TurkNet uzun zamandır vadedilen internet hızını vermiyor

Çok fazla bu sorunları yaşayan birisi olarak şunları söylemeliyim;

+ Benim konumumda ''95 mbit'' altyapımın desteklediği yazıyor
+ Bütün dış ve iç kabloları yenileyip denediğimde ''75 mbit'' pakette 27mbit'leri ancak görüyor o da kablolu şekilde.
+ Kablosuz modemin hemen dibinde 17-18 mbit ancak görüyor.
+ Bir alt kattan 12-13 mbit görüyor ''vdsl2'' modemle ( modemle alakası yok bu arada, altyapıyla alakalı )
+ Yine yeniden hızı ( paketi ) 24mbite düşürdük ve bana en azından bu hızı alabileceğimi ve ''upload'' da en az 8 mbit destekleyeceğini söylediler.
+ Hiçbir değişiklik olmadı 48 saat sonra sağlıklı test ettim ( her anlamda )
+ Sonuç olarak ''ekiplerin'' bende numarası vardı mesaj attım ve dönüş yaptı sağolsun, her yazdığımda da dönüş yapıyor ( İstisna )
+ Kablolarda kopukluk olduğu anlaşılmış ve bu konu için ekiplerin ''test'' edip kablonun kopuk olduğu noktayı yenileyeceklerini söylediler.
+ Abimin ''limited'' şirketi dolayısıyla ''kararım'' - ''metro simetrik'' internet açtırmaktır.
+ Bunu da konutlarımız işleyişe geçtiği zaman zaten ''yüksek'' bağlantı yapmak zorunda olduğumuzdan dolayı karalaştırmış olduk.

Sonuç olarak;

Bazen ''altyapının'' desteklediğinin ''üstüne'' de çıkabilir ''altına'' da inebilir. Tamamen altyapıyla senkronize çalışan durumlar bunlar.

Gel gelelim, 95 mbit'i desteklese de ''100mbit''lik paketi alamıyorsun o konuda da şöyle bir sorun oluyor; paket 95 üstü olduğundan mütevellit kopmalar ve takılmalar, kararsızlıklar oluyor.

Dolayısıyla o süreçte de alt paket olan 75 mbit almanız gerekiyor.

Sonuç olarak hep söylüyorum ''hepsi'' altyapı kaynaklı oluyor.
Yani başka bir firma da olsa sonuçta hepsi ''türktelekom'' sağlayıcından alıyor da dağıtıyor.
Gel gelelim süreci en iyi yöneten tabii ki ''TÜRKNET'' tecrübe ettiğimden sebep söylüyorum.

Not: Deprem sonrası ''altyapı'' da çalışma yapıldığını ve yenilemeler sözkonusu olduğunu da belirtmelerine rağmen böyle sorunlar oluştu.

Önerilerim:

+ Asla ''altyapınız'' ''100-200-300'' destekliyor, sistemde bu şekilde gözüküyor dedikleri süreçte ''asla'' ekipleri çağırmadan karar vermeyin ki verseniz de süreçten dolayı zaten yeniden eskisine dönmek isteyeceksinizdir. Nasılsa alamadığınız bir hizmet için fazla para vermek istemezsiniz.

Ben şimdi ne yapıyorum;

Ben şimdi kabloları düzelttiklerinde testimi yapıp ''75 mbit ve 15 mbit upload'' paketini tekrar seçip deneyeceğim olmadığı nokta da malesef ki ''kurumsal'' başvuru yapana kadar 24 mbit de olsa 7-8 upload paketine eyvallah çekeceğim. Çok az kaldı!

Güncelleme: Kabloların durumunu kontrol edeceklerdi ve ne gelen var ne giden, hala bir gelişme yok.

Metro internet çektiğim noktada da buradan eğer izin verirlerse ''hergün'' belli testler yapıp ne kadar sağlıklı çalıştığını veya vaadettiklerini gözler önüne sereceğim. Bakalım hergün verdikleri hizmeti ''Ekran veya videolu'' şekilde buradan yayınlayınca ne gibi bir geri dönüş alacağız...
Merhaba, konuyla ilgili açılan bir destek kaydınız varsa numarasını paylaşır mısınız?

Geri
Yukarı