TurkTelekom İnternet Bağlantısı Sorunu

Nowitzer

Megapat
Makaleler
42
Merhabalar. 2-3 gündür, internet lambası kısa bir süre sonra sönüyor. Tekrardan geliyor. Dün TurkTelekom'u aradık. Eve geldiler. Kontrol ettiler. DSL kablosunda sorun varmış dediler. Kabloyu taktılar. Sonrasında her şeyi söküp tekrar taktım. İnternet gitmemeye başladı. 1-2 saat gitmedi. Ardından, sevincim yarıda kalarak eski haline döndü. Yardımcı olursanız, çok sevinirim. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Internetin sürekli kopsa da yine de kullanabiliyor musun yoksa hiçbir şekilde erişim olmuyor mu internete?
Servis DSL kablosunu değiştirmiş ama sorununuzun kaynağı ankastrede olabilir tahminimce.

Benimde aynı seninki gibi oldu. Kablodan dolayı değil. Sürekli DSL ışığı yanıp sönüyordu. Bugün kendi kendine sabitlendi fakat aşırı yavaş. Sende de yavaş mı?

Internetin sürekli kopsa da yine de kullanabiliyor musun yoksa hiçbir şekilde erişim olmuyor mu internete?
Servis DSL kablosunu değiştirmiş ama sorununuzun kaynağı ankastrede olabilir tahminimce.
Kullanıyorum. Sonrasında gidiyor. Ama şuanlık uzun süredir gitmedi. Ancak daha tam sorun çözülmedi, teşekkürler.

Benimde aynı seninki gibi oldu. Kablodan dolayı değil. Sürekli DSL ışığı yanıp sönüyordu. Bugün kendi kendine sabitlendi fakat aşırı yavaş. Sende de yavaş mı?
Sabit olarak yanıyor. Cevabın için teşekkürler.

Bu tarz sorunların başlıca sebepleri şunlardır;
-Evinizin kablo alt yapısından kaynaklı kopmalar.
-Evinize gelen hat üzerinde oluşan zayıflama ve kopmalar.
-Ev girişindeki kutuda yapılan yanlış bağlantılar.
-Alt yapı sağlayan firmanın sunucuları ile ilgili sorunlar.

Şimdi buradaki kontrol mekanizması maalesef ülkemizde şu şekilde işliyor;
-Müşteri hizmetlerini arayıp arıza kaydı oluşturmak
-Arıza bulunması için geçen onca zaman
-Ardından sizi arayan müşteri hizmetleri ve sorunun sizden kaynaklandığını söyleyen o sinir bozucu ses

Peki olması gereken nedir?
Siz müşteri hizmetleri ile iletişime geçersiniz onlar kendi sistemlerinin kontrollerini sağlayıp sorun olmadığını anladıklarında size hattı taşıyan kablo ile ilgili bir sorun olup olmadığına bakılmalıdır. Eğer kapınıza kadar bu hattın da kontrolü sağlanmışsa sorun muhtemelen iç tesisat kaynaklıdır. Bu konuda bilgisi olan kişinin dışarıdaki kutudan modeme kadar yeni bir hat çekmesi yeterli olacaktır ancak bu konuda bilgisi olmayanların bir elektrikçi yardımı ile bu işi yapmasını tavsiye ederim.

Not: Tüm bu yolları denemenize rağmen hâlâ internet problemi yaşıyorsanız tüm cihazları toplayıp balkondan aşağı atınız.

Aynı sorun bende de var. 1 saat kullanıyorum sonra kopuyor 3-5 dk geri gelmesini bekliyorum. Aradım açın-kapatın klasiklerini yaptırdılar yine. Arıza kaydı bıraktık heralde 1-2 aya hallederler.

Arkadaşlar, dün sorun çözüldü. Tekrardan aramışlardı. Çözüldü mü falan dediler. Hayır demiştik. Dün çözdüler. Eve gelmeden. Herkese teşekkürler. Ben çözüm için herhangi birşey yapmadım. Konu kilit.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı