TurkNet VDSL2 Kart ve Port Bulunmaması

Maybach

Kilopat
Makaleler
2
Superonline'dan TurkNet'e geçiş yaptık. 2-3 hafta süren sürenin ardından, sonunda internetimiz geldi. Her gün daha fazla sövdük ama hız yüksek olacağı için, beklemeye değer dedik.

Başta 16Mbps kuracaklardı, ardından paket değişikliği ile hızımızın arttırılabileceği söylendi. İnternet geldikten sonra yaptığım hız testlerinde maks. 7Mbps hız gördüm. Neyse, hız arttırabileceğimizi düşündüğümden sorun etmedim. Dün Online İşlemler üzerinden 50Mbps paket değişikliği için talep verdik ve bugün yanıt gelmiş. Ne dediklerini tam anlayamadım. Boş port mu yok deniyor, yoksa alt yapım mı uygun değil deniyor?

1568288567944.png

Not: TurkNet ve başka siteler üzerinden adresimde alt yapımın maks. Kaç Mbps desteklediğini TurkNet'e geçmeden önce bakmıştık. 53Mbps alabileceğim görünüyordu.

56 Mbps şuan şuan boş portunuzun olması gerekiyor. Türknete ne zaman yazdınız? Gün içindeyse 1 2 gün bekleyin attığım sitede tekrar 56 Mbps yazıyorsa kendilerinden hattınızı yükseltmelerini isteyin.
Türknette olduğum dönemde banada Vdsl yok demişlerdi. 2 gün sonra netspeed den 75Mbps internet paketi aldım.

56 Mbps şuan şuan boş portunuzun olması gerekiyor. Türknete ne zaman yazdınız? Gün içindeyse 1 2 gün bekleyin attığım sitede tekrar 56 Mbps yazıyorsa kendilerinden hattınızı yükseltmelerini isteyin.
Türknette olduğum dönemde banada Vdsl yok demişlerdi. 2 gün sonra netspeed den 75Mbps internet paketi aldım.

TurkNet'e dün akşam saat 20:00 civarı yazdım. Bugün saat 13:25'de cevap atmışlar. Hat yükseltmek ne oluyor peki?

Cidden insan kandırıyorlar. Alt yapımın olmaması gibi bir ihtimal yok. Ev eski olsa neyse diyeceğim, ben yeni taşındım ve ilk ben oturuyorum.

1568289796563.png

Böyle bir cevap yazdım.
Ne yapmam lazım arkadaşlar? Yok mu yol yordam bilen.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı