TurkNet yeni internet düşük hız veriyor

Can Pasha

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Bugün evimize yeni TurkNet bağlandı sorguladığımda 81 Mbps dowload 8 upload tahmini gösteriyordu test yaptık 35 dowload 7.5 upload gözüküyor. Eve interneti bağlamaya gelen saha ekibi şöyle dedi " modemi 2 gün açık bırakın internet dağıtımı yapacak sonra kendi hızına ulaşacak" bu doğru mu? Deneyimleyen oldu mu? Cevaplarınız için teşekkür ederim.
Ek olarak + modem VDSL markasını bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
"İnternet dağıtımı yapacak sonra kendi hızına ulaşacak" nedir ya :D her ekip farklı bir şeyler uyduruyor sanırım. Acaba bu ekipler arasında "nasıl uydurdum" diye bir yarışma mı var ki? "Hangimizden daha iyi senarist olur" diye yarışıyor olsa gerekler.

Neyse asıl konuya gelecek olursak internet dağıtımı yapacak diye bir şey yok. Modemin görevi o zaten, internet dağıtımı yapmak. Arap atı mı bu sonradan açılsın?

İç tesisat sorunu diye düşünüyorum. Hat değerlerinizi atarsanız daha net konuşabilirim.

Adamların söylediği şey bana saçma geldi açıkçası. Ben de ilk bağlattığımda en fazla 35 veriyordu ama sonradan kontrol ettiğimde yanlış tanımlama yaptıklarını gördüm. Servis kaydı açtım ve bir gün içerisinde sorun çözüldü. TurkNet'in mobil uygulamamasından kontrol edin bence paket olarak ne görünüyor.

Adamların söylediği şey bana saçma geldi açıkçası. Ben de ilk bağlattığımda en fazla 35 veriyordu ama sonradan kontrol ettiğimde yanlış tanımlama yaptıklarını gördüm. Servis kaydı açtım ve bir gün içerisinde sorun çözüldü. TurkNet'in mobil uygulamamasından kontrol edin bence paket olarak ne görünüyor.
efendim paket bilgileri mi hizmetleri mi? daha aktivasyon tanımlanmış gözükmüyorda
aklıma şu takıldı umarım 35 hız almam ya :D öyle olunca bir üzüldüm ( hat değerlerini nereden atacağım?)
"İnternet dağıtımı yapacak sonra kendi hızına ulaşacak" nedir ya :D her ekip farklı bir şeyler uyduruyor sanırım. Acaba bu ekipler arasında "nasıl uydurdum" diye bir yarışma mı var ki? "Hangimizden daha iyi senarist olur" diye yarışıyor olsa gerekler.

Neyse asıl konuya gelecek olursak internet dağıtımı yapacak diye bir şey yok. Modemin görevi o zaten, internet dağıtımı yapmak. Arap atı mı bu sonradan açılsın?

İç tesisat sorunu diye düşünüyorum. Hat değerlerinizi atarsanız daha net konuşabilirim

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-02-10-11-34-22-723_com.turknet.oim.jpg
    Screenshot_2022-02-10-11-34-22-723_com.turknet.oim.jpg
    43,7 KB · Görüntüleme: 58
efendim paket bilgileri mi hizmetleri mi? daha aktivasyon tanımlanmış gözükmüyorda
aklıma şu takıldı umarım 35 hız almam ya :D öyle olunca bir üzüldüm ( hat değerlerini nereden atacağım?)
Hat değerlerini atmak için tarayıcıya 192.168.1.1 yazarak modem arayüz giriş ekranına ulaşmalısınız. Kullanıcı adı ve şifre isteyecektir. Genelde her ikisi de "admin" olur. Olmazsa modemin altında/arkasında yazar oraya bakabilirsiniz. Arayüze girdikten sonra menülerin birinde "hat değerleri" veya "hat istatistikleri" gibi bir şey yazar. Orada "SNR", "Maksimum Değer" vs yazar. İşte hat değerleri bunlardır.

Hat değerlerini atmak için tarayıcıya 192.168.1.1 yazarak modem arayüz giriş ekranına ulaşmalısınız. Kullanıcı adı ve şifre isteyecektir. Genelde her ikisi de "admin" olur. Olmazsa modemin altında/arkasında yazar oraya bakabilirsiniz. Arayüze girdikten sonra menülerin birinde "hat değerleri" veya "hat istatistikleri" gibi bir şey yazar. Orada "SNR", "maksimum değer" vs yazar. İşte hat değerleri bunlardır.

Çok teşekkür ederim efendim akşam eve ulaştığımda dediğiniz şeyleri buraya atıp sizi etiketleyeceğim sağlıcakla kalın.
@osmannr @Dejuf hocam snr yi bulamadım modem Huawei 630a Vdls
@osmannr @Dejuf hocam snr yi bulamadım modem Huawei 630a Vdls
@osmannr @Dejuf hocam SNR yi bulamadım modem Huawei 630a VDSL.
paylaşılması sandım 10 kere bastım kusura bakmayın

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-02-10-21-10-55-047_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2022-02-10-21-10-55-047_com.android.chrome.jpg
    35,6 KB · Görüntüleme: 43
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı