TurkNet vadettiği hızı vermiyor

Biraz dikkatli okur musunuz orada kablolu ile denendimi yazılmış ever demişim ve kablosuzda denedim yazdım.

SNR margin değeriniz güzel gözüküyor. Hızınız biraz daha artabilir gibi gözüküyor. Hız testi yapınca hat değerlerinden farklı sonuç almanız; bina içi tesisatınızda veyahut modeminizde sorun olduğunu gösterir. Hat değerlerinizde 79 Mbps hız alabileceğiniz yazmakta. O 90+'lara yükselebilir gibi gözüküyor. TurkNet'e bir destek kaydı oluşturun direkt saha ekiplerini yolluyorlar zaten. Gelip ankastreye ne kadar hız geliyor, modeminizden ne kadar hız çıkıyor onu bir kontrol ederler. Eğer port kaynaklı veyahut altyapı kaynaklı bir sorununuz yoksa bina içi tesisatınız da veya modeminizde sorun olması muhtemel. Ankastreden modeminize gelen kablo nedir? Normal telefon kablosu mu yoksa CAT5/CAT6 vb. bir kablo mu?

Gri kablo ve ince telefon sanırın CAT kablolarına benzemiyor.

Gri kablo ve ince telefon sanırın CAT kablolarına benzemiyor.
Kaç metredir kablo aşağı yukarı? Yüksek katta mı oturuyorsunuz? Standart telefon kabloları pek stabil olmuyor yüksek hızlarda, hem ping hem de hız açısından. Eğer CAT5 veya CAT6 bir kablo ile değiştirirseniz çok daha verim alırsınız.

Kablo ile kablosuz farkı değil bu. Vaadedilen hız evine gelmemiş 80 Mbps gelmiş bana da 100 deyip 80 verdiler.
O başka bir nokta. 100 Mbps hız bağlanmıyor, "100 Mbps'e kadar" port açılıyor. 10-15 Mbps hız kayıpları normal olabilir. Hız kaybını en aza düşürmek için CAT5, yüksekliğe bağlı olarak CAT6 kablo kullanılabilir.

O başka bir nokta. 100 Mbps hız bağlanmıyor, "100 Mbps'e kadar" port açılıyor. 10-15 Mbps hız kayıpları normal olabilir. Hız kaybını en aza düşürmek için CAT5, yüksekliğe bağlı olarak CAT6 kablo kullanılabilir.

Hocam bu olay tamamen bina içerisine gelen hıza bağlı.
Binaya gelen internet hızı 50 ise daire içerisine gelen hız 40-45 arası oluyor.
Yani dışarıdan gelen kabloların bunda oldukça etkisi var.

Yeni konular

Geri
Yukarı