TurkNet'in sorunları var mı?

Bende 3 ay öncesine kadar Türk Telekom kullanıyordum. Taahhüdüm bittiğinde tekrardan Türk Telekom'dan devam etmekle TurkNet'e geçme konusunda bende bayağı kararsızdım. Hem iyi hem kötü yorumlar vardı internette. Herhangi bir taahhüt vs. olmadığı ve istediğim zaman cayma hakkım olduğu içinde TurkNet'i denemek istedim. Geçiş esnasında hiçbir sıkıntı yaşamadım. Yanlış hatırlamıyorsam 1-2 saat internetsiz kalmıştım sadece. İnternet hızında hiçbir sıkıntı yok altyapının desteklediği hızı alıyorum. Ping değerleri de güzel.

Reis içimi rahatlattın. Ping değerlerin Türk Telekom'a kıyasla daha mı düşük yoksa aynı mı bir de indirmen kaç? Modem değişikliği falan oldu mu önceki modem kullanilanilir mi?

Ben TurkNet kullanıyorum hiçbir sıkıntı yaşamıyorum müşteri destekleri harika ve 2 yıldan beri aramam gereken hiçbir durum olmadı.
Altyapım 60Mbps kendi altyapıları da değil ona rağmen hiçbir sorun yaşamadım.
Millenicom kullandım ve müşteri destekleri ve sorunları olsun gerçekten aşırı sıkıntı yaşamış olduğum bir sağlayıcıydı kimseye önermem.
Şunu söylemek istiyorum kimisi TurkNet'te iyi sonuçlar alırken kimisi kötü alıyor kişiden kişiye ve yerden yere göre değişen bir durum bu.
İstanbul'un bir ilçesinde TurkNet'te sıkıntı yaşamazken farklı bir ilçesinde sıkıntı yaşayabilirsin yerden yere göre çok değişiyor.

Anladım kral.

Dostum o modem fiber desteklemiyor ama VDSL destekliyor yani sizi modem parasından kurtarır.

Reis şimdi yeni modem almalı mıyız bize sunduğu internet hızı için ( 75 indirme diyor )

Reis içimi rahatlattın. Ping değerlerin Türk Telekom'a kıyasla daha mı düşük yoksa aynı mı bir de indirmen kaç? Modem değişikliği falan oldu mu önceki modem kullanilanilir mi?

Ping değelerim Türk Telekom'da iken de düşük seviyedeydi arada bir fark olmadı ping konusunda. Türk Telekom'da 24 Mbps'lik bir paket kullanıyordum. Altyapı 81 Mbps destekliyordu TurkNet'te de şu an 65-70 Mbps hız alıyorum. Modemimde Türk Telekom'un modeminde VDSL desteği olduğu için değiştirmedim.

Daha hızlı internet için fiber destekleyen modem alın derim size kalmış ama o modemde de TurkNet kullandım 1 ay ona rağmen gayet hızlı ve güzeldi.

Anladım reis ama indirme hızı olarak yanıtlarsan çok sevinirim malum Türk Telekom sebebi ile bir oyun yüklerken 4-5 gün bilgisayar açık falan bıraktığımı bilirim (14-16 indirme) TurkNet eğer bana bundan daha iyisini veremiyorsa geçmeme gerek kalmaz.

Ping değelerim Türk Telekom'da iken de düşük seviyedeydi arada bir fark olmadı ping konusunda. Türk Telekom'da 24 Mbps'lik bir paket kullanıyordum. Altyapı 81 Mbps destekliyordu TurkNet'te de şu an 65-70 Mbps hız alıyorum. Modemimde Türk Telekom'un modemi VDSL desteği olduğu için değiştirmedim.

Tamamdır reis çok teşekkür ederim modemin klasik beyaz ve üstüne Türk Telekom yazan o modem mi?

Anladım reis ama indirme hızı olarak yanıtlarsan çok sevinirim malum Türk Telekom sebebi ile bir oyun yüklerken 4-5 gün bilgisayar açık falan bıraktığımı bilirim (14-16 indirme) TurkNet eğer bana bundan daha iyisini veremiyorsa geçmeme gerek kalmaz.

Yazmıştım 1 saatte 20-25 GB zorlayabiliyorum bir oyun indirirken mahallede fiber falan varsa rahat indirirsin tüm oyunları.

Geri
Yukarı