıcı hatası, modem arıza gibi şeyler oluyor. Modem daha yeni TurkNet'e geçiş yaptığımda almıştım. ASUS DSL-AC51 model bir modem. Önceden böyle bir problem yoktu. Şimdi sürekli olarak bağlantı kopmaları yaşıyorum ve bir çözüm bulamıyorum. Elektrikçi çağırıyorum kablolarda bir sıkıntı yok internet sağlayıcınızla görüşün diyor. Acaba snR değerleriyle alakalı bir durum mu var? Sık sık ve arka arkaya kopmalar oluyor. Genellikle saat 17: 00- 00: 00 arasında daha çok kopmalar oluyor. Herhangi bir çözüm sunabilecek var mı? Modem mi arızalıdır? Ne yapmalıyım. Konuşalım tartışalım. Bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.
  • Modem: ASUS DSL-AC51
  • ISS: TurkNet
line stats.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorun bende de var. Dün gece sabaha kadar 3-4 kez koptu. Öğlen eve geldiğimde dsl ışığı yanıp sönüyordu. Saat 13:00-14:00 arası 1 kez koptu. Modeme reset atıp kullanıcı adını şifresini tekrar yazdım. Şuan sorun yok gibi ama belli de olmaz..

Aynı sorun bende de var. Dün gece sabaha kadar 3-4 kez koptu. Öğlen eve geldiğimde dsl ışığı yanıp sönüyordu. Saat 13:00-14:00 arası 1 kez koptu. Modeme reset atıp kullanıcı adını şifresini tekrar yazdım. Şuan sorun yok gibi ama belli de olmaz..

Bazen bende de sorun yok gibi duruyor da akşam vakti kesintiler sürekli oluyor. Düzelmedi durduk yere veya modem resetlemeyle falan düzelecek gibi durmuyor. Sorunun ne olduğunu anlayamadım.
Yok mudur bir çözümü? Durum benim yapabileceğim bir şey mi onu bile bilmiyorum gerçi hala daha kesintiler devam ediyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı