TurkNet'e geçiş süresi nasıl işliyor?

KREARON

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar mevcut sağlayıcımın taahhüdün dolmasına son fatura kaldı. Son faturam olan 24. faturam mayıs'ın 1'inde kesilecek. Şimdi ben TurkNet'e geçeceğim ve sözleşmeleri e-Devlet üzerinden onaylayacağım ama internet bankacılığı ile giriş yapmak gerekiyormuş peki bu güvenli mi? Ayrıca ben TurkNet'e geçince TurkNet eski sağlayıcıma iptal için kendi mi işlemleri yürütüyor? Benim ekstradan şubeye gidip iptal formu doldurmama gerek yok umarım. TurkNet'siz gidip kendiniz kapatmayın diyor da inşallah eski sağlayıcıdan internet kullanmadığım halde taahhütsüz fiyattan 1 aylık kabarık fatura çıkarmazlar.

Ortalama olarak 7 gün sürüyor. Hayır siz eski sağlayıcınızla hiçbir işlem yapmıyorsunuz. E-Devlet kısmında güvenli, zaten TurkNet bilindik firma ama siz mobil bankacılık ile girişi TurkNet'e değil E-Devlet'e yapıyorsunuz. Yani sorun olmaz. Eski firmayı arayıp cayma bedelini öğrenip TurkNet'in karşıladığı fiyatlar içinde ise beklemeye lüzüm yok.

Taaahhüt dolmadan da geçiş yapabilirsiniz son 1 aylık taahhüt için cüzi bir rakam çıkar zaten Turknet karşılıyor. Kabarık fatura gibi bir durum olmaz yani. İşlemleri dediğiniz gibi TurkNet kendi yapar.

Taaahhüt dolmadan da geçiş yapabilirsiniz son 1 aylık taahhüt için cüzi bir rakam çıkar zaten Turknet karşılıyor. Kabarık fatura gibi bir durum olmaz yani. İşlemleri dediğiniz gibi TurkNet kendi yapar.
Hocam ben 1 aylık bedeli şuan ki sağlayıcımdan öğreneceğim de TurkNet'e geçince eski sağlayıcımın aboneliği otomatik iptal oluyor değil mi? Benim hiçbir yere gitmeme gerek yok ekstradan. Bu kesindir umarım çünkü başka forumlarda ekstra fatura falan geldi diye dert yanan arkadaşlar var.

Hocam ben 1 aylık bedeli şuan ki sağlayıcımdan öğreneceğim de TurkNet'e geçince eski sağlayıcımın aboneliği otomatik iptal oluyor değil mi? Benim hiçbir yere gitmeme gerek yok ekstradan. Bu kesindir umarım çünkü başka forumlarda ekstra fatura falan geldi diye dert yanan arkadaşlar var.
Senin bir yere gitmene gerek yok. TürkNet geçiş işlemlerini halledicek.

Turknet kendi ilgileniyor hocam, zaten aşama aşama Turknetten bilgi alırsınız , size kendiniz iptal etmeyin dediklerine göre onlar ayarlıyor herşeyi. Turknet cayma para bedelini direk size mi ödüyor onu bilmiyorum, ben Superonline geçmiştim misal onlar cayma bedelini faturaya yansıtıyor, yani diyelim benim eski internet sağlayıcısından 500 liralık taahhüt bedelim var, ben onu ödüyorum Superonline da benden her ay diyelim 300 lira alması gerekirken 100 100 alıp o 500 liralık ödemeyi tamamlamış oluyor. Sizin o sonradan fatura geldi diye şikayet edenler büyük ihtimal bu konuyu yanlış anlayanlar.

Senin bir yere gitmene gerek yok. TürkNet geçiş işlemlerini halledicek.
Teşekkürler hocam.Kullandığım sağlayıcı biraz yerel firma 200.000 üzerinde kullanıcısı olmadığı için e-devlet işlemleri yok online işlemlerinde de fatura öderken bile sıkıntı çıkartıyor o yüzden sağlam kazığa bağlayım diye laf kalabalığı yaptım biraz tekrardan teşekkür ederim.

TurkNet kendi ilgileniyor hocam, zaten aşama aşama TurkNet'ten bilgi alırsınız, size kendiniz iptal etmeyin dediklerine göre onlar ayarlıyor her şeyi. TurkNet cayma para bedelini direk size mi ödüyor onu bilmiyorum, ben Superonline geçmiştim misal onlar cayma bedelini faturaya yansıtıyor, yani diyelim benim eski internet sağlayıcısından 500 liralık taahhüt bedelim var, ben onu ödüyorum Superonline da benden her ay diyelim 300 lira alması gerekirken 100 100 alıp o 500 liralık ödemeyi tamamlamış oluyor. Sizin o sonradan fatura geldi diye şikayet edenler büyük ihtimal bu konuyu yanlış anlayanlar.

Geçiş tamamen onlarda hocam TT. İçin. Port kaybı olmaması için aktarimda oluyor ya o yüzden siz ellemeyin diyorlar.

Teşekkürler hocam.Kullandığım sağlayıcı biraz yerel firma 200.000 üzerinde kullanıcısı olmadığı için e-devlet işlemleri yok online işlemlerinde de fatura öderken bile sıkıntı çıkartıyor o yüzden sağlam kazığa bağlayım diye laf kalabalığı yaptım biraz tekrardan teşekkür ederim.
TT alt yapısı mı kullanıyor ?

Geri
Yukarı