TurkNet'in farklı modem kullandırtmaması

MaTeRYaL13

Centipat
Daha fazla  
Merhaba,
TurkNet 100 Mbit fiber kullanıyorum ve kurulum esnasında Türk Telekom'un ZTE marka modemini verdiler. Çekim kalitesini beğenmediğim için kendim ZyXEL VMG3625-T50B markalı modem aldım. Aynı marka model modemi TurkNet'in kendisi de satıyor ama uzun zamandır stok yok dediği için farklı yerden kendim satın aldım. Modemin kurulumunu yapmak istediğimde internet ışığı bir türlü kırmızıya dönmedi (TurkNet'in kurulum rehber ve videoları, farklı kaynaklar vs hepsini inceledim). En sonunda olmayınca Online İşlemlerden destek talebinde bulundum ve aşağıdaki gibi bir cevap aldım.
Bu gerçekten böyle mi? Yani internette hiç böyle bir şey görmedim ve modem önerileri vs havada uçuşuyor. Herkes köprüleme modunda mı kullanıyor bunu?

1699994985524.png

@500498 @TurkNet Destek Ayşegül

Son düzenleyen: Moderatör:
MAC adresi klonlama yaptınız mı? Yapılmazsa çalışmıyor.

Öte yandan FTTH ve FTTB hizmetlerde tüm firmaların kendi modemini şart koşuyor çünkü uzaktan erişip müdahale etmek istiyorlar. Bu durumun kullanıcılarının yarına olduğunu söylüyorlar.

Durumu yemiyorum. Yiyene de afiyet olsun diyorum.

Zyxel modem MAC adresi değiştirmeyi desteklemiyor sanırım ara yüzünden bir türlü bulamadım yapabileceğim bir yeri.

Önerebileceğiniz başka bir yöntem var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı