TurkNet'e geçtikten sonra stabil olmayan bağlantı

Mongral01

Centipat
Daha fazla  
Türk Telekom'dan memnunduk fakat fazla pahalandırdığı için TurkNet'e geçtik. Türk Telekom'da hiçbir sorun yokken TurkNet'te ping değerlerim çok oynak ve asla tam olarak 50 Mbps hız alamıyorum. 40-45 Mbps veriyor. Türk Telekom'da ise sabit olarak 53 Mbps hız alıyordum. Altyapımız en fazla 50 Mbps destekliyor. Upload konusu ise daha kötü. TurkNet 6-7 Mbps arası değişirken Türk Telekom sabit 9 Mbps veriyordu. Ne yapabilirim?

Türk Telekom'dan memnunduk fakat fazla pahalandırdığı için TurkNet'e geçtik. Türk Telekom'da hiçbir sorun yokken TurkNet'te ping değerlerim çok oynak ve asla tam olarak 50 Mbps hız alamıyorum. 40-45 Mbps veriyor. Türk Telekom'da ise sabit olarak 53 Mbps hız alıyordum. Altyapımız en fazla 50 Mbps destekliyor. Upload konusu ise daha kötü. TurkNet 6-7 Mbps arası değişirken Türk Telekom sabit 9 Mbps veriyordu. Ne yapabilirim?

Upload arttı ama nmsler artmadı yani manuel olarak 10 tanımlanıyordu sen geçiş yaptığın için 8'e düştü arıza kaydı bırak zorla yükseltirler belki

Download a gelirsek manuel şekilde upload artarken downloadlarda bir miktar arttı böylelikle paketini tam şekilde alabiliyordun otomatik paket tanımlanınca hızın muhtemelen 51.xxx Kbps'ye düştü ve kayıp ile beraber 45 Mbps alıyorsun.

Eğer kaç Mbps desteklediğini öğrenmek istiyorsan modem hat değerlerini atmalısın

Böyle görünüyor.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-10-23 221824.png
    Ekran görüntüsü 2023-10-23 221824.png
    32,9 KB · Görüntüleme: 25
Böyle görünüyor.

TurkNet sana söylediği hızı veriyor yani 50 Mbps ama daha fazlasını alamazsın SNR değerin sınıra yakın biraz daha düşerse kopma sorunu olabilir upload için arıza kaydı aç yeniden 10 yapacaklardır.

Ben de Türk Telekom'da 24 mbps kullanırken her zaman 16 ping ile oynardım hep stabildi. Türknet 100 mbps internete geçtim stabillik bozuldu, ara sıra kopmalar da oluyor.😄

Merhaba, yaşadığınız sorunla ilgili online işlem merkezinden destek kaydı oluşturmanızı rica ederim.

Geri
Yukarı