TurkTelekom 24 Mbps 106 TL değer mi?

Dustin

Hectopat
Merhabalar,

Sadece turktelekom altyapısı olan inşaatı yeni bitmiş bir binada oturuyorum. Haliyle TT'ye altyapı başvurusu yaptık ve fiber altyapı çekildi. Netspeed,Turknet gibi firmalar port yok gibi fiber ile alakası olmayan birşeyler saçmaladılar. Haliyle TT'ye muhtaç kaldık. Satış temsilcisini aradım vana birçok fiyat sundu en uygunu 24 MBPS olandı. Fiyatı haliyle çok uçuk geldi ve 24 ay taahhüt veriyorlar. Alternatif bir çözüm bulamaz miyiz ? Yoksa bağlamak zorunda mı kalacağım :/

Çözüm
Milenicom tt altyapısını kullanıyor. Üstelik fiberde onlardan daha iyi hizmeti daha iyi fiyata alırsın. Taahhüt de yok. Bakmadan geçme derim.
Şu Vodafone bitsin diye bekliyordum, spordan döndüğümde yenilettiğini söylediler. Az olay çıkarmadım :) 32 MB/s Dowloand, 3.7 Upload. Gereksiz ötesi bir paket ama 60TL olunca sustum.
Gayet güzel tarife akşamları yoğunluktan dolayı umarım ping artmaz.

FTTH denilen yapı olduğu için modem de ücretsiz ve TT modemi verirler muhtemelen. Dedikleri gibi verilen hızı kalite kaybı nerdeyse 0 olduğu için alırsın. En kötü senaryo sorun çıksa taahhüdün yok 2 ay sonra iptal eder başka firma ararsın. Bana da ilk kurulumda TT den sanırım port kiraladıkları için biraz aksilik çıkmıştı filan ama hallettiler. Çıkan sorunlarda zaten Milenicomdan kaynaklı değildi anladığım kadarıyla.

Netgalaxi diye bir sağlayıcı daha var en ucuz paketler bunda galiba kullananlar memnun.Türk Telekom altyapısını kullanıyor. 2 ay sonra bende Netgalaxi kullanmaya başlıyacağım. 24Mbqs 55TL.

Netgalaxi diye bir sağlayıcı daha var en ucuz paketler bunda galiba kullananlar memnun.Türk Telekom altyapısını kullanıyor. 2 ay sonra bende Netgalaxi kullanmaya başlıyacağım. 24Mbqs 55TL.
Benzeri daha iyi ve guvenli firmalar varken yeni firmalar denemek kumar olurdu açıkçası.
FTTH denilen yapı olduğu için modem de ücretsiz ve TT modemi verirler muhtemelen. Dedikleri gibi verilen hızı kalite kaybı nerdeyse 0 olduğu için alırsın. En kötü senaryo sorun çıksa taahhüdün yok 2 ay sonra iptal eder başka firma ararsın. Bana da ilk kurulumda TT den sanırım port kiraladıkları için biraz aksilik çıkmıştı filan ama hallettiler. Çıkan sorunlarda zaten Milenicomdan kaynaklı değildi anladığım kadarıyla.
Modem kirası alıyorlar ve zorunlu aylık +9 TL faturaya ekleniyor ve modem sizinde olmuyor 😅

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı