TurkNet'te sürekli değişen hız testi sonuçları normal mi?

Akın9

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar evvelsi gün TurkNet internet sağlayıcısına abone oldum GigaFiber hizmeti kullanıyorum. Dün sabah kurulum için gelindi kurdular ve gittiler. Hız testi yaptım TurkNet'in kendi testinde 700 ila 800 Mbps download ve 1K upload sonucu çıkıyor. speedtest.net sitesinde de 300 ila 400 download 1K upload çıkıyor. Değişik test sitelerinde de 500 600 download 1K upload çıkıyor. Sizce bu normal mi yoksa bir ters durum mu mevcut?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar evvelsi gün TurkNet internet sağlayıcısına abone oldum GigaFiber hizmeti kullanıyorum. Dün sabah kurulum için gelindi kurdular ve gittiler. Hız testi yaptım TurkNet'in kendi testinde 700 ila 800 Mbps download ve 1K upload sonucu çıkıyor. speedtest.net sitesinde de 300 ila 400 download 1K upload çıkıyor. Değişik test sitelerinde de 500 600 download 1K upload çıkıyor. Sizce bu normal mi yoksa bir ters durum mu mevcut?

Speedtest by Ookla - The Global Broadband Speed Test Buradan yapmayı dener misiniz birde?

Bir dosyayı indirmeye başla ve saniyede indirilen mb değerini 8 ile çarp, o anki hızını versin. İndirme yaptığın yere göre hız limiti olabilir ama bilindik yerlerden indirme yaparsan sana doğru hızı verecektir.

Oradan yapınca 300-400 arası mbps download gösteriyor turknetten yapınca 700-800 arası veriyor.
Siteye göre değişiyor da olabilir an an değişiyor da olabilir, aynı anda farklı cihazlardan farklı sitelerde test yapıp test sonucunu yollar mısınız?

Şu an evde değilim maalesef tek bir cihazım var zaten o da bilgisayarım.
Bir dosyayı indirmeye başla ve saniyede indirilen MB değerini 8 ile çarp, o anki hızını versin. İndirme yaptığın yere göre hız limiti olabilir ama bilindik yerlerden indirme yaparsan sana doğru hızı verecektir.

Evde kardeşim var onu aradım 30 40 MB arasında gidiyor dedi anlık hız? 🙄

Son düzenleme:
40 mb/s olduğunu varsayarsak 40x8 = 320 Mbps yapar, yani speedtest.net doğru çıktı. Sen Online işlemlerden kayıt aç ve farkları belirt. Bende turknetliyim ve kendi sitesindeki hız testi ile speedtest.net aynı çıkıyor.

Aradım 5 dakika önce sinyallerde bir zayıflık olduğunu tespit ettiler saha ekibine bilgi düşüldü en kısa zamanda geleceklermiş ne gibi işlem yaparlar acaba gelen ekip 🤔

Geri
Yukarı