TurkTelekom düşük internet hızı

TürkPcPro

Kilopat
Online işlemlere girdiğimde ve modem arayüzüne girdiğimde 16 Mbps'lik paket kullanıyor gözüküyoruz ama bir şey indirirken falan 8.5'i geçmiyor. Upload hızı da 4 Mbps görünüyor ama 0.5 Mbps geliyor. Sizce ne yapalım? Birşey falan indirmiyorum normal hızı bu.

qweeqwe.png

Adsıhız.png

Son düzenleme:
Merhaba öncelikle VDSL mi kullanıyorsunuz yoksa FİBER mi? Eğer VDSL veya ADSL kullanıyorsanız normal.Çünkü altyapı eski ve yetersiz.Bildiğiniz üzere Türk Telekom zaten vaat ettiği hızı hiçbir zaman vermez :D .

Kablolu bir biçimde bu değerleri almanız ilginç. Ben de Türk Telekom kullanıcısıyım. Kablolu internet hızları gayet iyi ama Wifi hızı tamamiyle berbat. 50 Mbps internet var ama sanki wifi ile bu 1 Mbps gibi oluyor bazen. Odama gidiyorum, 1080P video hemen açıyor ancak kısa bir süre sonra neredeyse resim yüklemeyecek duruma geliyor. Ama bu sırf Wifi ile oluyor. Sizde de bu durum oluyor mu?
Çok bir fikrim yok sizin durumla ilgili, kusuruma bakmayın.

Kablolu bir biçimde bu değerleri almanız ilginç. Ben de Türk Telekom kullanıcısıyım. Kablolu internet hızları gayet iyi ama Wifi hızı tamamiyle berbat. 50 Mbps internet var ama sanki wifi ile bu 1 Mbps gibi oluyor bazen. Odama gidiyorum, 1080P video hemen açıyor ancak kısa bir süre sonra neredeyse resim yüklemeyecek duruma geliyor. Ama bu sırf Wifi ile oluyor. Sizde de bu durum oluyor mu?
Çok bir fikrim yok sizin durumla ilgili, kusuruma bakmayın.
Bizde olmuyor kablolu internetteki aynı hızı kablosuz internette de alabiliyoruz.

Burada Türk T*lekom altyapısından kaynaklı bir sorun gözükmüyor. Yukarıda yazan arkadaşlar sallamış biraz. Modeme 16 Mbps hız geliyor zaten. Bu altyapıdan daha fazlasını almaya da müsait.

Modemin kendisinde sorun olabilir. Aynı dandik modem bende de var. Bir ara bir arkadaş firmware yüklemiş ve sorunlar azalmıştı.
Wi-Fi ile bağlanıyorsanız bilgisayarın ağ adaptöründe sıkıntı olabilir. Sürücü güncelleyin. Düzelmezse başka adaptör satın alın veya modeme bağlandığınız ethernet kablosunu yenileyin.

Burada Türk T*lekom altyapısından kaynaklı bir sorun gözükmüyor. Yukarıda yazan arkadaşlar sallamış biraz. Modeme 16 Mbps hız geliyor zaten. Bu altyapıdan daha fazlasını almaya da müsait.

Modemin kendisinde sorun olabilir. Aynı dandik modem bende de var. Bir ara bir arkadaş firmware yüklemiş ve sorunlar azalmıştı.
Wi-Fi ile bağlanıyorsanız bilgisayarın ağ adaptöründe sıkıntı olabilir. Sürücü güncelleyin. Düzelmezse başka adaptör satın alın veya modeme bağlandığınız ethernet kablosunu yenileyin.
Modemin yazılımı nasıl güncelleniyor?

Modemin yazılımı nasıl güncelleniyor?
Ben yapmamıştım ev arkadaşım ben evde yokken yapmıştı. Ancak modem içerisindeki bir menüden veya bilgisayar üzerinden yapılıyor diye biliyorum.

Yaptığınız gereksiz sansürden dolayı şu an güncel sürümde olup olmadığınız gözükmüyor. Yani güncelse boşuna aramayalım diye dedim.

Geri
Yukarı