TurkTelekom İnternet hızı aniden düştü

fatihwolfie

Hectopat
Arkadaşlar iyi sabahlar hepinize, 1-1.5 haftadır Türk Telekom ile bir hız problemi yaşıyoruz. Problem bir anda oldu. Kendileriyle yaptığım en son görüşmede bakır kabloda hasar olduğu söylendi ve 2019'un 15 şubatına randevu verildi, 2 ay sonraya yani şaka gibi. Kendim bir elektrikçi çağırıp ankastreden bana gelen CAT5 kablosunu kontrol ettirdim, modemimi direkt ankastreden bağladık ve sonuç aynı. Bina içi tesisatta bir problem yok. Santralden gelen kabloda da bir problem olduğunu düşünmüyorum. Çünkü alt komşuda böyle bir problem yok. Aynı iss ve aynı paketi kullanıyoruz onlar hızlarını gayet normal alıyorlar. Tek şanssız her zamanki gibi benim. Sizce problem ne olabilir? Nasıl çözeceğim artık yoruldum. Fikirlerinizi bekliyorum.

Paketim: Ultranet 8e1 AKN'siz paket.

Önceden aldığım internet hızım ort: 7.20-8.10 Mbps Download 0.65-1.00 Mbps Upload.
Şu an aldığım internet hızım ort: 1.5-3.00 Mbps Download 0.03 Mbps Upload.

Kafayı yemek üzereyim, fikri olan ve tecrübeli arkadaşlar bir yardım ederse süper olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Rezil herifler 15 şubat 2019'a süre verdiler, tamı tamına 55 gün var verdiler. Rezil bir firma, ama ne yazık ki oturduğum yerde alternatifleri yok işte. Böyle bir firmadan hizmet almak zorunda olduğum için sinirden kuduruyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı