TurkNet VDSL internet alınır mı?

memo emin

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar. Buralarda yeniyim, ilk yazışım. Ben yıllardır Turkcell kullanıyorum hem ev hem de telefonum için ancak son iki ayda çok problem yaşamaya başladım. Sorunlarım için Turkcell'i aradığımda her defasında bana farklı bir neden söylediler. Bir tanesi restart at, bir tanesi sabit telefon bağlı değil. Bir tanesi altyapınız oksitlenmiş dedi. Şimdi problemim çözüldü. Sağ olsun anlayışlı bir sekreter ablamıza denk geldim. Yapılan şey modemi 8Mbps'ye ayarlamalarıymış. Yani modem 8 vermedikçe internet gidiyordu. O sekreter 6'ya aldı, düzeldi ancak bu dönemde tabii ki aklıma internet yenilemek de geldi. Türkiye'de altyapı problemi yaşıyoruz zaten. Farkındayım o yüzden. Vodafone gibi firmaları direkt bıraktım. Aklıma Jahrein'in reklamı geldi. TurkNet nasıl olur diye düşündüm ve sorguladım. Bugün bulunduğum yer VDSL internet destekliyormuş. Bana 95 TL'ye 75 download, 6 upload internet sundular açıkçası çok şaşırdım çünkü ben Turkcell'e 86 lira ödeyip 8 download, 1 uploadlık VDSL paketim var (internetin daha 7 verdiğini görmedim upload zaten 0.50 falan). Sonrasında diğer satıcılara baktım, onlarda aynı performans çok daha tuzlu ücretlere veriliyor. Sizce TurkNet alınır mı? TurkNet olmazsa hangi internet ne kadara alınır? Bu arada almak istediğim paket 75 download olan 95 liraya.

Son düzenleyen: Moderatör:
4.5 yıllık kullanıcısıyım (altyapım Türk Telekom) olduğu halde Türk Telekom'dan çok daha ucuza ve iyi hizmet veriyorlar, çoğu insan müşteri hizmetleri yok diye laf ediyor (klasik Türk milleti) ben yazıyorum yarım saat ortalama 1 saate dönüş sağlıyorlar, çözümü de en uzun 2 gün sürdü, internet kullanım rekorum aylık 1400GB+ ve ne yavaşlama ne de bir şey yaşadım. 100Mbps down. 8upload alıyorum bana gelen ortalama 85 down 7.8up (Speedtest sonuçları)
[Download da 92 leri görmüşlüğüm var ama bu aralar 85 sabit alıyorum desteğe yazmadım benim için yeterli bir hız]
1 Aylık kullanımım:
turknet kullanım.png

Not: Altyapınıza veya bulunduğunuz yere göre değişiklik gösterebilir tabii ki, kesin geçin demiyorum olabildikçe yaşadıklarımı objektif bir şekilde anlattım, karar sizin. Bana sorarsanız geçin bir deneyin, Taahhüt yok bir şey yok...

Bir firma da ne kadar çok şikayet varsa o kadar fazla kullanıcısı ve bilen kişi sayısı var demektir.
Şikayet sayısına göre de iss olsun herhangi bir firma olsun seçimi yapılmaz.

1619558647296.png 1619558673720.png1619558712047.png
1619558796959.png

Edit: Şikayete göre seçim yapma demişim şunu da ekliyeyim bence seçimini şu şekilde yapmalısın:
Forumda bir sürü konu var, TurkNet alınır mı diye onlara bak yorumları oku kararını ona göre ver. 2-3 adamın lafına göre hareket etme. Burası Türkiye herkes her şeyi çok iyi bilir bu ülkede (!)

Dosya Ekleri

• turknet kullanım.png
    turknet kullanım.png
    88,4 KB · Görüntüleme: 74
Son düzenleme:
Merhabalar arkadaşlar. Buralarda yeniyim, ilk yazışım. Ben yıllardır Turkcell kullanıyorum hem ev hem de telefonum için ancak son iki ayda çok problem yaşamaya başladım. Sorunlarım için Turkcell'i aradığımda her defasında bana farklı bir neden söylediler. Bir tanesi restart at, bir tanesi sabit telefon bağlı değil. Bir tanesi altyapınız oksitlenmiş dedi. Şimdi problemim çözüldü. Sağ olsun anlayışlı bir sekreter ablamıza denk geldim. Yapılan şey modemi 8Mbps'ye ayarlamalarıymış. Yani modem 8 vermedikçe internet gidiyordu. O sekreter 6'ya aldı, düzeldi ancak bu dönemde tabii ki aklıma internet yenilemek de geldi. Türkiye'de altyapı problemi yaşıyoruz zaten. Farkındayım o yüzden. Vodafone gibi firmaları direkt bıraktım. Aklıma Jahrein'in reklamı geldi. TurkNet nasıl olur diye düşündüm ve sorguladım. Bugün bulunduğum yer VDSL internet destekliyormuş. Bana 95 TL'ye 75 download, 6 upload internet sundular açıkçası çok şaşırdım çünkü ben Turkcell'e 86 lira ödeyip 8 download, 1 uploadlık VDSL paketim var (internetin daha 7 verdiğini görmedim upload zaten 0.50 falan). Sonrasında diğer satıcılara baktım, onlarda aynı performans çok daha tuzlu ücretlere veriliyor. Sizce TurkNet alınır mı? TurkNet olmazsa hangi internet ne kadara alınır? Bu arada almak istediğim paket 75 download olan 95 liraya.
merhaba , geçen hafta pazartesi günü arkadaşımın aracılığı ile Türknet'e başvurdum gerekli işlemleri yaptıktan sonra evime gelip kurulum yapacaklarını söylediler. Ben şikayetlerden ve forumda yazılanlardan dolayı 1 haftada ancak geleceklerini düşünüyordum ama salı günü saat 17 sularında beni aradılar ve kurulum için gelebileceklerini söylediler.Elimde VDSL modem olmadığını söyleyerek cuma gününe randevu aldım.Cuma günü geldiler ve kurulumu yaptılar.Şuanda 35mbps indirme ve 6 mbps yükleme paketini kullanıyorum.Kurulum yapıldığından beri hızımda düşme olmadı. Ancak bazı modemler Türkneti kabul etmiyormuş o yüzden kurulum ekibinden VDSL modem satın almak zorunda kaldım.Türk Telekom'da aldığım hızın 3 katını alıyorum.Altyapınız el veriyorsa geçebilirsiniz zaten taahhüt yok beğenmezseniz çıkarsınız.Anlık yaptığım hız testini ve Türk Telekom kullanırken yaptığım hız testini aşağıya bırakıyorum.
Öncesi
1619572887305.png
sonrası
1619572932314.png

