TurkNet'in bağladığı 3. cihaz nedir?

cagrialdemir

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar herkese.
Dün evime fiber internet bağlattım ve toplamda 3 cihaz bağladılar arka arkaya. Aşağıdaki görselde cihazları görebilirsiniz. Cihazlardan birisi GPON, diğeri ise zaten modem. Ancak diğer cihazın ne olduğunu bilmiyorum ve çok fazla araştırmama rağmen de bulamadım. Bilgisi olan birisi bu cihazın ne olduğunu yazarsa çok sevinirim. Bu arada cihaza direkt aşağıdaki kutudan gelen kablo giriyor ve cihazdan mavi uçlu konnektör ile yine fiber kablo çıkıyor. Çıkan kablonun da diğer ucu yeşil konnektör ile GPON cihazına giriyor. Belki bu bilgilerin de yardımı olur.
Şimdiden teşekkür eder, iyi forumlar dilerim.

Dosya Ekleri

• IMG_20210527_203909.jpg
    IMG_20210527_203909.jpg
    193,4 KB · Görüntüleme: 1.662
Selamlar. GPON cihazı dediğiniz şey ONT diye geçiyor. GPON sistemin tamamına verilen isimdir.

İşaret içine aldığınız şey cihaz değil kablo ek kasetidir. Kabloyu uzatmak için kullanılır. Genelde müşteri istediği üzerine konulur. İçini açıp kabloyu uzatıp ONT ve modemi farklı odaya taşıyabilirsiniz.

Selamlar herkese.
Dün evime fiber internet bağlattım ve toplamda 3 cihaz bağladılar arka arkaya. Aşağıdaki görselde cihazları görebilirsiniz. Cihazlardan birisi GPON, diğeri ise zaten modem. Ancak diğer cihazın ne olduğunu bilmiyorum ve çok fazla araştırmama rağmen de bulamadım. Bilgisi olan birisi bu cihazın ne olduğunu yazarsa çok sevinirim. Bu arada cihaza direkt aşağıdaki kutudan gelen kablo giriyor ve cihazdan mavi uçlu konnektör ile yine fiber kablo çıkıyor. Çıkan kablonun da diğer ucu yeşil konnektör ile GPON cihazına giriyor. Belki bu bilgilerin de yardımı olur.
Şimdiden teşekkür
Valla bilmiyorum daha fiber gelmediği için bana. Ama merakım ne kadar hız alıyorsun ve kaç TL’ye ?

İşaret içine aldığınız şey cihaz değil kablo ek kasetidir. Kabloyu uzatmak için kullanılır. Genelde müşteri istediği üzerine konulur. İçini açıp kabloyu uzatıp ont ve modemi farklı odaya taşıyabilirsiniz.

Benim kablo odama kadar yetişmedi tam olarak bu şey nasıl bir şey oluyor?

Kutudan gelen fibere ek yapabiliyor muyuz?

Valla bilmiyorum daha fiber gelmediği için bana. Ama merakım ne kadar hız alıyorsun ve kaç TL’ye ?
85 TL'ye 113mbps/10mbps alıyorum hocam.
Selamlar. GPON cihazı dediğiniz şey ONT diye geçiyor. GPON sistemin tamamına verilen isimdir.

İşaret içine aldığınız şey cihaz değil kablo ek kasetidir. Kabloyu uzatmak için kullanılır. Genelde müşteri istediği üzerine konulur. İçini açıp kabloyu uzatıp ONT ve modemi farklı odaya taşıyabilirsiniz.
Çok teşekkür ederim. Aydınlandık sayenizde :)

Selamlar herkese.
Şimdiden teşekkür eder, iyi forumlar dilerim.
Merhaba bende evime TürkNet fiber 100 mbps bağaltıcam ama kablo yetişmiyo sen internetin bağlanacağı odayı mı söyledin , onlarda o kutuyu taktılar?

İçini açıp bakarsanız görebilirsiniz. Tabii içinde sarılı pay bıraktıralar mı bilemiyorum. Daha çok dışında gibi duruyor 😅

Elbette.

Kutuyu takarken gelen usta içine pay bırakmadı. Kablonun uçu en fazla odamın katına kadar gelebildi. Ekstradan fiber kablo çekerler mi o kutudan? GPON falan koymadılar sadece bunu koyup gitti.

Geri
Yukarı