TurkOS işletim sistemi nasıl yapılır?

isimsizyerli

Centipat
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşlar böyle bir şey nasıl yapılır? Bu gerçek veya değil o önemli değil. Bunu görüntü örneği olarak verdim gerçek olmadığını biliyorum:D.

Son düzenleme:
Bu bence bir uygulama yani oyun gibi düşün hatta bir powerpoint slaytı gibi duruyor da hadi neyse. İşletim sistemi gibi durmuyor ama işletim sistemi yapmak iyi bir yazılım bilgisi ister ve tek başına yapmak da oldukça zordur eğer iyi bir tane yapacaksan. Ama şöyle bir tavsiye verebilirim bu işin üniversitesi var yaşınız küçükse yazılım veya bilgisayar mühendisliği seçip yazılım öğrenebilirsin. Onun dışında işletim sistemi nasıl yapılır isimli farklı dillerde milyon tane kaynak vardır internet çağındayız artık. Google amcaya sorun :D. Tabi ki bunların bir ton güvenlik açığı da olacaktır bunun için profesyonel bir ekip gerekir siber güvenlikcisi olsun tasarımcısı olsun yazılımcısı olsun.

Bu bence bir uygulama yani oyun gibi düşün, işletim sistemi gibi durmuyor pek çünkü bir özelliği yok Boot menüsü falan hiçbir şeyi yok ama işletim sistemi yapmak iyi bir yazılım bilgisi ister ve tek başına yapmak oldukça zordur. Ama şöyle bir tavsiye verebilirim bu işin üniversitesi var yaşınız küçükse yazılım veya bilgisayar mühendisliği seçip yazılım öğrenebilirsin. Onun dışında işletim sistemi nasıl yapılır isimli farklı dillerde milyon tane kaynak vardır internet çağındayız artık. Google amcaya sorun :D.

Evet ben böyle birşeyin zor olduğunun farkındayım ve tek kişi yapması aşırı derece zor sadece merakımdan sordum böyle şeyler yapılabilir mi diye.
PowerPoint slaytı. Biraz bilgiye sahip olun yaparsınız. Hatta ne bilgisi PowerPoint bilmeseniz bile yaparsınız :D.

Ben gerçek veya değil diye belirttim bunu örnek olarak göstermiştim sadece :D.

Evet ben böyle birşeyin zor olduğunun farkındayım ve tek kişi yapması aşırı derece zor sadece merakımdan sordum böyle şeyler yapılabilir mi diye.
Yapılabilir tabi ama yani bunu işletim sistemi olarak yapmazsın en fazla oyun olur bu işletim sisteminde command prompt olur, boot menü olur yani kısaca böyle açıklayabilirim iş tabi ki daha komplike çocuğa anlatır gibi anlatıyorum kusura bakma. Kısaca bilgisayarın tüm işlevlerini yerine getirmesi gerek windows, linux, macOS gibi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşlar böyle bir şey nasıl yapılır? Bu gerçek veya değil o önemli değil. Bunu görüntü örneği olarak verdim gerçek olmadığını biliyorum:D.
Saniye 1:28'i çaktırmayalım lütfen.

Geri
Yukarı