Merhaba, geçen hafta pazartesi günü arkadaşımın aracılığı ile TurkNet'e başvurdum gerekli işlemleri yaptıktan sonra evime gelip kurulum yapacaklarını söylediler. Ben şikayetlerden ve forumda yazılanlardan dolayı 1 haftada ancak geleceklerini düşünüyordum ama salı günü saat 17 sularında beni aradılar ve kurulum için gelebileceklerini söylediler. Elimde VDSL modem olmadığını söyleyerek cuma gününe randevu aldım. Cuma günü geldiler ve kurulumu yaptılar. Şu anda 35Mbps indirme ve 6 Mbps yükleme paketini kullanıyorum. Kurulum yapıldığından beri hızımda düşme olmadı. Ancak bazı modemler TurkNet'i kabul etmiyormuş o yüzden kurulum ekibinden VDSL modem satın almak zorunda kaldım. Türk Telekom'da aldığım hızın 3 katını alıyorum. Altyapınız el veriyorsa geçebilirsiniz zaten taahhüt yok beğenmezseniz çıkarsınız. Anlık yaptığım hız testini ve Türk Telekom kullanırken yaptığım hız testini aşağıya bırakıyorum.
Öncesi.
Eki Görüntüle 995869
Sonrası.
Eki Görüntüle 995870

4.5 yıllık kullanıcısıyım (altyapım Türk Telekom) olduğu halde Türk Telekom'dan çok daha ucuza ve iyi hizmet veriyorlar, çoğu insan müşteri hizmetleri yok diye laf ediyor (klasik Türk milleti) ben yazıyorum yarım saat ortalama 1 saate dönüş sağlıyorlar, çözümü de en uzun 2 gün sürdü, internet kullanım rekorum aylık 1400GB+ ve ne yavaşlama ne de bir şey yaşadım. 100Mbps down. 8upload alıyorum bana gelen ortalama 85 down 7.8up (Speedtest sonuçları)
[Download da 92 leri görmüşlüğüm var ama bu aralar 85 sabit alıyorum desteğe yazmadım benim için yeterli bir hız]
1 aylık kullanımım:
Eki Görüntüle 995663

Not: Altyapınıza veya bulunduğunuz yere göre değişiklik gösterebilir tabii ki, kesin geçin demiyorum olabildikçe yaşadıklarımı objektif bir şekilde anlattım, karar sizin. Bana sorarsanız geçin bir deneyin, taahhüt yok bir şey yok...

Bir firma da ne kadar çok şikayet varsa o kadar fazla kullanıcısı ve bilen kişi sayısı var demektir.
Şikayet sayısına göre de ISS olsun herhangi bir firma olsun seçimi yapılmaz.

Eki Görüntüle 995666 Eki Görüntüle 995667Eki Görüntüle 995668
Eki Görüntüle 995674
Edit: Şikayete göre seçim yapma demişim şunu da ekliyeyim bence seçimini şu şekilde yapmalısın:
Forumda bir sürü konu var, TurkNet alınır mı diye onlara bak yorumları oku kararını ona göre ver. 2-3 adamın lafına göre hareket etme. Burası Türkiye herkes her şeyi çok iyi bilir bu ülkede (!)

Çok güzel açıklamışsınız teşekkür ederim açıkcası yeni olduğum için çok geç cevap verilir diye düşünmüştüm sağ olun. Aynen dediğiniz gibi insanların çoğunda şikayet sevdalısı olma huyu var mesela bir arkdaşımız yukarıda demiş ki 20k şikayet var şimdi söyle sadece bizim insanımız değil tüm dünyada "karen "dediğimiz tipler var ben en yakınlarımdan biliyorum teyzem çok şikayet eder o yüzden sizin gibi 4,5 senedir kullanan birine denk gelmem iyi oldu yalnız şimdi de aklıma yatmayan şey siz 100 download aldığınıza göre fiber kullanıyorsunuz ben VDSL ile problem yaşar mıyım derken diğer arkadaş yetişti sağ olun. Anladığım kadarıyla bu internet sağlayıcısı değerlenecek bir sağlayıcı kimse kapmadan kapalım biz o zaman.

Geri
Yukarı