Comnet veri sızıntısı yaşadı

onyxcleaner

Hectopat
Yer
Chicago
Daha fazla  
Geçtiğimiz günlerde 'Comnet' adı altında, kullanıcısının internetini canını sıkarsa anında hizmetini sonlandırıp port iptali veren, merdiven altından bozma firma bütün kullanıcılarının verilerini sızdırmış bulunmakta. Üstüne yetmiyormuş gibi bir de bu durumu bildirdiğimizde bizi tersleyip, bunlar internette zaten var, herhangi bir sorun olmaz demesinler mi :D. Biraz daha üstüne gittiğimizde hattımızı iptal etmekle tehdit edildik. Gereken yerlere başvurumuzu yaptık. Kaynakları ve çoğu mesajlaşmayı alt tarafa bırakıyorum. Ayrıca Telegram grubundaki 'Comnet yardımlaşma grubu' adındaki gruptaki adminler ve moderatörler firmayı kendilerininmiş gibi canı pahasına savunuyorlar. Boşuna sinirlenmeyin arkadaşlar, bu arkadaşlar daha önceden başka bir ISS firmasına aynı hizmeti veriyordu. Ayrıca GitHub'ı verileri orada paylaşıldığı için engellediler. Ek olarak gruplarından anonim bir şekilde örnek resim bırakıyorum. Kullanıcılarının başı yanmasın diye bazı yerleri karalamak zorundayım. Yeni kullanıcıları umarım bu yazımı okur.

GitHub: GitHub - comnetLeak/AS61135-COMNET-DSL: AS61135 COMNET DSL Leak 2023

Dosya Ekleri

• 2.jpg
    2.jpg
    69,7 KB · Görüntüleme: 341
  • 3.jpg
    3.jpg
    55,5 KB · Görüntüleme: 340
  • 66.jpg
    66.jpg
    60,3 KB · Görüntüleme: 300
  • 4.jpg
    4.jpg
    48,4 KB · Görüntüleme: 272
  • 1.jpg
    1.jpg
    48,4 KB · Görüntüleme: 308
Son düzenleyen: Moderatör:
Kullanıcılarının sorunlarına çözüm yoluyla yaklaşmaktan ziyade doğrudan yasaklayıcı yola giden firmaydı. Açıkçası şaşırdığımı söyleyemeyeceğim. Böyle firmalardan uzak durmanız lazım. Birkaç TL daha ucuz diye böyle firmaları ne tercih edin ne de başınız ağrısın. Tüm Comnet müşterilerine geçmiş olsun. İlk kez kullandığım internete şükür ettim diyebilirim :D Her ne kadar kötü hizmet sunsa da hiç değilse veri sızıntısı iddialarıyla gündeme gelmiyor.

Geçtiğimiz günlerde 'Comnet' adı altında, kullanıcısının internetini canını sıkarsa anında hizmetini sonlandırıp port iptali veren, merdiven altından bozma firma bütün kullanıcılarının verilerini sızdırmış bulunmakta. Üstüne yetmiyormuş gibi bir de bu durumu bildirdiğimizde bizi tersleyip, bunlar internette zaten var, herhangi bir sorun olmaz demesinler mi :D. Biraz daha üstüne gittiğimizde hattımızı iptal etmekle tehdit edildik. Gereken yerlere başvurumuzu yaptık. Kaynakları ve çoğu mesajlaşmayı alt tarafa bırakıyorum. Ayrıca Telegram grubundaki 'Comnet yardımlaşma grubu' adındaki gruptaki adminler ve moderatörler firmayı kendilerininmiş gibi canı pahasına savunuyorlar. Boşuna sinirlenmeyin arkadaşlar, bu arkadaşlar daha önceden başka bir ISS firmasına aynı hizmeti veriyordu. Ayrıca GitHub'ı verileri orada paylaşıldığı için engellediler. Ek olarak gruplarından anonim bir şekilde örnek resim bırakıyorum. Kullanıcılarının başı yanmasın diye bazı yerleri karalamak zorundayım. Yeni kullanıcıları umarım bu yazımı okur.

GitHub: GitHub - comnetLeak/AS61135-COMNET-DSL: AS61135 COMNET DSL Leak 2023
Sızıntı yok yalan söyleme (!).

Benim açtığım konunun üstüne bu tür bir konu görmem iyi oldu. En başından beri müşterilere saçma sapan davranan, müşterinin derdi sanki firmayla alakalı değil de Telekom'la alakalıymış gibi tavırlar sergileyen bir firmadan ilgi beklemek pek mantıklı gelmiyor. KVKK'ya şikayet edin geçin.

Adamlar İnterneti kapatınca çat diye hesabı silin zaten ulaşılmayan irtibatı tamamen kesiyor. 3000 TL zarardayım ama kredi kartlarım banka kartlarım mail vb. şifrelerim bu firmaya güven olmaz. Türk Telekom 500 Mbps İnternete modem dahil 400-430 istiyor. TürkNet bunların 1 tık süslüsü 600 lira kurulum ücreti istiyor geriye kalan dükkan firmalarını saymıyorum bile. Türk Telekom ve Turkcell dışında hiçbir firmaya ne güven olur nede kalite var. Comnet ping 45'den 35'e düşünce millet seviniyor rezalet bir şey. Zamanında pintilik etmeyip Türk Telekom'a imza atsam şuan karlıydım boş beleş mevzular ile uğraşmıyordum. Keşke Türkcell Superonline olsaydı ama memlekette tek tük yerlerde var sadece.

Bu firmada ne doğru yürüyor ki,
Comnet pişmanlıktır, 1 ay hizmet verip, internet hızınızı düşürüp yükseltiyorlar, şikayet edince aboneliğinize son verip paranızı yiyorlar. 1 yıllık peşin paramı yediler

Geri
Yukarı