TurkNet'e alternatif öneri

mirigo

Centipat
Daha fazla  
Herkese iyi sosyaller arkadaşlar. Yaklaşık 2 senedir TurkNet kullanıyorum devamlı kesintiler yaşadım. Fakat bunlardan çoğu çok geçmeden düzeltildi istisnasız her ay yaşanan bu kesintiler en fazla 2-3 gün içerisinde giderildi. Bana vadettikleri hızı çoğu zaman aldım hem hız konusunda hem de geçiş sürecinde sıkıntı yaşamadım diyebilirim. Ancak son 1 aydır neredeyse kesintisiz 20 saat bile internet hizmeti alamadım. Arıza kaydı oluşturdum telekoma ilettik demekten başka bir gelişme olmuyordu. Telekom'dan arandığımda Telekom sebepli bir kesintinin olmadığını ve sebebin TurkNet olduğunu bildirdiler. Bu süreçte TurkNet'te hiçbir muhatap bulamıyorsunuz. TurkNet'te kimle konuşsak durumu ilettik demekten öteye gecemiyorlar. Telekom ekibi de TurkNet'e durumu bildirdiğini söylüyor ama TurkNet hala ilettim diyor. TurkNet'in, Telekom'la olan iletişim sorununda mağdur ben oldum.

Durum bu halde. Ve kararım değişiklik yönünde. Problem yaşandığında muhatap bulabileceğim. Ve mümkünse sıkıntı yaşamayacagim ISS önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Turknet'ten Comnete geçtim. 1 senedir kafam rahat. Zırt pırt zam yok. Ön ödeme ile alıp rahat ediyorum. Kesinti falan 1-2 kere yaşadım, Türk Telekom altyapısı olduğu için onların bakım çalışmaları nedeniyle.

Sürekli kesilme varsa ve GPON kullanmıyorsanız yüksek ihtimalle sorun bina içi tesisatınızdır.

Sen TurkNet'in müşteri hizmetlerine bağlanabiliyorsan iyi. Çoğu kişi o aşamaya bile geçemiyor. Türk Telekom öneririm. 2 yıl taahhüt ile kendini güvenceye de alabilirsin. Sanırım yaşadığın yer köy ve köy türevi yerlerde Türk Telekom en iyisi zannımca.

TurkNet'in en büyük sorunudur müşteri hizmetleri siz yine konuşabilmişsiniz ben hep müzik dinlerdim. Bunun yanı sıra Comnet tavsiye ederim.

Sen TurkNet'in müşteri hizmetlerine bağlanabiliyorsan iyi. Çoğu kişi o aşamaya bile geçemiyor. Türk Telekom öneririm. 2 yıl taahhüt ile kendini güvenceye de alabilirsin. Sanırım yaşadığın yer köy ve köy türevi yerlerde Türk Telekom en iyisi zannımca.
Ankaradayim hocam köyle alakam yok. Arıza kaydı açtığınız yere yazdığınızda dönüş yapıyorlar ancak çağrı merkezinden arıyorlar. Arayan kişinin herhangi bir yetkisi yok aynı şeyleri diyip duruyorlar.

Sürekli kesilme varsa ve GPON kullanmıyorsanız yüksek ihtimalle sorun bina içi tesisatınızdır.
Gpon yok apartamana kadar fiber var. Ancak binada sorun yaşayan tek benim. Ev icindeki kablo Telekom ekibi tarafından bir kere tamir edildi.

Gpon yok apartamana kadar fiber var. Ancak binada sorun yaşayan tek benim. Ev icindeki kablo Telekom ekibi tarafından bir kere tamir edildi.
Bizim apartmanda da öyleydi. Kabloyu değiştirdikten sonra problemlerim tamamen çözülmüştü ama bende Türk Telekom'dan gelen bi abi demişti kablo değişmesi lazım diye. Aynı şekilde arıza kaydında da öyle geçmişlerdi.

Bizim apartmanda da öyleydi. Kabloyu değiştirdikten sonra problemlerim tamamen çözülmüştü ama bende Türk Telekom'dan gelen bir abi demişti kablo değişmesi lazım diye. Aynı şekilde arıza kaydında da öyle geçmişlerdi.

Peki böyle bir arıza varsa bunu nasıl giderebilirim? Telekom ekibi arıza TurkNet'te, zaten biz kabloyu değiştirdik diyor. Gelmemiz bir şey değiştirmez diyorlar. Eğer kablodan kaynaklı bir arızaysa bunu nasıl tespit edip yaptirabilirim?

Geri
Yukarı