TurkNet'e ne zaman geçilmeli?

Bilaxten

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,
3 Haziran'da TT taahhüdümüz bitiyor ve TurkNet'e geçmek istiyoruz. Başvuruları ne zaman yapsak kesinti yaşamadan TurkNet'e geçebiliriz? Bir de @500498 sizin deneyim ve duyumlarınıza dayanarak sormak istiyorum: TT taahhüdün son ayında cayma bedeli çıkartıyor mu? Çıkartıyorsa ayın kaçında başvuru yapalım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Actigim konuda turknet (ayni binada) kullanan arkadasimla karsilastirmamda var tek tarafli degil pek.

Reklam gormemeniz ilginc. 😂
Ünlü Oyuncuların ve Yayıncıların İnternet Tercihi — TurkNet
Bakin buna derim hepsi ove ove bitiremiyor nedense musteri hizmetleri bile ovunuyor gerisini siz dusunun. 😀

Sadece bunlar degil. Technopat ve birkac yer daha vardi.
Sponsorluk kotu birsey degil tamam ancak firmanin eksilerini ortup fazla sisirmek kotu.
Dediğim gibi reklamdan görüp de bağlatmak istemiyorum zaten. Ünlü oyuncuların "reklam harici" Turknet seçme sebepleri de vardır elbet :) Ayrıca attığınız sitede Orkun hariç kimsenin firmanın kötü olmasına rağmen bu denli reklamını yapacağını düşünmüyorum.

Dediğim gibi reklamdan görüp de bağlatmak istemiyorum zaten. Ünlü oyuncuların "reklam harici" Turknet seçme sebepleri de vardır elbet :) Ayrıca attığınız sitede Orkun hariç kimsenin firmanın kötü olmasına rağmen bu denli reklamını yapacağını düşünmüyorum.
Dusunmekle olmuyor videolarla oluyor. 🙂

Tabiki reklamlarla gorup baglatmiyo herkes ancak daha iyi alternatifler varken degerlendirme yapmak gerek. Oncelikle fiyat politikasi kotu. 16 mbps kullanan ile 1000 mbps kullananin ayni parayi odemeside ayri konu. Ve tekrar zam getirecekler gibi sabit fiyat garantisi yazisida silinmis oda daha ayri konu. 😀 Bu sozden cidden vaz gecerlerse bu firmanin halini oyle gorun birde.
@Bilaxten Ayrica haziran zamini mayisa cekerek tt altyapi zamlarini mana etmek trajikomik durum. Cunku tt altyapi zamlari haziranda yururluge giriyor. 4 5 kurus fazla para koparmak icin zam erkene alinip ustune yalan soyleniyor.

Dusunmekle olmuyor videolarla oluyor. 🙂

Tabii ki reklamlarla gorup baglatmiyor herkes ancak daha iyi alternatifler varken degerlendirme yapmak gerek. Oncelikle fiyat politikasi kotu. 16 Mbps kullanan ile 1000 Mbps kullananin ayni parayi odemeside ayri konu. Ve tekrar zam getirecekler gibi sabit fiyat garantisi yazisida silinmis oda daha ayri konu. 😀 Bu sozden cidden vaz gecerlerse bu firmanin halini oyle gorun bir de.
@Bilaxten Ayrica haziran zamini mayisa cekerek TT altyapi zamlarini mana etmek trajikomik durum. Cunku TT altyapi zamlari Haziran'da yururluge giriyor. 4 5 kurus fazla para koparmak icin zam erkene alinip ustune yalan soyleniyor.

Evet mevcut kullanıcılara fiyat artışını Haziran'da yapılacaktır diyerek SMS atıyorlar.
Mayıs ayında bana 139,90 TL fatura kesiyorlar. 1 saat bunun neden olduğunu araştırdım.
Güya her kullanıcının fatura kesimi bir değilmiş de, tüm kullanıcılarınkini mayıs'tan hazirana kadar ortak faturaya döndürülecek şeklinde yazıyı değiştiriyorlar. (forumdaki destek ekipleri belirtiyor.)

'Ayrıca attığınız sitede Orkun hariç kimsenin firmanın kötü olmasına rağmen bu denli reklamını yapacağını düşünmüyorum.' Sozune karsin soyledim.
72 var burda aynı fiyata 1000'i almak isterim doğrusu benim işime gelir, aynı fiyat konusunda bir sıkıntım yok
72 olsa bile yinede mantik yok ayrica herkesin altyapisida 72 desteklemiyor. Genel olaral dusunmek gerek.
Burada neyi kastettiğinizi anlayamadım.
TT altyapi zam yalanini kullanarak abonelerinden daha fazla para aliyor.

TT altyapi zam yalanini kullanarak abonelerinden daha fazla para aliyor.
Bunun yalan olup olmadığını bilmek için bir ISS'de çalışmanız gerekmez mi? Bir de diğer ISSlerin zam getireceğini düşünüyorum yakın zamanda.
Türknet hiç çekmiyor, önermem. Eğer ucuz bir şey istiyorsan KabloNET en uygunu.
Çekmiyor derken neyden bahsediyorsunuz tam olarak, bilmek isterim.

Bunun yalan olup olmadığını bilmek için bir ISS'de çalışmanız gerekmez mi? Bir de diğer ISSlerin zam getireceğini düşünüyorum yakın zamanda.
Daha nasil net anlatabilirim anlamadim. Anlamak istemiyorsunuz sanirim dahada acik anlatayim veya. Turknet tt altyapisi kullaniyor. Tt altyapi ucretlerine haziranda gecerli olmak uzere zam yapti turknette tt altyapilara zam yaptigi icin haziranda olacak 140tl lik fatura zamlarini mayis ayina cekti. Mayis ayinda gecerli olmayan tt altyapi zamlarini mayis ayinda yapildi diyerek musterilerinden fazla para aldi.

Daha nasil net anlatabilirim anlamadim. Anlamak istemiyorsunuz sanirim dahada acik anlatayim veya. Turknet tt altyapisi kullaniyor. Tt altyapi ucretlerine haziranda gecerli olmak uzere zam yapti turknette tt altyapilara zam yaptigi icin haziranda olacak 140tl lik fatura zamlarini mayis ayina cekti. Mayis ayinda gecerli olmayan tt altyapi zamlarini mayis ayinda yapildi diyerek musterilerinden fazla para aldi.
Tamam da siz bir ISS şirketi sahibi olsanız bütün şirketlerin genel kullanıcıdan alınan miktara zam yapmak zorunda olduğunu bile bile, erkenden zam yapar mısınız? Hem de taahhüt uygulamıyorken. Hem mevcut kullanıcıyı kaybedersiniz, hem de yeni gelecek kullanıcı başka ISS'lere yönelir sizin attığınız adım yüzünden. Mantıklı gelmiyor sadece.

Yeni konular

Geri
Yukarı