TV için LG mi Samsung mu?

The One serisine baktınız mı? Bence 2020 yılında Smart TV yerine Android TV tercih etmek daha güzel olacaktır. İncelemenizi tavsiye ederim.

Son modelleri bilmiyorum ama birkaç sene önceki modellere göre bana LG biraz daha iyi gibi geliyor. Samsung Smart TV'mizde iki senedir falan Youtube bile yok mesela. Artık desteklemiyormuş. Netflix ise eski sürüm uygulamayla devam ediyor, ne zamana kadar gider bilmiyorum. Bein Connect var ancak yine muhtemelen yazılım yüzünden ses ayarı vb. yapılamıyor. Bunun dışında uygulama zenginliği de fazla değil. Arayüz olarak ise Samsung biraz daha basit ve anlaşılır, alışma meselesi.

Bir de LG'de bir kere arıza yaşadık, garantisi bittiği için kendi imkanlarımızla yaptırdık. Samsung'da garantisi daha önce bittiği halde halen bir arıza yaşamadım.

Özetle bence Smart özelliği olmayan bir TV alınacaksa ikisi de iş görür. Uygun fiyatlı olan alınabilir. Daha sonra isteğe bağlı olarak TV box ürünleriyle Smart hale gelebilir. Ama yok doğrudan Smart TV alınacaksa LG daha iyi bir tercih olabilir.

Dediğim gibi son dönemlerdeki performansları bilmiyorum. İkisinin de yaklaşık 5-6 senelik TV'lerini kullanıyorum, yorumlarımı ona göre yaptım.

Bende iki markayı da kullandım tavsiyem LG.

İki televizyon arasında kaldım birisi LG'nin LG 55um7450 55 modeli.
Diğeri Samsung'un Samsung 55RU7400 55 televizyonu.
LG'de kutu içinde akıllı kumanda da çıkıyor. Sizce hangisini almalıyım?
Bir LG TV kullanıcısı olarak uzak durmanı kesinlikle tavsiye ediyorum. Samsung TV alınız ya da bulabilirseniz Panasonic. Peki neden LG önermiyorum? LG kendini panel konusunda kanıtlamış bir firma lakin satış sonrası da kullanıcısını zerre kadar umursamayan bir firma. Ne bir güncelleme, Ne bir codec ne de bir hizmet veren benim için yüzkarası olan bir şirket. LG 4K TV sahibiyim ve TRT 4K'yı bile açamıyorum. Neden mi? Çünkü televizyonda destekli codec yok. Sadece bir guncelleme ile eklenebilecek bir codec. Sen bu TV'ye 4K diyorsun ve codec eklemiyorsun. Tam bir rezillik. Samsung 4K TV kullanan bir arkadaşım -aynı zamanda aynı paraya aldık- her şeyi, her yeri açabiliyor. Ve en önemlisi Samsung hala güncelleme yolluyor. LG Pişmanlıktır!!!
Ama en iyi TV Panasonic'dir açık ve net.
Ekleme: LG hizmetlerinin yakında sonlanacağı hakkında LG tarafından tarafıma hitap eden bir mesaj geldi. TV 4 yıllık.

Ve en önemlisi Samsung hala güncelleme yolluyor. LG Pişmanlıktır!!!
Ama en iyi TV Panasonic'dir açık ve net.
Ekleme: LG hizmetlerinin yakında sonlanacağı hakkında LG tarafından tarafıma hitap eden bir mesaj geldi. TV 4 yıllık.
Çok ilginç, ben de tam tersini Samsung'da yaşadım yukarıda mesajda yazdığım gibi. En temel uygulamalardan Youtube, destek bittiği için yok şu an Smart TV'mde. Elektronik gerçekten şans işi demek. Bu arada size gelen mesaj tam olarak ne diyor? LG hizmetlerinden kasıt ne? Belki bizim LG TV de etkilenir.

Açıkçası mesaj geleli 6 ay oldu. Ve bir şekilde sistemden o mesaj silinmiş. Hizmetlerden kastı ne o sırada ben de anlamamıştım. YouTube, Netflix gibi platformları kullanabiliyorum lakin arada bir hata vermekteler. Modele göre verilecek hizmet de değişiyor sanırım. Bence, En iyisi tertemiz bir Panasonic bulup yola devam etmek en iyi seçim olacaktır.
Çok ilginç, ben de tam tersini Samsung'da yaşadım yukarıda mesajda yazdığım gibi. En temel uygulamalardan Youtube, destek bittiği için yok şu an Smart TV'mde. Elektronik gerçekten şans işi demek. Bu arada size gelen mesaj tam olarak ne diyor? LG hizmetlerinden kasıt ne? Belki bizim LG TV de etkilenir.
Açıkçası mesaj geleli 6 ay oldu. Ve bir şekilde sistemden o mesaj silinmiş. Hizmetlerden kastı ne o sırada ben de anlamamıştım. YouTube, Netflix gibi platformları kullanabiliyorum lakin arada bir hata vermekteler. Modele göre verilecek hizmet de değişiyor sanırım. Bence, En iyisi tertemiz bir Panasonic bulup yola devam etmek en iyi seçim olacaktır.
Lakin Panasonic bulmakta elmas aramak gibi bir şey ülkemizde neredeyse modeli yok. İthal etmiyorlar. Olanlar da eski modelleri. Panasonic'in değerini bilemedik.

LG TV'de kalite. Kullanmaya devam ettiğim en kolay ve kaliteli ürün. Samsung Türkiye'de a-b-c-u gibi kod numaraları ile gelir ama LG sanace en iyileri ile gelir. Asla kalitesiz ürünle gelmez, bunu söyleyen bizzat LG başkanı, ve tanıdığım Samsung servis çalışanı. Ama 2020 için, yorum yapamam.

Geri
Yukarı