Tutkulu olunan meslek mi, garanti meslek mi?

Steam'de Türk yapımı 5 kişinin oynadığı oyunlar var. Onların durumuna düşersem psikolojim bozulur. Ama gene de oyun yaparsam sanki ilkte tutar gibi hissediyorum.

Çok kişi fikirleri beğeniyor ve aklıma durmadan 2D RPG oyun fikirleri geliyor.
Hocam oyun yapmak kolay iş değil.Ekip,para vs. lazım.Siber güvenlik daha mantıklı geliyor.Hem arada hobi olarak yine oyun yapabilirsiniz.

Siber güvenlik hakkında ne nedir tam bilmiyorum fakat oyun yapmanıza engel değil bence. Hiç mi boş zamanınız olmayacak? Yine arada oyun yapmaya çalışabilirsiniz.

Boş aram olur, hem de devlet işinde çalışırsam saat 5'te bile biter.

Hocam oyun yapmak kolay iş değil. Ekip, para vs. lazım. Siber güvenlik daha mantıklı geliyor. Hem arada hobi olarak yine oyun yapabilirsiniz.

Ben ekip ve paraya fazla inanmıyorum desem komik mi olur?🙂
Tek kişinin yaptığı ünlü işletim sistemi, tek kişinin yaptığı ünlü oyun, tek kişinin yaptığı… ve en sevdiklerimden bunlar.

Ben ya oyun yapımcısı ya da siber güvenlik uzmanı olmak istiyorum.

Oyun yapımcılığına aşığım! 😍
Oyun yapımcılığında tutabilecek oyunlar yapabileceğime inanıyorum, ama güvenmiyorum.
(Önceden aslında bir oyunu duyurmuştum ve beğenen çok olmuştu, fakat sonra öyle bir oyun olduğunu fark ettim).
Yani ya tutmazsa, aylarca çabam boşa gider ve ekmeksiz kalırsam…

Siber güvenliği de seviyorum. 😀
Siber güvenlikte ise ortalama 18.000 TL maaş var.
Garanti iştir, yani iş bulmak kolay ve iyi okuyorum (Allah nazarlardan saklaya).
Ama yani, birilerine çalışıyorsun sonuçta ve hafif sıkıcı. Senelerce okuyacaksın.

Sizce hangisini seçmem daha iyidir?
Duygusal olan mesleği mi, mantıksal olan mesleği mi?

Garanti meslek yani siber güvenlik. Tutkulu olduğumuz mesleklerde ekonomik şartlardan çalışamıyoruz.

Yeni konular

Geri
Yukarı