TurkNet ve yalanları

İnsanları güzel kandırıyorlar, ne yaptıysam yukarı sorunlar çözülmedi. Türk Telekom desem aynı pakete 100 TL istiyor + telefon 150 TL verme imkanım yok. Başka ISS'ler altyapımız yok, bilmem 5 bina daha bulun falan... 2 alt sokağımda fiber, 4 yan apartmanında 50 Mbps hız alan var ama anlatamıyorum.
Anlatamazsınız çünkü 2 alt sokak %60 farklı saha dolabına bağlı. Bunun sorumlusu TürkNet değil TT'dir.

Öte yandan ADSL kullanıyorsunuz ve hangi firma olursa olsun aynı sorunlar yaşanıyor. İster TT olsun ister Turkcell SOL olsun.

ADSL'in 30 yıl öncesinde kaldığı gerçeği yüzünden bu durumdasınız. Tepkinizde gayet haklısınız.

Hocam, iş aslında altyapıda bitiyor. Şimdi bizde internet yok. Genel çalışma var. Bende Millenicom var. Binada ise hepsinden var. TTNET de dahil. Hiç kimse de yok. Şimdi ben de kalkıp Millenicom rezil mi diyeyim? TurkNet ne anlattıkları kadar iyi, ne de kötü. Fanboy olmaya gerek yok.

Alt yapım iyi. Nereden biliyorum? Önceden TTNET'tim ve sorunsuz kullanıyordum. 1 Mbps upload net geliyordu.

Sorun ISS'da değil altyapında. Altyapının düzelmesini bekleyeceksin yapacak başka bir şeyin yok.

Altyapım TTNET'teyken böyle değildi.
TurkNet, ülke genelinde çoğunlukla Türk Telekom altyapısını kullandığı için bölgenizdeki altyapının kalitesine kalan bir durum. Kendi fiberleri, GigaFiber, olan yerlerde 1 Gbps hızı bile çok rahatlıkla verebiliyorlar fakat kalitesiz bakır kablolar ile ADSL hizmet alırsanız 1 Mbps almanız bile çok olası. Buradaki sorun, ortak altyapının kalitesizliği.

Şahsen bölgemdeki VDSL2 altyapısı ile aşağıdaki hızı rahatlıkla hiçbir sorun olmadan alabiliyorum.

Eki Görüntüle 853620

TurkNet'in asıl sorunu hız değil de müşteri hizmetleri. Yapay zeka bile daha iyi iş çıkarırdı.
My nPerf result - Your result (3300836596785592) - nPerf.com konuşmaya gerek yok bana evime gelen hız 12 mbps verdikleri bu.
Download Kapasite Hızı : 13980 kbps
Upload Mevcut Hızı : 797 kbps
Download Mevcut Hızı : 12287 kbps
Upload Noise Margin : 20.1 dB
Modem hat değerlerinizi yazabilirmisiniz. Rehber: Modem Hat Değerleri
yazdım hocam.
Türknet kullanıyorum ve TTNet rezilliğinden sonra bana ilaç gibi geldi. 8mbps alamadığım yerde (altyapıdan dolayı alamadığım söyleniyordu) bana 31-32 mbps hız sağlıyorlar. Ayrıca Türknet'in TTnet veya diğer firmalardan en önemli farklılığı ise taahhütünün bulunmaması. Yani istediğiniz zaman iptal edebiliyorsunuz. Beğenmediyseniz iptal edip internet sağlayıcınızı değiştirebilirsiniz.​
sadece tarihlere bak...
Şu videoyu izlemenizi tavsiye ederim. Kısmen de olsa bazı sorunlara açıklık getiren bir videodur.
inan bana tıkladım açılması bekliyorum yarım saat iyice 100 yıl öncesi interneti olduk.

Dosya Ekleri

• adadasdads.png
    adadasdads.png
    34,7 KB · Görüntüleme: 65
Son düzenleme:
Merhaba TurkNet çıkıp ben bu senenin en iyisi benim dedi ve bence büyük yalan.

16 Mbps olan paketim var hızım sürekli 7'ye çekiliyor, ben gidip ya yazacağım ya da destek kaydı açmam lazım düzeltsinler.

Upload mu, o da kim? Ne, tanımıyorum. 0.4 falan olması gerekenin yarısı bile değil.

Peki ping değerlerim ne? 100 altı çok zor ve söyledikleri; efendim 32 ortalama var bizde.

İnsanları güzel kandırıyorlar, ne yaptıysam yukarı sorunlar çözülmedi. Türk Telekom desem aynı pakete 100 TL istiyor + telefon 150 TL verme imkanım yok. Başka ISS'ler altyapımız yok, bilmem 5 bina daha bulun falan... 2 alt sokağımda fiber, 4 yan apartmanında 50 Mbps hız alan var ama anlatamıyorum.

Abi sen şanslısın bizim evde 24Mbps (garantili) internet var 700kbps indiriyor (evde hiçbir şeye yetmiyor) ondan sonra da pingim var oluyor tabii.

(Pinginiz yok anlayın şunu internet yeterince bağlanamadığı için yeterli dosyalar gidip gelemiyor o yüzden yavaş oluyor anlayın şunu artık yahu) bu mesaj tüm herkese mesajdır sadece bu konudaki arkadaşlar için değil.

Hocam TurkNet'te bildiğim kadarıyla gigafiber haricinde paketleri yok. Size gelen tahmini hızı söylemişlerdir.

Gigafiber harici paketler var. Zaten olmasaydı kullanıcı sayısı şu anki kadar yüksek olmazdı. Gigafiber kendi altyapısından sunduğu paketlere verilen isim. Bunun dışında Özgür İletişim paketleri var. Bu paketlerde TT altyapısı üzerinden hizmet veriliyor. Belirli lokasyonlarda YAPA santralleri de kullanılabiliyor.

Ne kadar ağır dertler yaşamış olsam da hız gibi konularda asla sıkıntı yaşamadım. Altyapınızla alakalı sorunları firmalara yıkmaktan vazgeçin.
Onların suçu yıkarım umrumda değil dünden beri dsl ışıgı gidiyor internet kırmızı yanıyor .

Onların suçu yıkarım umrumda değil dünden beri dsl ışıgı gidiyor internet kırmızı yanıyor .
Yine altyapı sorunlarınız. Şahsen TurkNet'ten çok çektim ve kesinlikle önermiyorum ama çektiğim konu müşteri hizmetleri tarafıydı. Verdikleri hizmet vereceklerini söyledikleriyle verebildiklerinin aynısıydı, hız açısından son derece memnundum. Ayrıca bu kadar yakınmak yerine sağlayıcınızı değiştirin, taahhüt verdirmiyor sonuçta TurkNet.

Gözümde TurkNet dolandırıcıdan farkı yoktur.
VDSL port var diye abonelik başlatıldı VDSL yok ADSL verdik dediler tamam dedik internet kesilip durdu sorun yok dediler speedtesten hız testi aldım diye sorunu kabul etmediler.
Kafalarına göre 1 kere yalına geçirmeye çalıştılar destek yazısını gördüm durdurdum.
Geçen haftalarda yalına geçirmişler 1 hafta sonra bana bildiri maili atıyorlar Temmuz'da ben talep etmişim sözde Temmuz'dan bu yana kim bekler yalın için mantık 0 çok iyi diye geçtim tırtın en büyüğü çıktılar.
En önemlisi alt yapın yoksa tüm ISS tırttır.

Yeni konular

Geri
Yukarı