TurkNet Tracert Testi

ArkeoBurak

Centipat
Arkadaşlar merhaba, Tom Clancy's Rainbow Six: Siege'de ping sorunu yaşıyorum. Normalde alınan değerler 40-70 arası ortalama lakin benim pingim kablolu veya kablosuz hiç değişmeksizin 100-120 arası. İnternet sağlayıcım TurkNet, tracert testi istedi, ben de attım lakin şöyle bir sıkıntı gördüm: Bilgisayarımdan routera giden internet normalde 1 ms gibi bir sürede gidiyor lakin benimki 14-24 arası değişiyor. Görselini de yükleyeceğim. Bir yardımcı olursanız, nasıl düşürürüm bu değeri?

unknown.png

Rainbow'da manuel server seçerseniz belki düzelir. İnternette tarifi var.
Bir de Turk.Net DNS'leri berbat. R6 Siege ping sorunu ve Warzone'da packet loss yüzünden Türk Telekom'a geçtim. Biraz pahalı ama çözemedikleri sorunlardan dolayı çarem kalmadı.

R6 Siege server seçimi için:
İlgili dosyayı Not Defteri ile açıp en alttaki işaretli seçeneği o şekile getirip kaydedip çıkın. Oyunu açtğınızda bu ayar devreye girer. Bu şekilde oyunda pinge bir bakın.

Dosya Ekleri

• IMG_20210224_162046.jpg
    IMG_20210224_162046.jpg
    478,3 KB · Görüntüleme: 198
  • IMG_20210224_161842.jpg
    IMG_20210224_161842.jpg
    267,2 KB · Görüntüleme: 104
  • IMG_20210224_161817.jpg
    IMG_20210224_161817.jpg
    419,9 KB · Görüntüleme: 145
R6 Siege server seçimi için:
İlgili dosyayı Not Defteri ile açıp en alttaki işaretli seçeneği o şekile getirip kaydedip çıkın. Oyunu açtğınızda bu ayar devreye girer. Bu şekilde oyunda pinge bir bakın.
Dediğini yaptım bu da benim tracert testim

Dosya Ekleri

• resim_2021-02-24_184102.png
    resim_2021-02-24_184102.png
    40 KB · Görüntüleme: 163
  • resim_2021-02-24_184421.png
    resim_2021-02-24_184421.png
    57,5 KB · Görüntüleme: 175
Arkadaşlar merhaba, Tom Clancy's Rainbow Six: Siege'de ping sorunu yaşıyorum. Normalde alınan değerler 40-70 arası ortalama lakin benim pingim kablolu veya kablosuz hiç değişmeksizin 100-120 arası. İnternet sağlayıcım TurkNet, tracert testi istedi, ben de attım lakin şöyle bir sıkıntı gördüm: Bilgisayarımdan routera giden internet normalde 1 ms gibi bir sürede gidiyor lakin benimki 14-24 arası değişiyor. Görselini de yükleyeceğim. Bir yardımcı olursanız, nasıl düşürürüm bu değeri?

Eki Görüntüle 894109
İlk hopta da sıkıntı var sizde. İlk hop, yani bilgisayar/telefondan modeme atılan ping 1 1 1 ms olmalı iken sizde 17 26 28 ms. Kablosuz mu bağlanıyorsunuz? Kablosuz bağlanıyorsanız kullandığınız WiFi çözümü çok kötü. Kablolu mu bağlanıyorsunuz? Kablolu bağlanıyorsanız modemde ya da ethernet kartınızda sıkıntı mevcut, değiştirmeniz gerek.

İlk hoptaki sıkıntıya Turknet veya başka bir ISS hiçbir şey yapamaz. İlk hop tamamen sizin modeme/routera attığınız pingdir. Orada sıkıntı varsa zincirleme olarak her yerde sorun olur doğal olarak.

Direkt ISS'yi suçlamadan önce bir bakmak ve araştırmak lazım. Kaynağı ne olabilir diye.

İlk hopta da sıkıntı var sizde. İlk hop, yani bilgisayar/telefondan modeme atılan ping 1 1 1 ms olmalı iken sizde 17 26 28 ms. Kablosuz mu bağlanıyorsunuz? Kablosuz bağlanıyorsanız kullandığınız WiFi çözümü çok kötü. Kablolu mu bağlanıyorsunuz? Kablolu bağlanıyorsanız modemde ya da ethernet kartınızda sıkıntı mevcut, değiştirmeniz gerek.

İlk hoptaki sıkıntıya Turknet veya başka bir ISS hiçbir şey yapamaz. İlk hop tamamen sizin modeme/routera attığınız pingdir. Orada sıkıntı varsa zincirleme olarak her yerde sorun olur doğal olarak.

Direkt ISS'yi suçlamadan önce bir bakmak ve araştırmak lazım. Kaynağı ne olabilir diye.
Evet dediğiniz gibi benden olduğunu biliyorum problemin ayrıca şikayet etmiyorum zaten oyundaki ping önemli değil de pc den routera 1 ms de gitmesi gerekirken gitmiyor kablo 3 tane kablo denedim hiç düşmedi modemin yanında kurdum 14 falan oldu ilk değer. Modemimden kaynaklı desem daha 2 yıl olmamıştır türkneti alırken modem adsl olduğu işin asus ac51 vdsl almıştım

Arkadaşlar router kullanmıyorum ve TTNET'in zamanında hattı alana yanında verdiği modemi kullanıyorum modem önünden geçilince internetimiz gidiyor eğer ki iyi bir modem ve router alırsam değerlerim ne olur 35 MB download 5.75 MB Upload'ım var evdeki internet ile orta halli Online oyunlarda idare eder bir değerler var.

Arkadaşlar bu da benim Tom Clancy's Rainbow Six: Siege'nin sitesinde belirttiği tracert adresine attığım ping değerleri. (support.ubisoft.com) normal mi? Oyunda normal şartlarda 35-55 arası ping alıyorum ancak dün gece saatlerinde ping değerlerinde dalgalanma oldu ve 200-300'lere çıkıp indi. Aynı anda yine Turk.Net kullanıcısı başka bir arkadaşımda da ping değerleri yükselip duruyordu. Superonline kullanan arkadaşımın ise sabitti.

Dosya Ekleri

• tracert.png
    tracert.png
    42,7 KB · Görüntüleme: 135

Geri
Yukarı