TV Goruntu kalitesini etkiler mi?

altinordulu1337

Picopat
Yer
M'era Luna Festival
Daha fazla  
İki televizyonum var. Biri digerinden biraz daha büyük. PS4'ü ikisinde de denedim fakat büyük olanda sanki biraz daha iyi gibi geldi, anlam veremedim. Soru da gayet açık. Televizyon oyunların görüntü kalitesini etkiliyor mu? Demek istedigim birinde dusuk ve orta ayarlarda gibi gozukurken, digerinde yuksek gibi gorunuyor.

Dostum her televizyonun özelliği ekran kalitesi vs. farklı değişiklik gösterebilir. Mesela şöyle bir örnek vereyim bendeki monitörün çözünürlüğü 4K'dır Mehmet'in monitörünün çözünürlüğü 1920.1080P'dir umarım anlatabilmişimdir. Bir de her televizyonda kullanılan ekran aynı değil kalitesi vs. çok fark ettirir ben PS3 oynarken genelde Samsung TV'de oynardım LG'ye göre daha iyiydi zaten ekran konusunda Samsung firmasının üstüne yok diyebilirim.

İki televizyonum var. Biri digerinden biraz daha büyük. PS4'ü ikisinde de denedim fakat büyük olanda sanki biraz daha iyi gibi geldi, anlam veremedim. Soru da gayet açık. Televizyon oyunların görüntü kalitesini etkiliyor mu? Demek istedigim birinde dusuk ve orta ayarlarda gibi gozukurken, digerinde yuksek gibi gorunuyor.
Hem görüntü kalitesi hemde hertz'i farklıdır. Örneğin benim televizyonum 50 hertz yani saniyede gösterebileceği max. kare sayısı 50

Benim televizyonların markası beko. Ikisi de 1080p fakat biri daha büyük ve oyunu onda oynarken daha iyi gösteriyor gibi geldi. Diğerinde sanki düşük ayarlarda oynuyormuşum gibi oluyor. Emin olamadım bende tam olarak ki o yüzden size sorayim dedim. Cevaplarınıza göre büyüye tekrar kurmam gerek o halde konsolu?

Hocam fark eder. Ekran kalitesi farklıdır. Her 1080P ve 4K aynı olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı