TurkNet'e geçilir mi?

Hiçbirine geçilmez.
TurkNet: Altyapı var 3 gün sonra kablo oradan geçmiyor.
NetSpeed: 35Mbps internet hız 8Mbps geçmiyor sorunu çözemediler.
Millenicom: 50Mbps internet evrakları maille göndereceğiz. 1 haftadır evrak yok.
Bunların yüzünden Türk Telekom'a geçtim ve 1 saate bağlayıp gittiler.
Aynı adımlardan ben de geçtim dediğin gibi Türk Telekom saha ekipleri 1 saate hallettiler. Tekelleşmiş bir internet var. TT'ye bağlı neredeyse tüm internet servis sağlayıcıları.

TurkNet'i 5 yıldır falan kullanıyorum. Aşırı memnunum.

Antalya'da VDSL bağlattım. 75Mbit hız geliyordu. Hiçde aksamadı.

İstanbula 1 yıl önce fiber bağlattım. 100'ü tamamen alıyorum.
160TL küsur TTNET'e 50Mbit için para veriyordum.
85TL'e 100Mbit alıyorum şu an neden geç miyim?

Şu TTNET'ten memnunum diyenlerede bakma TurkNet'de zaten TTNET altyapısından hizmet veriyor tek fark fiyat.

KabloNet'e geçmelisiniz bence. 6 yıldır kullanıyorum. 100Mbps download, 5Mbps upload'a 90TL civarı bir fiyat ödüyorum. Gayet memnunum.

Bizzat kullandım . 100 mbps fiber internetim yan odada kopuyordu. Modemleri aşırı dandik.
Arayıp sorduğumda ise "en iyi performans için 5 metre yakında olun." dediler. Ara sıra 10 mbps altına düşüyordu. Yani geçilmez.

Edit: Afedersiniz kabloNet ile karıştırdım.

20 yıl Superonline kullandım. 35 Mbps'E105 lira ödüyordum. Geçen ay TurkNet'e geçtim 75 Mbps'e 95 lira ödüyorum ve son derece memnunum. Hatta Superonline'da olduğumdam çok daha memnunum. Ne hız düşmesi ne başka bir sorun yaşamadım. Artı bir ay ücretsiz kullanıyorsunuz bir yerden kupon bulursunuz rahatlıkla.

Tabii benim çok mennun olmam sizin de çok mennun kalacağınız anlamına gelmiyor. Biraz da şans işi. Geçmeden önce bütün operatörleri ve fiyatlarını yan yana koydum, hepsiyle tek tek konuştum ve kafama yatan geçtim. Bence araştırmanızı yapın güzel güzel hangisi size uyuyorsa ona geçin.

Ben sizin yerinizde olsam madem 70 Mbps'e kadar destekliyor altyapınız 10 lira daha verip TurkNet'e geçerdim.

Modeminiz yoksa modem almanız gerekiyor bu arada unutmayın. Superonline modemini geri alacaktır.

Türk Telekom modemi vardı VDSL olur mu?
Kablonet'e geçmelisiniz bence. 6 yıldır kullanıyorum. 100Mbps download, 5Mbps Upload'a 90TL civarı bir fiyat ödüyorum. Gayet memnunum.

ADSL mi Kablonet VDSL mi ADSL ise güzel port yokmuş VDSL'de şu an.

Geri
Yukarı