TurkNet VDSL iyi mi?

Rainowi

Decapat
Daha fazla  
Zamanında Türk Telekom kullanmaktaydım 65 ping 8Mbps download ve 1 upload. TurkNet VDSL'e geçmeyi düşünmekteyim fakat muhatap bulamayacağımdan şüpheleniyorum. Ayrıyeten ne kadar ping değeri alırım? Çünkü Türk Telekom altyapısından verecekler altyapıyı bilgili arkadaşlar yardım edebilir mi?

Bunu çevrenizde turknet kullanan bireylerlere sormanız daha mantıklı olur. Çünkü şuanda bende gayet iyi çekim gücü imkanı var fakat sizin bulunduğunuz bölgede daha kötü olabilir.

Bunu çevrenizde TurkNet kullanan bireylerlere sormanız daha mantıklı olur. Çünkü şu anda bende gayet iyi çekim gücü imkanı var fakat sizin bulunduğunuz bölgede daha kötü olabilir.

Maalasef kullanan yok fazla genç yok bizim bölgelerde genellikle Kablonet kullanılıyor.
Ne muhatapmış arkadaş. TT, Twitter'a yazmadan cevap vermeye bile tenezzül etmezken burada müşteri temsilcisiyle birebir konuşma şansı var.

Müşteri temsilcisi yok TurkNet'in sadece internetten kayıt açıyorsun kendi altyapısı olmadıkları için Türk Telekom görevlilerini gönderiyor sırf öveceksiniz diye tripten tribe girmeye gerek yok. Önerini ver geç bu kadar basit.

Ne muhatapmış arkadaş. TT, Twitter'a yazmadan cevap vermeye bile tenezzül etmezken burada müşteri temsilcisiyle birebir konuşma şansı var.

Bende muhatap bulamam mı acaba diye yıllardır ISS'mi değiştirmedim fakat çağrı merkezini aradığımda sorunum çözülemedi birçok kez. Mesela en son sadece arayan kişinin numarasının sabit telefonumda görünmesi için işlem yapılması için aramıştım fakat çağrı merkezi çalışanı bu işlem için eve servis göndereceğini başka bir şey yapamayacağını söylemişti. Ben kendim internetten nasıl yapılacağını bulup hallettim iki dakikada. Bu konuda size katılıyorum.

Zamanında Türk Telekom kullanmaktaydım 65 ping 8Mbps download ve 1 upload. TurkNet VDSL'e geçmeyi düşünmekteyim fakat muhatap bulamayacağımdan şüpheleniyorum. Ayrıyeten ne kadar ping değeri alırım? Çünkü Türk Telekom altyapısından verecekler altyapıyı bilgili arkadaşlar yardım edebilir mi?
Her türlü 8Mbit internet kullanmaktan iyidir diye düşünüyorum.
Göknet sitesi üzerinden altyapı sorgusu yaptınız mı acaba? Kaç Mbit ulaşılabilir hız ve santral uzaklığı gösteriyor VDSL için?
goknet.com.tr/internet-altyapi-sorgulama/
Bu site üzerinden altyapı türü, santral mesafesi ve ulaşılabilir hızı ekran fotoğrafı alarak paylaşır mısınız?

Ayrıca müşteri hizmetleri konusunda kısmen haklısınız fakat dediğiniz gibi altyapı problemlerinde maalesef tamamen haklısınız. Altyapı sahibi bu firmalar değil. Bu firmalar olan altyapı üzerinden hizmet sunabilen firmalar. Yani teknik destek konusunda müşteri hizmetleri canlı bile olsa (Netspeed) size yapabilecekleri tek şey sizin adınıza TT destek ekibine durumu iletip bölgenize inceleme yapılmasını istemek.

Ben netspeed kullanıyorum. Netspeed arama yaptığınız zaman canlı müşteri hizmetleri yetkilisi ile konuşmanıza imkan tanıyor ama üstte de bahsettiğim gibi bu konuşma sizi anlıyorum, durumu yetkili birimlere iletiyorum veya kablo arızanız var altyapınızı iyileştirin, ekip göndermeye gerek yok ankastreye kadar sorun gözükmüyor şeklinde cevaplar alabilmeniz mümkün.

Geçmişte de (3 yıl önce) Türknet deneyimim oldu. Yakın çevremde hâlâ kullanan ve memnun olan kullanıcılar var.

Türk Telekom doğal olarak alternatif telekom firmalarına daha az öncelik tanıyor. Bu nedenle sorununuzun çözüme ulaşması, portunuzda yaşanan problemler vs çözüm süresi bakımından sekteye uğrayabiliyor.

