Tutulan ev varken KYK yurdu çıkarsa ne yapılmalı?

Tek derdin yemek yapma sorunu ise internetten çok kolay her şeyin yapımını öğrenebilirsin bir sürü mutfak kanalı var. Kendim için konuşayım ilk yılımda yurt çıkmadı evde kalmak zorunda kaldım mutfağa bir adım atmayan ben YouTube saolsun süper şeyler öğrendim. Dışarıdan haftada 2 kere falan ya yer ya yemez olmuştum. Oda canım ekstra bir şey çekerse yani. Tek yaşamanin özgürlüğü vs yurt ortamına bin basar, benim fikrim.

Ev sahibi için mağdur olmalik durum yok zaten aslında arkadaş için yazdım onu. Aksi birisi ise ödemeye zorlarsa falan diye.
Cevabınız için çok teşekkür ederim ancak gerçekten el işlerinde fazlasıyla beceriksizim. ☹️
Bir de mesela ben buradan çıktıktan sonra ev direkt kiraya verildi. Bu durumda para ödemem gerekmez, değil mi?
@technora, o zaman ilk ay kira parasını ve emlakçı parasını alacağınızı sanmıyorum. Onun dışında ev sahibine durumu anlatın, büyük ihtimalle anlayışla karşılar.
Dediğim gibi hocam, parayı almasam da olur. Amca çok iyi birisine benziyor...

@technora senin çıkışını kabul etmeden birisini alamaz zaten. Biz bir şey diyemeyiz konuş sen adamla büyük ihtimal sorun yapmayacaktır iyi birisi demişsin. Sorun yaratirsa da mesela diyelim çıksan bile ücret ödemek zorundasin vs derse zaten orayı başka birisine kiralayamaz. Hala senin üstünde olduğu için. Ama anlaşırsan tabiki sorun yok.

@technora senin çıkışını kabul etmeden birisini alamaz zaten. Biz bir şey diyemeyiz konuş sen adamla büyük ihtimal sorun yapmayacaktır iyi birisi demişsin. Sorun yaratirsa da mesela diyelim çıksan bile ücret ödemek zorundasin vs derse zaten orayı başka birisine kiralayamaz. Hala senin üstünde olduğu için. Ama anlaşırsan tabiki sorun yok.
Size her şey için çok teşekkür ederim. Dediğiniz gibi yurt çıkarsa onunla konuşacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı