Çözüldü TurkNet'in verdiği modem hangisi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kkank

Hectopat
Makaleler
7
Daha fazla  
Merhabalar herkese;

Bir süredir kent net abonesiyim. Oldukça memnundum aslında ama 35 Mbit hız için 95 lira veriyorken, 100 Mbit hız için 85 liraya TurkNet'e geçtim.

Bu konuda bir modem yazılmış ancak bu VDSL modem sanırım. Bana fiber bağlatılacak. GPON ve modem olarak ne veriyorlar? Memnun musunuz yoksa yenisini alınır mı?

FTTB dir o. Modeme Cat yani ethernet kablosuyla mı bağlıyordunuz? KentNet Superonline altyapısını kullanmıyor diye biliyorum. Kendi altyapıları orda var diye biliyorum.
Kablosuz kullanıyorum tamamen ama evet normal Cat uyumlu modem. Fiberi modeme aktaran cihaz yok yani.
100 Mbps TurkNet bağlattım yeni fiber. Modem ve kurulum Türk Telekom'dan geldi.
Fotoğraf atmanız mümkün mü yada model kodunu söyleyebilir misiniz? Ve şuana kadar memnun musunuz?

Kablosuz kullanıyorum tamamen ama evet normal Cat uyumlu modem. Fiberi modeme aktaran cihaz yok yani.

Fotoğraf atmanız mümkün mü yada model kodunu söyleyebilir misiniz? Ve şuana kadar memnun musunuz?
Binanın altında switch oluyor. Aktaran cihaz orda. Binanın elektrik odasına inersen görürsün muhtemelen. Türk Telekom altyapınız FTTB Fiber olarak var muhtemelen. FTTH ile kayda değer bir farkı yok diyorlar.

Binanın altında switch oluyor. Aktaran cihaz orda. Binanın elektrik odasına inersen görürsün muhtemelen. Türk Telekom altyapınız FTTB Fiber olarak var muhtemelen. FTTH ile kayda değer bir farkı yok diyorlar.
Ailem evde Superonline kullanıyor 25MBit, 2 cihazla beraber yani bu FTTH dedikleri. Henüz 25MBit'i görmedik. Kasma yapsa zorlasa 30 MBit'e iniyor. 100'ü geçtiği oldu. Ortalama 40-45 MBit. Yiyip yiyip kilo alamayanlar gibi nispet yapmak istemem ama paramın karşılığını veriyorlar bana 😃

Ailem evde Superonline kullanıyor 25MBit, 2 cihazla beraber yani bu FTTH dedikleri. Henüz 25MBit'i görmedik. Kasma yapsa zorlasa 30 MBit'e iniyor. 100'ü geçtiği oldu. Ortalama 40-45 MBit. Yiyip yiyip kilo alamayanlar gibi nispet yapmak istemem ama paramın karşılığını veriyorlar bana 😃
Superonline da kaç mbps lik paketi kullanıyorsunuz? Hiç düşüsü mü oluyor?

25MBit ve TV+ 110TL gibi bir fiyatı olması lazım. İşlemi babam yaptığı için inanmadım telefonundan şifre alıp sistemden baktım 25 MBit diyor, bir gün aradığımda sordum: "Aracı olmadan direk merkeze bağlısınız siz, o yüzden boşluk olduğunda aradan akarak geliyordur internet" dedi. Sadece kablosuzda arka odadaysam 25MBit'e düşüyor yani hep 35-50MBit arası. Ping daima 2-6 arası. Birde inanılmaz şekilde VPN engellemese parası helali hoş olsun yani

25MBit ve TV+ 110TL gibi bir fiyatı olması lazım. İşlemi babam yaptığı için inanmadım telefonundan şifre alıp sistemden baktım 25 MBit diyor, bir gün aradığımda sordum: "Aracı olmadan direk merkeze bağlısınız siz, o yüzden boşluk olduğunda aradan akarak geliyordur internet" dedi. Sadece kablosuzda arka odadaysam 25MBit'e düşüyor yani hep 35-50MBit arası. Ping daima 2-6 arası. Birde inanılmaz şekilde VPN engellemese parası helali hoş olsun yani
Evet, Superonline o bakımdan iyi. Fiyatı birazcık tuzlu ama kalitesi iyidir.

ZyXEL mi TP-Link mi modem router getirdiler?

ZTE ZXHN H298A modem marka modeli. ONT cihazı ise Huawei markaydı.

Dosya Ekleri

• 1187B385-2C39-40B2-9D23-F888CACCCD4A.jpeg
    1187B385-2C39-40B2-9D23-F888CACCCD4A.jpeg
    78,6 KB · Görüntüleme: 64
  • 7E581CAD-3B3E-47B0-8D2D-AC2D554FC814.jpeg
    7E581CAD-3B3E-47B0-8D2D-AC2D554FC814.jpeg
    103,6 KB · Görüntüleme: 46
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı