TurkNet'e geçilir mi?

Üniversitedeyken öğrenci evimizde TurkNet kullanan deneyimi olan birisi olarak söyleyim eksi ve artıları var örneğin çok daha hızlı internet sahibi olabiliyorsun ama internette bir arıza olursa ki bizim olmuştu 2 3 sefer 2 hafta internetsiz kaldığımızı bilirim sonrasında birebir arayıp konuşup iletişim kuramıyordun mail üzerindendi değiştiyse bilmiyorum 2 sene öncesinden bahsediyorum genel olarak memnundum fakat eksi yönleride vardı o yüzden geçmeden önce bu iletişim kurabilme rahatlığı sıkıntıda çözme hızları nedir güncel olarak kullanan arkadaşlardan öğrenmeni tavsiye ederim.

80 mbit olarak destekliyordu apartmanımda. 99 TL mis gibi geçinip gidiyordum. Herhangi bir problem de yaşamıyordum. 140 TL'ye zamlanınca iptal ettirdim. Mahallemize bu ay yeni gelen 100 mbit kablonet'e geçtim. Bir de bunu deneyelim. Turknet 1000mbps gigafiber altyapı yatırım programında yer aldığımızı söyledi. Geldiğinde ona geçerim artık kısmetse.

Adresinizim desteklediği altyapı hızının mbit'ine göre değişir.

Mesela atıyorum Türk Telekom kullanıyorsunuz internet hız testinde hızınız 25 mbit çıkıyor
Türknet altyapı sorgulama yaptığınızda ise 85 mbit hız var. Geçmeniz uygundur.

Kendi fiber altyapısı var ise bölgende kesin geçilir.
Telekom'un altyapısı üzerinden hizmet alacaksan ve altyapın sıkıntılı ise telekoma bağlı olarak sıkıntı yaşayabilirsin.
Diğer türlü firma iyi firma geçilir.

Kendi altyapısı olup olmadığını nasıl öğreniceğim?
Adresinizim desteklediği altyapı hızının Mbit'ine göre değişir.

Mesela atıyorum Türk Telekom kullanıyorsunuz internet hız testinde hızınız 25 Mbit çıkıyor.
TurkNet altyapı sorgulama yaptığınızda ise 85 Mbit hız var. Geçmeniz uygundur.

VDSL altyapım var.

Son düzenleme:
Kendi altyapısı olup olmadığını nasıl öğreniceğim?

VDSL altyapım var.
Türknet İstanbul Avrupa yakasındaki birçok ilçede, Anadolu yakasında Kadıköy'deki birkaç mahalleye, Ankara ve İzmir'de belli birkaç ilçeye kendi simetrik fiber altyapısını çekiyor.
1000/1000 Up/Download hızlarını sunuyor.

Türknet altyapısı sorguladığınızda Gigafiber alabilirsiniz demiyorsa zaten şu an hizmeti alamıyorsunuz demektir. Eğer apartmanınızda siyah renkli bir Türknet Gigafiber kabini gördüyseniz evet Türknet altyapısındasınız demektir.

Eğer sorgulama yaptığınızda normal bir VDSL değeri veriyorsa arkadaşın da dediği gibi normal FTTC/FTTN kabin üzerinden Türk Telekom VDSL altyapısına sahipsinizdir demektir.

İnternet Altyapı Sorgulama - GÖKNET İLETİŞİM A.Ş. Adresi üzerinden altyapı sorgulaması yapıp ekran görüntüsü atabilir misiniz?

Netspeed/Millenicom/Gibir gibi sağlayıcılardan da hizmet alabilirsiniz VDSL hizmeti söz konusu ise.

TurkNet İstanbul Avrupa yakasındaki birçok ilçede, Anadolu yakasında kadıköy'deki birkaç mahalleye, Ankara ve İzmir'de belli birkaç ilçeye kendi simetrik fiber altyapısını çekiyor.
1000/1000 Up/Download hızlarını sunuyor.

TurkNet altyapısı sorguladığınızda GigaFiber alabilirsiniz demiyorsa zaten şu an hizmeti alamıyorsunuz demektir. Eğer apartmanınızda siyah renkli bir TurkNet GigaFiber kabini gördüyseniz evet TurkNet altyapısındasınız demektir.

Eğer sorgulama yaptığınızda normal bir VDSL değeri veriyorsa arkadaşın da dediği gibi normal FTTC/FTTN kabin üzerinden Türk Telekom VDSL altyapısına sahipsinizdir demektir.

İnternet Altyapı Sorgulama - GÖKNET İLETİŞİM A.Ş. adresi üzerinden altyapı sorgulaması yapıp ekran görüntüsü atabilir misiniz?

Netspeed/Millenicom/Gibir gibi sağlayıcılardan da hizmet alabilirsiniz VDSL hizmeti söz konusu ise.

ADSL, VDSL bir de FTTX-V2 var gözüküyor.

Geri
Yukarı