Bununla birlikte Netspeed ve Türknet içinde sorun yaşayan kullanıcılar tabi ki vardır. Bunun genel sebebi gerçekten de altyapı hizmeti sunan ana hizmet firması kaynaklıdır. Tabi bazen ping konusunda sorun yaşayan kullanıcılar da oluyor. Bu biraz daha alternatif ISS kaynaklı bir durum oluyor.

Denemeden asla bilemeyeceğiniz için size önerim bir şans vermeniz. Eğer memnun kalmazsanız sözleşmeyi feshetme hakkınız bulunuyor.

Her türlü 8Mbit internet kullanmaktan iyidir diye düşünüyorum.
Göknet sitesi üzerinden altyapı sorgusu yaptınız mı acaba? Kaç Mbit ulaşılabilir hız ve santral uzaklığı gösteriyor VDSL için?
goknet.com.tr/internet-altyapi-sorgulama/
Bu site üzerinden altyapı türü, santral mesafesi ve ulaşılabilir hızı ekran fotoğrafı alarak paylaşır mısınız?

Ayrıca müşteri hizmetleri konusunda kısmen haklısınız fakat dediğiniz gibi altyapı problemlerinde maalesef tamamen haklısınız. Altyapı sahibi bu firmalar değil. Bu firmalar olan altyapı üzerinden hizmet sunabilen firmalar. Yani teknik destek konusunda müşteri hizmetleri canlı bile olsa (Netspeed) size yapabilecekleri tek şey sizin adınıza TT destek ekibine durumu iletip bölgenize inceleme yapılmasını istemek.

Ben Netspeed kullanıyorum. Netspeed arama yaptığınız zaman canlı müşteri hizmetleri yetkilisi ile konuşmanıza imkan tanıyor ama üstte de bahsettiğim gibi bu konuşma sizi anlıyorum, durumu yetkili birimlere iletiyorum veya kablo arızanız var altyapınızı iyileştirin, ekip göndermeye gerek yok ankastreye kadar sorun gözükmüyor şeklinde cevaplar alabilmeniz mümkün.

Geçmişte de (3 yıl önce) TurkNet deneyimim oldu. Yakın çevremde hâlâ kullanan ve memnun olan kullanıcılar var.

Türk Telekom doğal olarak alternatif Telekom firmalarına daha az öncelik tanıyor. Bu nedenle sorununuzun çözüme ulaşması, portunuzda yaşanan problemler vs çözüm süresi bakımından sekteye uğrayabiliyor.

Bununla birlikte Netspeed ve TurkNet içinde sorun yaşayan kullanıcılar tabii ki vardır. Bunun genel sebebi gerçekten de altyapı hizmeti sunan ana hizmet firması kaynaklıdır. Tabii bazen ping konusunda sorun yaşayan kullanıcılar da oluyor. Bu biraz daha alternatif ISS kaynaklı bir durum oluyor.

Denemeden asla bilemeyeceğiniz için size önerim bir şans vermeniz. Eğer memnun kalmazsanız sözleşmeyi feshetme hakkınız bulunuyor.

Çok önceden kullanmaktaydım Türk Telekom'u altyapı üzerinden örnek vermek için söyledim kullandım diye, şu anda Vodafone net fiber kullanıyorum, 35 Mbps Kablonet altyapısı üzerinden veriyorlar fiberi öyle yapacağım gibi görünüyor. Deneye deneye ilerleyeceğim.

Çok önceden kullanmaktaydım Türk Telekom'u altyapı üzerinden örnek vermek için söyledim kullandım diye, şu anda Vodafone net fiber kullanıyorum, 35 Mbps Kablonet altyapısı üzerinden veriyorlar fiberi öyle yapacağım gibi görünüyor. Deneye deneye ilerleyeceğim.

Sanırım RFoG cihazı üzerinden FTTB'ye benzer coaxial kablo ile hizmet alıyorsunuz. Şikayetiniz nedir peki? Ping konusunda mı memnuniyetsizlik yaşıyorsunuz? Fiyat konusunda mı anlaşamadınız? Vodafone kablo hizmeti iyi diye biliyorum.

Netspeed bazında aklınızda takılan bir soru olursa bilgim dahilinde yardımcı olurum.

İnternet Altyapı Sorgulama - GÖKNET İLETİŞİM A.Ş.

Bu site üzerinden altyapı sorgunuzu yapıp alacağınız tahmini hızı ve santral mesafesini de dikkate alarak alabileceğiniz tahmini hızı kestirebilirsiniz diye düşünüyorum. Ayrıca boş port durumunu da gösteriyor.

Geri
Yukarı