Çözüldü TurkNet VDSL'de hangi altyapıyı kullanıyor?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
5
Yer
Dattebayo
Daha fazla  
Sorgulama yaptığım zaman 83Mbps alacağım gözüküyor ve VDSL2 altyapi var. Türk Telekom'dan altyapi sorguladığım zaman HiperNet olduğu gözüküyor. TurkNet kullanırsam Türk Telekom HiperNet altyapi ile mı hizmet alacağım?

TurkNet Fiber altyapı ile VDSL2 altyapı arasında ne kadar fark olur?
VDSL olduğu için cekiniyorum. Fiber gelme olasılığı var mı?

20220110_084619.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorgulama yaptığım zaman 83Mbps alacağım gözüküyor ve VDSL2 altyapi var. Türk Telekom'dan altyapi sorguladığım zaman HiperNet olduğu gözüküyor. TurkNet kullanırsam Türk Telekom HiperNet altyapi ile mı hizmet alacağım?

TurkNet fiber altyapı ile VDSL2 altyapı arasında ne kadar fark olur?

Eki Görüntüle 1266210

Merhabalar, yerel sağlayıcı belirtilen hızlar için kampanya gereği farklı isimler kullanabiliyor. Bahsi geçen hız VDSL'dir. Fiber tabiri 100 Mbps+ hızlar için kullanılır. Binanıza fiber altyapısı geldiğinde ücretsiz ve aynı fiyattan geçiş sağlayabilirsiniz.
@Beslutsamt Port olmayabilir.

Bir de buradan sorgulayın.
Yani bu santral dolabı dediği oradan fiber hattan altyapı kullanarak bizim adrese fiber hattı sağlanabilir anlamında mı yoksa şu an kullanılan ağı mı söylüyor.Vdsl di galiba en yavaş olan bizim kullandığımız.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-01-10-11-51-14-224_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2022-01-10-11-51-14-224_com.android.chrome.jpg
    50,1 KB · Görüntüleme: 67
@debellon
Her TürkNet Fiber olan yerde 1000Mbps değil diye biliyorum.
TürkTelekom altyapısı ile fiber alırsanız 100Mbps TürkNet altyapısı ile 1000Mbps.

Yani bu santral dolabı dediği oradan fiber hattan altyapı kullanarak bizim adrese fiber hattı sağlanabilir anlamında mı yoksa şu an kullanılan ağı mı söylüyor.Vdsl di galiba en yavaş olan bizim kullandığımız.
Saha dolabına uzak olduğunuzdan bu hıza mecbursunuz.

TurkNet fiber altyapı ile VDSL2 altyapı arasında ne kadar fark olur?

Eki Görüntüle 1266210

Merhabalar, yerel sağlayıcı belirtilen hızlar için kampanya gereği farklı isimler kullanabiliyor. Bahsi geçen hız VDSL'dir. Fiber tabiri 100 Mbps+ hızlar için kullanılır. Binanıza fiber altyapısı geldiğinde ücretsiz ve aynı fiyattan geçiş sağlayabilirsiniz.

Çözüm

Geri
Yukarı