TurkNet VDSL'den fibere geçiş yaptıktan sonra internet ışığı yanıp sönüyor

melih vatansever

Hectopat
Aktif olarak TurkNet VDSL kullanıyordum. Dün modemim IP almadığı için 1 gün internetim kesikti ve o sırada TurkNet destek eve fiber çekileceği bilgisi geldi. 1 gün sonrasında TurkNet ekibi gelip yeni bir modemle beraber fiber hizmetini kurdular ve internet ışığı kırmızı yanıp söner biz onay verdikten sonra yeşil yanıp sönecek. TurkNet de onayladıktan sonra sabit şekilde yeşil yandığı zaman bağlantı yapabileceğimizi söyledi ve kurarken bu onay sürecinin 3-4 saat ile 1 gün arasında sürebileceğinin bilgisini verdi.

Şu an internet ışığı yeşil yanıp sönüyor fakat ekibin söylediği gibi gün sonunda hala sabit şekilde yeşil yanmıyor. TurkNet VDSL'den fibere geçmiş biri olan varsa veya bu süreci bilen beni bilgilendirebilir mi çünkü şu an eski VDSL modemimden interneti kullanabiliyorum fakat yeni fiber modemde kullanamıyorum. Acaba ekibin modemin bağlantısını yaptıktan sonra modem ayarlarını kurması mı gerekiyordu? Eksik yapılan bir şey mi var?

Görselde ekte gözüktüğü gibi şu an iki modemin durumu.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Görsel 2024-03-21 saat 22.22.52_37bfc4c8.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-03-21 saat 22.22.52_37bfc4c8.jpg
    103,7 KB · Görüntüleme: 23
  • WhatsApp Görsel 2024-03-21 saat 22.26.03_a04d5f3a.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-03-21 saat 22.26.03_a04d5f3a.jpg
    127,4 KB · Görüntüleme: 25
Modem kurulumu yaptınız mı hangi modemi kullaniyorsunuz marka modeli nedir?

Hayır daha herhangi bir modem kurulumu yapmadım modem ZTE Zxhn h3600.

Zaten siz bir kurulum yapacaksınız diye bilgi vermedi Türk Telekom'dan gelenler direkt sizi eski vdslinizden buna geçirecek dedikleri için tüm gün ışığın sabit yanmasını bekledim kafama göre iş yapıp süreci uzatmamak için.

İlk modem arayüzüne girin ondan sonra oradan ınternet yazan yere tıklayın oradan WAN kısmına tıklayın oradanda WAN ınternete gel kullanıcı adı şifreni gir apply de sonra.

Dostum senin dediğin gibi WAN kısmından internet bağlamak için TurkNet'ten SMS'le aldığım şifre ve kullanıcı adını girdim bu sefer bir kırmızı bir yeşil yanıp sönmeye başladı internet ışığı.

Yeni konular

Geri
Yukarı