TV için LG mi Samsung mu?

Madem konu yeniden gündeme gelmiş, daha önce yazdığım yukarıdaki mesajıma bir ekleme yapayım:

Yaklaşık 1 ay önce fark ettik ki artık Samsung TV'mizde Bein Connect de desteklenmiyor. Yani siz de Samsung UE40ES5500 model televizyona sahipseniz ve Bein Sports'ta maçları izlemek isterseniz, artık ya TV'ye bilgisayar bağlayarak Bein connect kullanmanız ya da kutulu üyelik almanız şart. Her ne kadar eskisi kadar yoğun bir futbol takipçisi olmasam da kendi açımdan Samsung'a bir eksi puan daha yazdım.
Yaklaşık 8 yıllık bir televizyonun sürekli yenilenmekte olan uygulamaları desteklemiyor olması Samsungun eksi puanı değildir aksine gayet doğal bir durum sizin artık rahat ve kapsamlı bir smart deneyimi yaşayabilmek için yapmanız gereken şey ya tvyi değiştirmek yada bi mi box s alıp kullanmaktır.

Yaklaşık 8 yıllık bir televizyonun sürekli yenilenmekte olan uygulamaları desteklemiyor olması Samsungun eksi puanı değildir aksine gayet doğal bir durum sizin artık rahat ve kapsamlı bir smart deneyimi yaşayabilmek için yapmanız gereken şey ya tvyi değiştirmek yada bi mi box s alıp kullanmaktır.
Yalnız şöyle bir şey var; akrabamın yaşıt LG televizyonu, yakın zamanda son baktığımda halen Youtube destekliyordu. Dolayısıyla yeni modelleri bilmem ama bu modeller için göre evet, bu bir eksi puandır. Ayrıca dediğim gibi bu kendi kullanım alışkanlıklarıma göre verdiğim bir eksi puandır. Yine de Samsung'un arayüzüne falan bir şey diyemem. Menülere ve ayarlara erişim, kullanım vs. hâlâ güzel ve kolay.

Tercih size kalmış, gidip Samsung kullanabilirsiniz. Ben bugün TV alsam, bütçem yettiği sürece önceliğim LG olur.

Yakın zamanda benzer bir konuyu ben açmıştım. (farklı bir forumda) Oğlum tv ye bir şey fırlatıp ekranı kırınca değiştirelim dedik. Lg mi samsung mu sorusuna LG demek zorunda hissediyorum kendimi. Samsung yazılım olarak Tizen kullanıyor. TV ilk kurulumunda performanslı olsa da ilerleyen süreçte yavaşlamalar olduğuna dair kullanıcı deneyimleri okudum. LG beklentilerin üzerine çok fazla çıkamasa da en azından stabil gidiyor. Üstte link verdiğim konuları da incelemeni tavsiye ederim. TV markalarının yazılımları ile ilgili fikir edinebilirsin.

Geri
Yukarı