TurkNet'in vereceği hızı sorguladıktan sonra hız birden düştü

Triao

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar. bugün eve Türk Telekom tarafından internet kablosu çektirdim, modemi falan kurdum ama hızından memnun değildim hala değilim. Operatörümü TurkNet yapmayı düşünüyorum ama başımdan geçen bu olay olay hem saçma hem de TurkNet almaktan vazgeçiriyor neyse kabloyu çektirmeden önce TurkNet sitesine girip ne hız alacağımı sorguladım. 81 Mbps çıkıyordu sonra kablo çektirdim birden 13 Mbps ADSL oluverdi ben anlam veremedim, veremiyorum da bu arada internet altyapısı VDSL biri bana açıklar mı? acaba sitede mi sorun var? ama ben sitede sorun olduğunu düşünmüyorum çünkü meraktan komşunun alacağı internet hızını da sorguladım, o aynı hala değişmedi. Tek bana mı oldu yani onun için aklımda bir düşünce var ama o da saçma ama zaten bu devirde ne oluyorsa saçma şeyler oluyor değil mi?
Şimdi ben kabloyu taktırırken uğraşan adamın yanına gittim, bir konu açıldı ben TurkNet'e geçeceğim dedim acaba bunlar buna tedbir alıp bilerek yaptırmış olmasınlar. Yani kendi kendime soruyorum abi neden uğraşsınlar bir de ikisi farklı operatör nasıl yapabilirler acaba diye soruyorum da cevap bulamıyorum. Bir de sizlerle paylaşayım dedim, ne diyorsunuz bunlar beni oyuna mı getiriyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar selamlar. bugün eve Türk Telekom tarafından internet kablosu çektirdim, modemi falan kurdum ama hızından memnun değildim hala değilim. Operatörümü TurkNet yapmayı düşünüyorum ama başımdan geçen bu olay olay hem saçma hem de TurkNet almaktan vazgeçiriyor neyse kabloyu çektirmeden önce TurkNet sitesine girip ne hız alacağımı sorguladım. 81 Mbps çıkıyordu sonra kablo çektirdim birden 13 Mbps ADSL oluverdi ben anlam veremedim, veremiyorum da bu arada internet altyapısı VDSL biri bana açıklar mı? acaba sitede mi sorun var? ama ben sitede sorun olduğunu düşünmüyorum çünkü meraktan komşunun alacağı internet hızını da sorguladım, o aynı hala değişmedi. Tek bana mı oldu yani onun için aklımda bir düşünce var ama o da saçma ama zaten bu devirde ne oluyorsa saçma şeyler oluyor değil mi?
Şimdi ben kabloyu taktırırken uğraşan adamın yanına gittim, bir konu açıldı ben TurkNet'e geçeceğim dedim acaba bunlar buna tedbir alıp bilerek yaptırmış olmasınlar. Yani kendi kendime soruyorum abi neden uğraşsınlar bir de ikisi farklı operatör nasıl yapabilirler acaba diye soruyorum da cevap bulamıyorum. Bir de sizlerle paylaşayım dedim, ne diyorsunuz bunlar beni oyuna mı getiriyor?
Bu durumda TurkNet in suçu ne anlamadım. Kabloyu çeken firmada sorun.

Arkadaşlar selamlar. Bugün eve Türk Telekom tarafından internet kablosu çektirdim, modemi falan kurdum ama hızından memnun değildim hala değilim. Operatörümü TurkNet yapmayı düşünüyorum ama başımdan geçen bu olay olay hem saçma hem de TurkNet almaktan vazgeçiriyor neyse kabloyu çektirmeden önce TurkNet sitesine girip ne hız alacağımı sorguladım. 81 Mbps çıkıyordu sonra kablo çektirdim birden 13 Mbps ADSL oluverdi ben anlam veremedim, veremiyorum da bu arada internet altyapısı VDSL biri bana açıklar mı? Acaba sitede mi sorun var? Ama ben sitede sorun olduğunu düşünmüyorum çünkü meraktan komşunun alacağı internet hızını da sorguladım, o aynı hala değişmedi. Tek bana mı oldu yani onun için aklımda bir düşünce var ama o da saçma ama zaten bu devirde ne oluyorsa saçma şeyler oluyor değil mi?

Hocam bunda suç TurkNet'te mi? Port kalmamış olabilir. Bu arada sorguladığınız her yerde ADSL gözükür TurkNet'e özel değil. Keşke adama TurkNet'e geçeceğinizi söylemeseydiniz belki adam bilere bir şey yapmış olabilir. @500498

Ben eve 2. hat olarak VDSL Türknet başvurduğumda birkaç günlüğüne ADSL gözüktü altyapım, sonra tekrar VDSL gözükmeye başladı. Muhtemelen sizde de benzer birşey olmuştur.

Ben eve 2. hat olarak VDSL Türknet başvurduğumda birkaç günlüğüne ADSL gözüktü altyapım, sonra tekrar VDSL gözükmeye başladı. Muhtemelen sizde de benzer birşey olmuştur.
anladım hayırlısı bakalım teşşekürler
Muhtemelen siz kabloyu cektirince VDSL hatta boş port kalmamıştır. Bu sebeple sistemde ADSL hattındaki porttan alacağınız hız gozukmekte galiba.

Teşekkürler mantıklı geldi o zaman TurkNet eve gelirse Türk Telekom tarafından çekilen kabloyu sökermi yoksa onun üzerinden mi işlem yapar.

Ben şimdi kavradım olayı, geçiş yapınca TurkNet eve gelmiyor işlemler internet üzerinden yürütülüyor değil mi?
Evet hocam. İptal ederseniz geçiş süreniz bir haftayı bile aşabilir. Siz direkt Turknet'e başvuracak, evrakları gönderecek ve bekleyeceksiniz. Turknet de Turk Telekom'a ulaşıp sizin adınıza tüm geçiş işlemlerinizi tamamlıyor ve evrakların taraflarına ulaşmasının ardından en geç 3 gün içinde geçişinizi sağlıyor.

Evet hocam. İptal ederseniz geçiş süreniz bir haftayı bile aşabilir. Siz direkt TurkNet'e başvuracak, evrakları gönderecek ve bekleyeceksiniz. TurkNet'de Türk Telekom'a ulaşıp sizin adınıza tüm geçiş işlemlerinizi tamamlıyor ve evrakların taraflarına ulaşmasının ardından en geç 3 gün içinde geçişinizi sağlıyor.

Anladım teşekkürler pek bilgi sahibi değilim ilk defa geçeceğim TurkNet'e operatörünüz TurkNet sanırsam görüşleriniz nedir hızlı mıdır bir de size sorayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı