Tutanak yenildiğinde sicile işlenir mi?

Lisede okuyorum, daha sabah kıyafet kontrolü yapıldı formam üstümdeydi bende daha yapmazlar ve hava sıcak düşüncesi ile formamı çıkarttım. Okulun son 10. dksı müdür yardımcısı baskın düzenledi ve direkt göz göze geldik. Yanına çağırdı bir şey tutanağı yazıyordu tam hatırlamıyorum kıyafet ile alakalıydı imzalattırdı ve yerime oturttu ve yarım gün yok yazacağını söyledi. Cuma günü yanıma gel devamsızlığı sileyim dedi. Alt tarafı kıyafet kontrolü fakat MSÜ'ye gireceğimden fazla düşünüyorum biraz, bu tutanak sicile işlenir mi veya işlense de MSÜ'de veya polislik sınavı falan olduğunda sıkıntı çıkartmaz değil mi?

Öğretmene bağlı ama benim arkadaşlarım hiçbirine vermemişlerdi yani sicile girmemişti.

Muhtemelen geçirmez hocan ancak kurallara göre üç kez tutanak tutulursa ceza alırsın. Mesela bu bir uyarı oldu. İki kez daha uyarı alırsan ceza alırsın. Veya yarın da kavga ettin diyelim bir tutanak daha. Etti iki. Başka bir gün de kopyadan yakalandın. Hoop üç tutanak ve disiplin cezası. Normal şartlarda da disiplin cezası olarak sicile işlenir bu üç tutanak ancak eğer sen genel olarak iyi biri isen, hocalarla aran iyiyse ve suçların o kadar da ağır değilse yıl sonu disaiplin kurulu toplandığında seni affeder ve sicile geçen bir şey olmaz.

Muhtemelen geçirmez hocan ancak kurallara göre üç kez tutanak tutulursa ceza alırsın. Mesela bu bir uyarı oldu. İki kez daha uyarı alırsan ceza alırsın. Veya yarın da kavga ettin diyelim bir tutanak daha. Etti iki. Başka bir gün de kopyadan yakalandın. Hoop üç tutanak ve disiplin cezası. Normal şartlarda da disiplin cezası olarak sicile işlenir bu üç tutanak ancak eğer sen genel olarak iyi biri isen, hocalarla aran iyiyse ve suçların o kadar da ağır değilse yıl sonu disaiplin kurulu toplandığında seni affeder ve sicile geçen bir şey olmaz.

He zaten hocalar genelde çok ağır suç işlemez isen sana ceza vermezler. Vereceğim der korkutur ama vermezler.

Yeni konular

Geri
Yukarı