TurkNet vadettiği hızı vermiyor

Bortecine01

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Bugün itibarıyla Türk Telekom'dan TurkNet'e geçiş yaptım. Tarafıma vadedilen internet 75 Mbps. Hız testi yaptığımda an itibarıyla 45 Mbps hızı geçemiyorum.
xDSL değerlerim alttaki gibidir. Bir problem mi var? Saha dolabına uzaklığım 110M görünüyor.

Downstream.
SNR margin: 11.4 dB.
Line attenuation: 3.9 dB.
Data Rate: 79871 Kbps.
Es: 0
Ses: 0
Upstream.
SNR margin: 31.7 dB.
Line attenuation: 0.1 dB.
Data Rate: 8192 Kbps.

Türk Telekom altyapısından TurkNet sıkıntı bende 35 MB'lik paket kullanıyordum 5 MB download Valorant da 50 60 ms pimg alıyordum (bu TTNET de 20 idi)

Vaadettikleri hız neden 50 değil o zaman?
TurkNet hız vaadi vermez, alacağın en yüksek hızı verir. 99 liraya en yüksek hızı veriyor sana. 40 Mbps de 99 lira 500 Mbps de 100 lira.

Belki de binadaki tesisat kötüdür. Bunu bilemeyiz.

TurkNet alacağın en yüksek hızı veriyor.

Bana da 75 verdiler 55 alıyorum.
Turktelekom'a gitsen 100 Mpbs internet alsan yine 45 verecek, fark olmayacak yani.

TurkNet hız vaadi vermez, alacağın en yüksek hızı verir. 99 liraya en yüksek hızı veriyor sana. 40 Mbps de 99 lira 500 Mbps de 100 lira.

Belki de binadaki tesisat kötüdür. Bunu bilemeyiz.

TurkNet alacağın en yüksek hızı veriyor.

Bayağı hız vaadi veriyor git ara söyle adresini sana şu tarifeyi öneriyoruz der. 75'lik tarife önerdiyse 75'lik Hz vermesi gerek sorun TurkNet'te.

Merhaba. Bugün itibarıyla Türk Telekom'dan TurkNet'e geçiş yaptım. Tarafıma vadedilen internet 75 Mbps. Hız testi yaptığımda an itibarıyla 45 Mbps hızı geçemiyorum.
xDSL değerlerim alttaki gibidir. Bir problem mi var? Saha dolabına uzaklığım 110M görünüyor.

Downstream.
SNR margin: 11.4 dB.
Line attenuation: 3.9 dB.
Data Rate: 79871 Kbps.
Upstream.
SNR margin: 31.7 dB.
Line attenuation: 0.1 dB.
Data Rate: 8192 Kbps.
Data Rate: 79871 Kbps. Hattınız bu hızı destekliyor. Testi bir de lan kablosu ile yapın modeminizin wifisinden dolayı düşük hız alıyorsunuz sanırım.

Vadettikleri hız neden 50 değil o zaman?

Sitelerinde 100 hız 85 TL diyor. Sonra kac hiz alirima tikliyorum. Size en fazla 35 veririz diyor. Niye? Oldukca kalabilik ve islek bir yerde oturuyorum. Neyse, fiyata bakiyorum, 85 TL? Niye ben milletle ayni fiyati oduyorum ki? Neyse sonra diyor ki; 10 TL fazla verirseniz 75 Mbps yukseltiriz diyor. Kufur etmemek için zor tutuyorum kendimi. Niye en bastan boyle vermiyorsunuz? Niye milletten daha fazla odeyip daha az hiz aliyorum? Sacma sapan sirket iste.

Dosya Ekleri

• 1e13da6220ed8dfcc939265a8e37469a.png
    1e13da6220ed8dfcc939265a8e37469a.png
    118,8 KB · Görüntüleme: 51
  • 3d09e9ea08af894dff72537969c267bb.png
    3d09e9ea08af894dff72537969c267bb.png
    88,8 KB · Görüntüleme: 56
Son düzenleyen: Moderatör:
Türknetten uzak durmalısın. 100mbps hızı sağlıklı şekilde bu evde kullanıyordum. Daha sonra tekrar Türknet abonesi oldum. 2 ay boyunca download hızım akşam saat 7'de 9mbps'e sabitleniyordu. Gece saat tam olarak 2'de düzeliyordu. 2 ay boyunca saçma sapan olan Online destek ekiplerine aynı şeyleri sayıkladım durdum. Onlar da bana kendi sitelerinde ki hız testi sonuçlarını paylaşmamı istediler. İşin komik tarafı kendi siteleri hariç her yer de hızım 9mpbs olurken, kendi sitelerinde download hız sonucum 97mbps çıkıyordu :D 2 ay boyunca sayıkladım sayıkladım durdum. Sonra bana evinde destek ekip yollayacaklarını, eğer sorun varsa onaracaklarını, ve bundan dolayı hizmet bedeli 99 TL alacaklarını, sorun yoksa eğer çözüm arayacaklarını söylediler. 3. ay evime sertifikası olmayan elektrikci birisini yolladılar. Bu kişi söz de teknik elaman :) Neyse, geldi sadece kendi sitelerinde test yaptı ve 97mbps hızı görünce sorun bulamadığını gördü. Bir kağıt çıkardı ve bana imzalattı. İç hatlarımda problem yoktu yani :p 10 gün sonra fatura geldi, ki zaten 2 ay boyunca haksız yere benden internet faturası aldılar. 3. ay bir de hizmet bedeli aldılar :D THH şikayet ettim ve o gün aboneliğimi iptal ettirdim. 1 ay sonra beni Türknetten bir kadın aradı. Utanmadan bana "neden Türknet aboneliğinizi sonlandırdınız" diye bir soru sordu. Ben de sinirlendim "yahu siz daha benden ne istiyorsunuz manyak mısınız...." fln şeyler söyledikten sonra kadın üzgün olduğunu, 2 ay fatura + hizmet bedeli olan parayı hesabıma yatırdığını söyledi. Türknet şu an 100 TL her paketi...Bence canlı müşteri temsilcisi olan başka bir internet sağlayıcısı tercih etmelisin.

Geri
Yukarı