Tutanak yenildiğinde sicile işlenir mi?

Enes Karatepe

Centipat
Daha fazla  
Lisede okuyorum, daha sabah kıyafet kontrolü yapıldı formam üstümdeydi bende daha yapmazlar ve hava sıcak düşüncesi ile formamı çıkarttım. Okulun son 10. dksı müdür yardımcısı baskın düzenledi ve direkt göz göze geldik. Yanına çağırdı bir şey tutanağı yazıyordu tam hatırlamıyorum kıyafet ile alakalıydı imzalattırdı ve yerime oturttu ve yarım gün yok yazacağını söyledi. Cuma günü yanıma gel devamsızlığı sileyim dedi. Alt tarafı kıyafet kontrolü fakat MSÜ'ye gireceğimden fazla düşünüyorum biraz, bu tutanak sicile işlenir mi veya işlense de MSÜ'de veya polislik sınavı falan olduğunda sıkıntı çıkartmaz değil mi?

Ortaokul lise hayatım boyunca abartısız 100'den fazla tutanak tutulmuştur hakkımda. Hiçbiri resmiyete geçirilmedi. Kimse okul kıyafetini giymedin diye tutanak tutmaya uğraşmaz merak etme. Göz korkutuyorlar.

Bende lise son sınıfta okuyorum kankam tuttuğu tutanak alt tarafı bir forma yüzünden olduğu için sicile işleyeceğini sanmam ama işlemeyeceğinin de garantisini kimse veremez. Bildiğim kadarıyla onların insafına kalmış bir şey. Yukarıda bir arkadaşın yazdığı gibi göz korkutma amaçlı çoğu.

Ortaokul lise hayatım boyunca abartısız 100'den fazla tutanak tutulmuştur hakkımda. Hiçbiri resmiyete geçirilmedi. Kimse okul kıyafetini giymedin diye tutanak tutmaya uğraşmaz merak etme. Göz korkutuyorlar.

İşte dediğim gibi MSÜ'ye girecek biri olmasam hiç kafaya takmam sadece sıkıntısız girmek istediğimden sordum teşekkürler.

100 tutanak dümenden gibi geldi ama resmiyete geçirilmediğini biliyorum bende. Geçen seneden beri her gün sırada bir sürü öğrenciyi forma giymediği için azarlayıp tutanak tutturuyorlar. Yüz kızartıcı bir suç olmadığı sürece sicile işlemez.

100 tutanak dümenden gibi geldi ama resmiyete geçirilmediğini biliyorum bende. Geçen seneden beri her gün sırada bir sürü öğrenciyi forma giymediği için azarlayıp tutanak tutturuyorlar. Yüz kızartıcı bir suç olmadığı sürece sicile işlemez.

Ortaokul hayatım bayağı sıkıntılıydı maalesef 4 kere okul değiştirdim. Müdür yardımcısına uğramadığım gün yoktu.

Geçmez kanka lisede devamsızlık bile takmıyolar. Anadolu lisesindeydim ben geçerdi hep kaçar eve giderdim kalmadım bile üniversite asıl sıkıntı. Kafalarına göre bırakıyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:

Hocam resmiyete geçip geçmediğini nasıl öğreneceğim?

Geri
Yukarı